NIEROZŁĄCZNI
jedz, kupuj i sprzedawaj ryby z zasobów zrównoważonych

Wyhodowane w UE - Projekt szkolny

Wyhodowane w UE - Projekt szkolny

Projekt szkolny - Zdobywanie wiedzy na temat europejskiej akwakultury

Mimo iż jest to chyba najszybciej rozwijający się sektor produkcji żywności na świecie, akwakultura, czyli hodowla ryb, stanowi - co zaskakujące - niewiadomą dla wielu osób spoza branży.

Projekt szkolny „Wyhodowane w UE” ma podnieść świadomość sektora akwakultury wśród nastolatków (12-18 lat) w Europie. Przybliży uczniom hodowlę ryb i pokaże, jaki ma ona wypływ na ich lokalną społeczność.

Uczniowie będą analizować jej rolę w produkcji żywności i ochronie środowiska. Odkryją rozmaite możliwości prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju kariery zawodowej oferowane przez akwakulturę.

Uczniowie dysponują szerokimi możliwościami prowadzenia badań i odkrywania rozmaitych gatunków ryb morskich i słodkowodnych, mięczaków, skorupiaków i glonów, które są objęte produkcją, a także różnych metod produkcji, od tych tradycyjnych, po te bardziej nowoczesne.

Projekt jest obecnie realizowany w wersji pilotażowej w 20 szkołach w 10 krajach UE (Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Polska, Węgry, Włochy i Zjednoczone Królestwo).

 

Hodowcy ryb wracają do szkoły

Kluczową częścią projektu jest wizyta u lokalnego hodowcy ryb, dzięki której uczniowie będą mieć okazję porozmawiania z ekspertem, wykorzystania wyników własnych badań oraz udziału w ciekawej i interaktywnej sesji.

Zestaw projektowy został opracowany z myślą o nauczycielach, aby zapewnić im wszystko czego potrzebują do zaplanowania i zrealizowania projektu: od pierwszej lekcji, przez wizytę, po dalsze zajęcia, które mogą koncentrować się na dowolnych aspektach – żywienie i gotowanie, nauka i technologia czy komunikacja i sztuka. 

 

/fisheries/inseparable/pl/file/schoolskitphoto2pngschools_kit_photo2.png

Przyłącz się

Zachęcamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału.
Materiały przygotowywane przez waszych uczniów będą systematycznie zamieszczane na naszych kontach w mediach społecznościowych.

Bądźmy w kontakcie:
mare-communication@ec.europa.eu

Zestaw szkolny

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w tej broszurce

Lista pracowników sektora akwakultury w UE, z którymi mogą się kontaktować szkoły.

Informujemy, że Unia Europejska nie pokrywa jakichkolwiek kosztów.