Sūtīt draugam
RSS
google +
Izdrukas variants

Mārtins Seišels, Veselības un patērētāju ģenerāldirektora vietnieks, Eiropas Komisija

Mārtins Seišels, Veselības un patērētāju ģenerāldirektora vietnieks, Eiropas Komisija

Vēzis ir slimība, par ko gandrīz ik dienas dzirdam ziņās, darbā vai ģimenes un draugu lokā. Pašreizējie ES statistikas dati par vēža izplatību liecina, ka šī slimība līdz 75 gadu vecumam var skart katru trešo vīrieti un katru ceturto sievieti. Vēzis Eiropas Savienībā ir otrais visbiežāk sastopamais nāves cēlonis aiz sirds un asinsvadu slimībām. Katru gadu tas paņem vairāk nekā 1,5 miljonus dzīvību un kardināli maina dzīvi tiem 2,5 miljoniem cilvēku, kuriem to diagnosticē. Tā kā mūslaiku sabiedrība noveco, paredzams, ka mirstība no vēža vēl palielināsies.

Es kā veselības un patērētāju jomas ģenerāldirektora vietnieks esmu apņēmies cīnīties pret vēzi visās frontēs. No vienas puses, veicinot pētniecību un sadarbību, varam izstrādāt efektīvus ārstēšanās paņēmienus vēža slimniekiem no visas ES. No otras puses, sabiedrība jāinformē par vēža profilaksi — mums ir vērienīgs mērķis līdz 2020. gadam par 15 % samazināt jaunu saslimšanas gadījumu skaitu.

Vēzis ir svarīgs faktors, ko ES politikā ņem vērā jau kopš 1985. gada, kad Komisija un toreizējās 12 dalībvalstis sāka programmu “Eiropa pret vēzi” un pieņēma pirmo Eiropas kodeksu cīņai pret vēzi. Kodeksu pašlaik pārskata, pamatojoties uz jaunākajām zinātnes atziņām. Tas mudina visus iedzīvotājus pievērsties veselīgam dzīvesveidam un piedalīties agrīna skrīninga programmās, kolīdz ir sasniegts noteikts vecums.

Lai risinātu šo milzīgo problēmu, jāpiedalās ir mums visiem. Vispirms ikvienam no mums jāķeras pie vēža profilakses un jāpiedalās skrīningā. Šodien es aicinu visus iedzīvotājus apzināties, ka veselības saglabāšana ir viņu pašu rokās, pievērsties veselīgam dzīvesveidam un no zināma vecuma piedalīties skrīninga programmās, kas spēj izglābt dzīvību.