Navigation path

Ką reikia daryti norint atidaryti internetinę parduotuvę?

Ką reikia daryti norint atidaryti internetinę parduotuvę?

Pirmiausiai turėtumėte nuspręsti, ar sukursite savo sistemą, ar norėtumėte pasirinkti esamą internetinės parduotuvės tiekėją – tokiu atveju svetainė bus sukurta išorėje. Taigi, yra dviejų rūšių internetinės parduotuvės:
1.    parduotuvės programinė įranga veikianti serveryje, kurį teikia ir prižiūri ta pati įmonė; už ją mokate kiekvieną mėnesį;
2.    pasirenkate serverį ir už jį mokate bei patys atsisiunčiate, įdiegiate ir prižiūrite el. prekybos programinę įrangą.

Kitas žingsnis pradedant internetinio verslo veiklą yra domeno vardo pasirinkimas ir užregistravimas. Be to, atidarant internetinę parduotuvę taip pat svarbu svetainės lankytojams pateikti išsamią ir skaidrią informaciją (skiltyje „Kontaktai“, atsakomybės ribojimo pareiškime ir slapukų naudojimo paaiškinime).

Taip pat įsitikinkite, ar netaikote jokių sąlygų (pavyzdžiui, atsisakote suteikti paslaugą arba pristatyti gaminį), kuriomis klientai diskriminuojami dėl savo gyvenamosios vietos ar tautybės. Tai galite daryti tik objektyvių pateisinančių kriterijų pagrindu.

Galiausiai yra keletas pagrindinių ir esminių techninių aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant elektroninės prekybos svetainę. Taip pat turėtumėte pagalvoti apie saugumo planą, apie tai, kaip nustatyti automatines atsargines kopijas, kokia bus naudojama pristatymo programinė įranga ir kokią mokėjimo sistemą naudosite.

Užregistruokite savo interneto svetainės domeno vardą

Domeno vardas yra naudojamas jūsų interneto svetainei nurodyti. Jį sudaro skaičių serija, žinoma kaip jūsų IP (interneto protokolo) adresas. Domeno vardą gali užregistruoti bet kas – tiek asmenys, tiek įmonės.

Jūsų domeno vardo pasirinkimas yra svarbus. Jūsų interneto svetainei naudojamas domeno vardas gali nulemti žmonių norą apsilankyti interneto svetainėje, sugrįžti į ją arba padėti jus surasti naudojant paieškos sistemas. Vardas turėtų būti lengvai įsimenamas ir lengvai susiejamas su jūsų įmonės pavadinimu, prekybiniu pavadinimu arba gaminiu.

Svarbu nuspręsti, koks aukščiausio lygio domeno (angl. „Top Level Domain“, TLD) vardas jums tinka (kas eina po taško). Pasirinkimai yra tokie:
•    Bendrasis TLD (gTLD). Paprastai jie turi tris ar daugiau simbolių, pavyzdžiui, .com, .org, .net ir kt. gTLD dažnai siejamas su jūsų veiklos tipu ir (arba) tikslu (.com naudojamas komercinėms įmonėms, .edu – universitetams).
•    Dviejų raidžių geografinis TLD siejamas su šalimi arba teritorija (ccTLD), pavyzdžiui, .be, .de, .fl arba .eu.; .eu TLD užregistruoti gali tik Europos Sąjungos valstybių narių įmonės ir individualūs asmenys. Kai kurios valstybės narės taiko panašius reikalavimus. Šalies reikalavimus, taikomus registruojant TLD, galima peržiūrėti pasirinkus šalies filtrą.
•    Bendrąjį plėtinį reikia pasirinkti iš kontrolės institucijos ICANN (Interneto vardų ir numerių paskyrimo korporacijos) leidžiamų bendrųjų plėtinių sąrašo. Žr. visų galiojančių aukščiausio lygio domenų sąrašą.

