NIEROZŁĄCZNI
jedz, kupuj i sprzedawaj ryby z zasobów zrównoważonych

About

About

Jesteśmy NIEROZŁĄCZNI

Dla mieszkańców Europy ryby i owoce morza od zawsze były ważnym składnikiem pożywienia.

Ryby są cennym elementem zdrowej diety.

Sektor rybołówstwa oferuje liczne miejsca pracy.

Ma również olbrzymie znaczenie dla rozwoju i dobrobytu społeczno-gospodarczego.

Dokonując połowów musimy pamiętać o tym, aby dać stadom możliwość odtworzenia i zachowania wodnych ekosystemów w zadowalającym stanie. Dzięki temu również w przyszłości będziemy mogli korzystać z bogatych zasobów morskich.

Unia Europejska jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania rybołówstwem oraz w określaniu i stosowaniu norm w zakresie akwakultury. W ciągu minionej dekady nasze strategie polityczne wywarły pozytywny wpływ na sposób prowadzenia połowów – m.in. w regionie północnowschodniego Atlantyku, gdzie coraz więcej z nich odbywa się w sposób zrównoważony. Niemniej jednak pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, aby odnieść sukces w całej Europie. 

W 2013 r. Komisja Europejska wraz z rządami państw członkowskich oraz z Parlamentem Europejskim, przyjęła nową wspólną politykę rybołówstwa, której celem jest wsparcie rozwoju europejskich sektorów rybołówstwa i akwakultury oraz zwiększenia ich ekologicznej, gospodarczej i społecznej stabilności.

Jako największy na świecie importer produktów rybnych musimy w dalszym ciągu dawać dobry przykład innym regionom świata. 

Każdy z nas ma do odegrania rolę w zrównoważonym rozwoju.

Wybierając odpowiednie ryby i owoce morza, możemy przyczynić się do tego, by rybołówstwo było bardziej zrównoważone. Jako konsumenci i uczestnicy rynku musimy być świadomi tego, że nasze wybory  mają olbrzymi wpływ na przyszłość rybołówstwa.

Na tej stronie przedstawiamy informacje, które pomogą konsumentom w wyborze ryb i owoców morza pochodzących ze zdrowych zasobów, które są łowione w sposób odpowiedzialny i produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Tutaj znajdą Państwo:

Każdy z nas może zrobić coś dobrego! Spożywając, kupując lub sprzedając ryby i owoce morza produkowane w sposób zrównoważony, przyczyniamy się do tego, aby ryb nie zabrakło na talerzach naszych dzieci i wnuków.