NEDALĀMS
Ēd, pirkt un pārdot Ilgtspējīga Zivis

Audzētas ES - Skolu projekts

Audzētas ES - Skolu projekts

Skolu projekts Mācības par Eiropas akvakultūru”

Lai gan šī, iespējams, ir visstraujāk augošā pārtikas ražošanas nozare pasaulē, par akvakultūru jeb zivsaimniecību ārpus nozares joprojām zināms pārsteidzoši maz.

Skolu projekts „Audzētas ES” radīts ar mērķi veicināt izpratni par akvakultūru Eiropas jauniešu vidū (vecumā no 12 līdz 18 gadiem). Projekts iepazīstinās skolēnus ar akvakultūras nozari un skaidros, kā tā ietekmē vietējo kopienu.

Projekta īstenošanas laikā tiks pētīta akvakultūras nozares loma pārtikas ražošanā un vides aizsardzībā, kā arī tiks atklātas dažādas biznesa un karjeras iespējas, kas paveras šajā nozarē.

Projekts paver arī daudz iespēju skolēnu pētījumiem par dažādām jūras un saldūdens zivīm, gliemjiem, vēžveidīgajiem un aļģēm, kas tiek audzētas, izmantojot tradicionālās un modernās metodes.

Pašlaik projekts tiek uzsākts 20 skolās 10 Eiropas Savienības valstīs (Čehijā, Francijā, Vācijā, Grieķijā, Ungārijā, Īrijā, Itālijā, Polijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē).

 

Akvakultūras produkcijas ražotāji atgriežas skolās

Galvenā projekta sadaļa ir vietējā akvakultūras produkcijas ražotāja vizīte, sniedzot skolēniem iespēju uzdot interesējošos jautājumus ekspertam, lai turpinātu savus pētījumus, kā arī piedalītos interesantā un interaktīvā ekskursijā.

Projekta komplekts ir paredzēts pasniedzējiem, lai nodrošinātu visu nepieciešamo un lai palīdzētu skolēniem plānot un īstenot projektu, sākot no pirmās nodarbības, vizītes laikā un līdz pat izvērtējuma aktivitātēm par tādām tēmām kā „Uzturs un kulinārija”, „Zinātne un tehnoloģijas” vai „Komunikācija un māksla”.

 

/fisheries/inseparable/el/file/schoolskitphoto2pngschools_kit_photo2.png

Iesaisties

Aicinām iesaistīties visas skolas!
Skolēnu sagatavotais materiāls tiks regulāri publicēts mūsu sociālo mediju kontos.

Aicinām mums rakstīt:
mare-communication@ec.europa.eu

Skolas komplekts

Vairāk informācijas par šo projektu atradīsiet šajā izdales materiālā

To ES akvakultūras profesionāļu saraksts, ar kuriem var sazināties skolas

Aicinām ņemt vērā, ka Eiropas Savienības finansējums nesedz visas izmaksas.