Veiksmai, kuriuos reikia atlikti:
1.    Pasirinkite trumpą, lengvai ištariamą ir įsimenamą vardą.
2.    Patikrinkite, ar toks vardas dar nėra užregistruotas (domeno vardai registruojami pirmumo principu). Galite patikrinti savo domeno vardą per bet kokį akredituotą registratorių ir užregistruoti jį per pasirinktą registracijos agentą.
3.    Norėdami gauti licenciją, sumokėkite registracijos mokestį (kaina priklauso nuo pasirinkto TLD tipo). Licencija yra pratęsiama.

Siekdami apsaugoti savo prekių ženklą internete, apsvarstykite galimybę užregistruoti skirtingus savo domeno vardo variantus (pavyzdžiui, užregistruoti .com, net jei planuojate naudoti .eu). Tai padės išvengti piktybinio kopijavimo svetainių ar painiavos jūsų klientams. Domeno vardų, kuriuos galite užregistruoti, skaičius neribojamas. Jei klientas atsitiktinai parašo .com, jis (ji) gali būti automatiškai ir nepastebimai nukreiptas (-a) į .eu.

Šaltiniai

•    Interneto vardų ir numerių paskyrimo korporacija (ICANN), adresu https://www.icann.org/;
•    101 domain.com (2014), Domeno registracijos taisyklės, adresu https://www.101domain.com/rules.htm;
•    Europos Komisija (2012), Internetu teikiamos paslaugos ir elektroninė prekyba bendrojoje rinkoje, p. 69–70.

Pasirinkus .eu, visi klientai iš karto supras, kad jūs nesutelkiate dėmesio į vieną šalį. .eu TLD padeda išvengti klaidingo suvokimo ir yra naudingas, jei planuojate plėsti savo veiklą kitose šalyse.
Domeno vardo negalima užregistruoti trumpiau nei vieneriems metams. Prieš baigiantis domeno vardo galiojimo laikui būtinai jį pratęskite, nes galite jį prarasti. Registracija per registratorių užtikrina, kad jūs esate registruotasis savininkas, taip pat palaikomas administracinis ir techninis ryšys.

Pateikite bendrąją kontaktinę informaciją

Užsiimdami internetinių pardavimų veikla, klientams turite pateikti tam tikrą informaciją, kad nepažeistumėte įstatymų. Klientai turi visuomet jūsų interneto svetainėje rasti toliau nurodytą informaciją:
•    savo tapatybę, pavyzdžiui, prekybinį pavadinimą;
•    pašto ir el. pašto adresus bei telefono numerį, kad klientai galėtų su jumis greitai susisiekti. Taip pat nurodykite registracijos adresą, jei jis skiriasi nuo pašto adreso;
•    savo teisinį statusą, teisinę formą ir savo veiklos viešojo registro pavadinimą, jei esate registruoti prekybos ar panašiame viešajame registre, bei registracijos numerį (taip pat savo pareigas ir valstybę narę, kurioje jos užimamos, jei vykdoma veikla yra reglamentuojamoji profesinė veikla);
•    PVM mokėtojo kodą, jei vykdomai veiklai taikomas PVM (ieškoti daugiau informacijos);
•    bet kokios priežiūros institucijos duomenis, jei jūsų veiklai taikoma leidimų išdavimo schema.

Ši informacija dažniausiai pateikiama jūsų interneto svetainės kontaktinių duomenų skiltyje. Užsakymo proceso metu klientui būtina pateikti papildomos informacijos  apie sandorį.
Atkreipkite dėmesį: jei jums taikomi profesinės kvalifikacijos reikalavimai, turite laikytis savo šalies ir (arba) šalies, kurioje norite teikti paslaugas, reikalavimų. Taip pat turėtumėte pateikti savo klientams visą su tuo susijusią informaciją (pavyzdžiui, nurodyti savo draudimo arba taikomų finansinių garantijų duomenis bei jūsų profesijai taikomas taisykles ir pateikti nuorodas, kaip su šia informacija susipažinti). Jei norėtumėte siūlyti ir teikti savo profesionalias paslaugas užsienyje, dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į kontaktinį centrą, taip pat apsilankykite interneto svetainėje „Jūsų Europa“.

