Mityba ir fizinis aktyvumas

Mitybos ir fizinio aktyvumo aukšto lygio grupė

Mitybos ir fizinio aktyvumo aukšto lygio grupė yra Europos Komisijos vadovaujama ES šalių vyriausybių atstovų grupė, sprendžianti šiuos klausimus.

Kas yra jos nariai?

Visų 28 ES valstybių narių ir 2 ELPA šalių (Norvegijos ir Šveicarijos) vyriausybių atstovai.

Grupės veikla

Grupė stengiasi Europos mastu spręsti su nutukimu susijusias sveikatos problemas:

  • rengia visų vyriausybių mitybos ir fizinio aktyvumo politikos apžvalgą;

  • padeda vyriausybėms dalytis politikos idėjomis ir informacija apie praktines priemones (pvz., kaip pakeisti fizinę aplinką, kad būtų skatinama važiuoti dviračiu, eiti pėsčiomis ar užsiimti kitokia kasdiene fizine veikla, arba pakeisti maisto produktų sudėtį taip, kad juose būtų mažiau druskos, riebalų ar cukraus);

  • gerina vyriausybių ir ES mitybos, fizinio aktyvumo ir sveikatos platformos  ryšius, kad būtų galima greitai nuspręsti, kada tinka užmegzti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės ryšius, ir dėl jų susitarti.

Aukšto lygio grupė daug dėmesio skyrė vaikų nutukimo problemai. Todėl ji paskelbė 2014–2020 m. ES kovos su vaikų nutukimu veiksmų planą .

Be to, ji parėmė pastangas keisti gaminių sudėtį , visų pirma mažinti druskos, sočiųjų riebalų  ir pridėto cukraus  kiekį šių produktų sudėtyje (2015 m. valstybių narių tam tikroms maistinėms medžiagoms skirtų nacionalinių iniciatyvų apžvalga ).

Aukšto lygio grupė dalyvauja reguliariuose posėdžiuose su ES mitybos, fizinio aktyvumo ir sveikatos platforma.

Susirinkimų dažnumas

Grupė susirenka ne rečiau kaip 3 kartus per metus. Žr. mitybos grupės posėdžių protokolus .

Ji gali paprašyti Europos Komisijos sušaukti ekspertus, kad jie parengtų mokslinį pagrindą jos iniciatyvoms, pvz., dėl druskos , riebalų ir cukraus kiekio maisto produktuose pakeitimo.

Vaizdo siužetas apie ES veiklą mitybos ir fizinio aktyvumo srityje


Jei norite parsisiųsdinti vaizdo siužetą, spustelėkite dešinį pelės klavišą ir išsaugokite AVI (.avi) arba „Quicktime“ (.mov) formatu.