NIEROZŁĄCZNI
jedz, kupuj i sprzedawaj ryby z zasobów zrównoważonych

Sell

Sell

Sprzedawaj

Sprzedawaj lepszej jakości ryby i tym samym chroń  środowisko. Postaw na zrównoważony rozwój swojej  firmy i oceanów.

Dlaczego sprzedawcy powinni oferować ryby pochodzące ze źródeł zrównoważonych?

Ponieważ konsumenci coraz częściej chcą wiedzieć, skąd pochodzi żywność, którą spożywają. Jeszcze dziesięć lat temu konsumenci nie byli aż tak bardzo zainteresowani tym tematem. Dziś jednak zainteresowanie takimi informacjami jest ogromne i przewiduje się, że będzie wzrastać.

Coraz więcej ludzi jest skłonnych zapłacić wyższą cenę, jeżeli będą mieć pewność, że kupowana przez nich żywność pochodzi ze zrównoważonego źródła.

Ponadto zrównoważone rybołówstwo oznacza zrównoważony przemysł. Kupowanie ryb pochodzących ze zrównoważonych źródeł jest sposobem dbania o rynek i jego przyszłość. Oznacza również otwarcie się na nowe rynki poprzez zróżnicowanie gamy oferowanych produktów.

Sprzedaż ryb polega nie tylko na sprzedaży samego produktu, ale również jego historii. Jest to historia o drodze, jaką produkt odbywa, zanim dotrze na nasze stoły oraz o ludziach, którzy stoją za jego przygotowaniem.

Sektor przetwórstwa rybnego również powinien przyczyniać się do zmiany wzorców żywieniowych, oferując konsumentom możliwość dokonywania wyboru produktów pochodzących ze źródeł zrównoważonych oraz zachęcać ich do zadawania pytań na temat żywności, którą spożywają. Sprzedawcy powinni być dumni ze swoich produktów oraz z wkładu, jaki wnoszą w zmianę sposobu żywienia.

Jestem sprzedawcą. Co mogę zrobić, aby sprzedawać ryby pochodzące z zasobów zrównoważonych?

Oferowanie produktów pochodzących ze zrównoważonego rybołówstwa w prowadzonej przez Państwa restauracji, sklepie, czy też na straganie jest nie tylko możliwe, ale również opłacalne.

Uzyskanie zaświadczenia o stosowaniu produktów zrównoważonych, wydawanego przez jeden z wielu światowych programów oznacza, że kupujący u Państwa zyskają pewność, że dokonali właściwego wyboru i sprzedawane ryby zostały sprawdzone i zweryfikowane przez podmiot zewnętrzny. Warto sprawdzić, który z programów jest najbardziej przejrzysty i odpowiedni dla sprzedawanych przez Państwa produktów.

Mogą Państwo również przyczynić się do trwałości zasobów rybnych, informując i zachęcając swoich klientów do próbowania gatunków ryb mniej znanych, i w związku z tym niezagrożonych nadmierną eksploatacją. Istnieje wiele organizacji krajowych, które mogą pomóc w uzyskaniu dostępu do zrównoważonych zasobów.

Warto informować swoich klientów na temat tego, jakie ryby Państwo sprzedają, skąd pochodzą oferowane przez Państwa produkty i od kogo je Państwo kupują. Dzięki temu klienci dowiedzą się, że kwestia zrównoważonego rozwoju leży Państwu na sercu.

Bądź odpowiedzialnym sprzedawcą: razem ze swoimi klientami wspieraj ochronę mórz, jakość produktów i swój sektor.