•    Elektroninės prekybos direktyva (2000/31/EB), 5 straipsnis;
•    Paslaugų direktyva (2006/123/EB);
•    Europos Komisija (2012), Internetu teikiamos paslaugos ir elektroninė prekyba bendrojoje rinkoje, p. 12.

Turite būti „lengvai, tiesiogiai ir nuolatos prieinami“. Be el. pašto adreso, taip pat būtina nurodyti kitus tiesioginio susisiekimo būdus (tuo atveju, jei jūsų lankytojas neturi prieigos prie interneto).

Įtraukite į savo interneto svetainę atsakomybės ribojimo pareiškimą

Atsakomybės ribojimas yra teisinis pranešimas, kuriame nurodoma jūsų interneto svetainės atsakomybė. Atsakomybės ribojimas skirtas tik informaciniams tikslams. Jame taip pat galima pateikti bendrąsias naudojimosi jūsų interneto svetaine nuostatas ir sąlygas (arba nuorodas į jas). 

Paprastai atsakomybės ribojimo pareiškimas pateikiamas kiekviename interneto svetainės puslapyje (pavyzdžiui, kiekvieno puslapio apačioje naudojant nuorodą). Taip pat įprasta prašyti naudotojo perskaityti atsakomybės ribojimo pareiškimą ir aiškiai pateikti visą tekstą.

Paprastai atsakomybės ribojimo pareiškime įtraukiami tokie elementai:
•    autorių teisės apsaugos ženklas (ieškoti daugiau informacijos );
•    atitiktis duomenų apsaugos ir privatumo reikalavimams (ieškoti daugiau informacijos );
•    slapukų naudojimas;
•    interneto svetainėje pateikiama informacija.

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kas yra atsakomybės ribojimo pareiškimas ir kodėl jį reikia turėti savo svetainėje, apsilankykite adresu: https://www.websitepolicies.com/blog/what-is-disclaimer.
 

Atsakomybės ribojimo pareiškimas turi būti aiškiai suprantamas.

Paprašykite leidimo naudoti slapukus

Slapukai yra paslėpta informacija, kuria keičiamasi su jūsų interneto svetainės lankytoju. Tuo metu, kai jis (ji) apsilanko jūsų interneto puslapyje, slapukai tekstiniame faile įrašomi į lankytojo kompiuterio standųjį diską.

Naudojami trijų tipų slapukai:
•    Seanso slapukai: šie slapukai leidžia sekti lankytojo veiklas jūsų interneto svetainėje, atpažinti jas, kai jis (ji) naršo jūsų interneto svetainės puslapius. Seanso slapukai dažnai naudojami, kai pateikiate pirkinių krepšelio funkciją (nenaudojant seanso slapukų, kas kartą lankytojui atidarius naują puslapį, pirkinių krepšelis būtų tuščias). Šiuo atveju jie yra būtini norint suteikti klientui pageidaujamą aptarnavimą. Tai reiškia, kad norint naudoti slapukus jums nereikia svetainės lankytojo sutikimo. Jų galiojimas baigiasi, kai lankytojas baigia naršymo seansą.
•    Ilgalaikiai, nuolatiniai arba įrašomi slapukai: šie slapukai nėra ištrinami išjungus naršyklę. Jie padeda įsiminti jūsų lankytojo informaciją ir nustatymus, pavyzdžiui, kalbos nuostatas ir prisijungimo duomenis, kai jis (ji) ateityje apsilanko jūsų svetainėje. Jie taip pat naudojami informacijai apie lankytojų skaičių, vidutinį konkrečiame puslapyje praleistą laiką ir bendrą jūsų interneto svetainės veikimą pateikti.
•    Apibūdinantys slapukai: tai yra pavadinimas, suteikiamas ilgalaikiams slapukams, kurie yra naudojami profiliams sukurti arba lankytojo veiklai internete sekti. Slapukų sukurtų profilių informaciją galima parduoti trečiosioms šalims ir naudoti tikslinei reklamai ar kitais tikslais (komerciniais ir nekomerciniais).

Skirtingos valstybės narės informacijos apie slapukų ar panašių sekimo priemonių naudojimą pateikimui ir lankytojo sutikimo prašymui taiko skirtingas taisykles. Jūs galite taikyti sutikimo nuostatą, t. y. prašyti savo lankytojų aiškiai suteikti leidimą naudoti slapukus. Priešingu atveju galite taikyti atsisakymo nuostatą. Tokiu atveju sutikimas yra numanomas: jūs paskelbiate informaciją apie slapukus ir suteikiate vartotojams teisę jų atsisakyti (pavyzdžiui, paprasčiausiu mygtuko spustelėjimu arba informuojant, kad jie gali išvengti slapukų naudojimo pakeisdami savo naršyklės nustatymus). Dažniausią visų ES valstybių narių praktiką galite surasti naudodami šalies filtrą.

•    Direktyva dėl privatumo ir elektroninių ryšių (2002/58/EB)
•    Chris Ingram (2011), „Dėmesys Europai: El. privatumo direktyvos pakeitimai – ar „slapukai“ žlugs?“, adresu http://www.ashurst.com/publication-item.aspx?id_Content=5665, IP/IT naujienlaiškis, 2011 m. sausio mėn.
•    Viskas apie slapukus, adresu http://www.allaboutcookies.org
•    Field Fisher Waterhouse (2014), „Slapukų priėmimo taisyklė: EEE įgyvendinimas“, adresu http://www.fieldfisher.com/pdf/Cookie%20Consent%20March%2014.pdf
•    Europos Komisija (2012), Internetu teikiamos paslaugos ir elektroninė prekyba bendrojoje rinkoje, p. 56

Įrašyti informaciją arba gauti prieigą prie jau įrašytos informacijos leidžiama tik lankytojui suteikus leidimą ir pateikus aiškią bei išsamią informaciją apie numatomo šios informacijos panaudojimo tikslus.

Comply with the GDPR

The General Data Protection Regulation (Regulation 2016/679 on the protection of natural persons with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data and repealing Directive 95/46/EC (General Data Protection Regulation) has recently entered into force. It provides for some new obligations on certain businesses, in particular those processing data. The Commission has given advice to enterprises on what to do in order to comply with the GDPR when setting up a business (see “Seven steps to get ready for the GDPR” which can be downloaded at the following link, and has also issued guidance on further aspects.

Laikykitės reglamento dėl EGS

Elektroninio ginčų sprendimo (EGS) platformą teikia Europos Komisija, siekdama padėti prekiautojams spręsti ginčus su internetiniais klientais, nesikreipiant į teismą. Ji gali būti naudojama kilus bet kokiam sutartiniam ginčui dėl prekių ar paslaugų pirkimo internetu, kai prekiautojas ir vartotojas yra įsikūrę ES arba Norvegijoje, Islandijoje ir Lichtenšteine.

Jei parduodate internetu ES, Norvegijoje, Islandijoje ar Lichtenšteine, jums taikomi toliau pateikti įsipareigojimai, susiję su EGS platforma:
- turite pateikti nuorodą iš savo svetainės į Elektroninio ginčų sprendimo platformą;
- ši nuoroda turi būti matoma ir lengvai prieinama svetainėje;
- jei esate teisiškai įpareigotas arba įsipareigojęs (pvz., pagal sutartį arba dėl narystės prekybos organizacijoje) naudoti konkrečią ginčų sprendimo instituciją, turite nurodyti tai savo svetainėje ir įvardinti atitinkamą įstaigą.

Šie įsipareigojimai TAIKOMI VISIEMS INTERNETINIAMS PREKIAUTOJAMS, nepaisant to, ar jie ketina naudoti EGS platformą, ar ne.

Šaltiniai

-    Reglamentas (ES) Nr. 524/2013 dėl elektroninio vartotojų ginčų sprendimo
-    Prekiautojų informacinis puslapis; prekiautojų įsipareigojimai
-    Elektroninio ginčų sprendimo platforma
 

 

Laikykitės ES nediskriminavimo reikalavimų

Parduodami prekes arba siūlydami paslaugas, negalite kam nors siūlyti nepalankesnių sąlygų arba nesuteikti prieigos remdamiesi tuo pagrindu, kad vartotojas yra kilęs arba gyvena kitoje šalyje. 

Tai vadinama „geografiniu blokavimu“, kuriam taikomas Europos Komisijos pasiūlymas dėl naujojo reglamento (2016 m. gegužės mėn.), kuriuo siekiama iš dalies pakeisti esamą reglamentą, kad būtų padidintas nediskriminavimo taisyklių veiksmingumas ir greitas jų įgyvendinimas ES bendrojoje rinkoje. Siūlomi teisės aktai apima internetinę ir realią prekybą materialiosiomis prekėmis ir internetinėmis skaitmeninėmis paslaugomis. Todėl reglamentas būtų taikomas materialiųjų prekių (pvz., drabužių, avalynės ir aksesuarų) pardavimui ir elektroniniu būdu pristatomų ne audiovizualinio turinio paslaugų, įskaitant kai kurias paslaugas, kurioms taikoma autorių teisių apsauga (pvz., elektroninės knygos, muzika, internetiniai žaidimai) bei elektroniniu būdu teikiamų paslaugų (pvz., debesijos paslaugų, duomenų saugyklų, svetainių talpinimo, nuotolinio sistemos administravimo, filtrų, ugniasienių, reklamjuosčių blokatorių) pardavimui. Daugiau informacijos apie esamus nediskriminavimo reikalavimus ir naująjį pasiūlymą rasite 2018 m. sausio mėn. Europos Parlamento informaciniame pranešime ir Geografinio blokavimo reglamento klausimų ir atsakymų puslapyje.

Skirtingas elgesys su skirtingais klientais leidžiamas tik tuo atveju, jei galite pateisinti objektyvių kriterijų pagrindą, pavyzdžiui, dėl tam tikro atstumo patiriate didesnių išlaidų. Kita galima priežastis galėtų būti nepakankama intelektinės nuosavybės teisių apsauga tam tikroje teritorijoje. Norint siūlyti paslaugas užsienyje, jums gali tekti atlikti papildomas administracines procedūras. Tokios papildomos išlaidos, pavyzdžiui, gali pateisinti didesnes kainas užsienyje gyvenantiems klientams.

Jei dvejojate, ar jūsų klientams taikomos sąlygos nėra diskriminuojančios, kreipkitės į šalies, kurioje norite teikti savo paslaugas, kontaktinį centrą.

•    Paslaugų direktyva (2006/123/EB), 20(2) straipsnis;
•    Jūsų Europa, Paslaugų teikimas užsienyje (įskaitant informaciją apie tarpvalstybinį PVM);
•    Dabartinis susitarimas dėl geografinio blokavimo (2017), EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS pasiūlymas dėl REGLAMENTO dėl geografinio blokavimo ir kitokių formų diskriminavimo dėl klientų pilietybės, gyvenamosios arba įsisteigimo vietos problemos sprendimo būdų, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 2006/2004 ir Direktyva 2009/22/EB.
 

Country Top Level Domain Name Consent on the use of cookies
Austria There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Unclear
Currently, the TKG (Telecommunications Act) does not expressly address the conditions for the use of cookies, neither does it state expressly whether the use of browser settings
There is therefore no clear guidance on compliance. Read more on Telecommunication Act (section 96.3)
Belgium There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means), provided it is "freely given, unambiguous, specific and informed".
Read more: Section 129 of the Belgian Electronic Communications Act (NL)
Bulgaria In order to use that country’s Top Level Domain Name, the company or physical person has reside or belong to a country of the European Union. Implied
You must provide “clear and comprehensive information” about the use of cookies and give individuals “the opportunity to refuse” those cookies.
Croatia In order to use that country’s Top Level Domain Name, you must:
•    Provide ONE of the following: EU tax ID number, Croatian company OIB number or local Personal ID (OIB number).
Personal registrations are limited to one domain. Croatian company can register up to 10 domains.
Explicit
You must ask your visitors to consent explicitly to the use of cookies (‘strict opt-in approach).
Cyprus In order to use that country’s Top Level Domain Name, you must:
•    Companies: Copy of certificate from Cyprus Registrar of Companies proving your rights to the domain. Include trademark from Cyprus Registrar of Trademarks if applicable. Local address, phone required;
•    Individuals: copy of Cyprus Identification card, local address, phone.
Explicit
You must ask your visitors to consent explicitly to the use of cookies (‘strict opt-in approach).
Czech Republic There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Denmark There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You must provide information on the use of cookies, including potential use of third party cookies in the notice. You are allowed rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means), Follow the guidelines provided by The Danish Business Authority (in English).
Estonia In order to use that country’s Top Level Domain Name, an administrative contact with an Estonian personal identification code is required. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Finland In order to use that country’s Top Level Domain Name, you must:
•    Provide copy of document from Finish Trade;
•    Registry along with address, phone, contact person of company.
Private persons can register with Finnish identity number and home address.
Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
France     In order to use that country’s Top Level Domain Name, the company or physical person has to reside or belong to a country of the European Union or Switzerland, Norway, Iceland or Lichtenstein. Implied
Permanent cookies do not need prior consent (clear information must be provided and readily access to opt-out mechanism).
However, you must ask your visitors to consent explicitly to the use of tracking cookies.
Guidance on the French law can be found on the CNIL website.
Germany In order to use that country’s Top Level Domain Name, the contact person must have a valid street address and phone number within Germany. Explicit (For personal data)
The current rules impose an opt-in for cookies collecting personal information, but accept an opt-out approach for all other types of cookies.
Greece There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Hungary In order to use that country’s Top Level Domain Name, you must:
•    Provide AT-ID number of company of European Union country and a contact person in Hungary;
•    Be able to communicate in Hungarian.
If individual, you must provide personal ID number from any EU country and contact person in Hungary.
Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Ireland In order to use that country’s Top Level Domain Name, as a foreign company, you can register if you are currently doing business in Ireland or have a trademark. Unclear
There is no official guidance on how information is to be provide or consent is to be given (although ‘should be as ‘user-friendly as possible’).
Italy In order to use that country’s Top Level Domain Name, the company or physical person has reside or belong to a country of the European Union. Implied
Users are expected to be informed in advance of the use of cookies - and to have given their consent, unless the cookies are necessary to perform a user-requested service.and for session cookies.
Read more in FAQ on the Garante per la protezione dei dati personali website.
Latvia There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Explicit
You must ask your visitors to consent explicitly to the use of cookies (for personal data).
Lietuva Nėra reikalavimo naudoti tos šalies aukščiausio lygio domeno vardą. Paaiškinimas
Turite prašyti lankytojų suteikti aiškų leidimą naudoti slapukus (griežta sutikimo nuostata)
Luxembourg There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Malta In order to use that country’s Top Level Domain Name, you must be able to demonstrate the right to use the proposed domain as a Full Trade Mark or Trade or Business Name. Implied
In the regulations (Legal Notice 239 of 2011), there is no mandatory guidance on how consent is to be given.
Netherlands There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Explicit
You must ask your visitors to consent explicitly to the use of cookies (‘strict opt-in approach’).
Poland There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Portugal There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Explicit
Users are expected to be informed in advance of the use of cookies - and to have given their consent, unless the cookies are necessary to perform a user-requested service.
Romania There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Slovakia In order to use that country’s Top Level Domain Name, you must:
•    Companies: Provide copy of company registration document in Republic of Slovakia;
•    Individuals: Copy of ID from Republic of Slovakia.
Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Slovenia There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Spain There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means). Although the guidelines (Spanish only) indicate a preference for an opt-in approach.
Sweden There is no requirement to use that country’s Top Level Domain Name. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means).
Read more in FAQ of the Post and Telecom Authority (PTS), responsible for the legislation
United Kingdom In order to use that country’s Top Level Domain Name, an Administrative contact in the United Kingdom must be provided. Implied
You are allowed to rely on "implied" consent (for example, through appropriate browser /application settings or other means). Follow the Information Commissioner’s Office (ICO) guidelines.