NEDALĀMS
Ēd, pirkt un pārdot Ilgtspējīga Zivis

About

About

NEŠĶIRAMI

Mums, eiropiešiem, zivis ir bijušas ļoti svarīgas jau gadsimtiem.

Zivis ietilpst mūsu ēdienkartē un palīdz saglabāt veselību.

Zivsaimniecība nodrošina darbvietas.

Zivis ir labklājības avots.

Jūrā zvejojot, mums jāgādā, lai tajā paliktu pietiekami daudz zivju. Tikai tā mūsu ekosistēmas var būt veselīgas un zvejot varēsim arī nākotnē.

Eiropas Savienībā ir vieni no visstingrākajiem zivsaimniecības pārvaldības un akvakultūras standartiem pasaulē. Pēdējā desmitgadē mūsu politika ir palīdzējusi atkopties tādām vietām kā Atlantijas okeāna ziemeļaustrumi, kur aizvien vairāk zivju iegūst ilgtspējīgi. Tomēr ir jārīkojas vēl aktīvāk, lai šos panākumus atkārtotu visā Eiropā.

2013. gadā Eiropas Komisija kopā ar dalībvalstu valdībām un Eiropas Parlamentu vienojās īstenot jaunu zivsaimniecības politiku, kuras mērķis ir stimulēt Eiropas zivsaimniecības un akvakultūras nozares un tās padarīt ilgtspējīgākas gan ekonomiski, gan sociālajā un  vides aizsardzības jomā.

Tā kā esam pasaulē lielākie zivju produktu importētāji, mums ir citiem jārāda piemērs, kuram sekot ārpus mūsu ūdeņiem. 

Mums visiem ir jāpiedalās ilgtspējības nodrošināšanā.

Lai zivju krājumi neizsīktu, ir svarīgi izmainīt zivju patēriņu. Kā patērētājiem un tirgus dalībniekiem mums jāapzinās, ka tas, ko, kad un kā mēs ēdam, pērkam un pārdodam, ārkārtīgi ietekmē vērtīgos jūras velšu resursus.

Šajā vietnē esam ievietojuši materiālus, kas jums palīdzēs izvēlēties jūras veltes, kas nākušas no nenoplicinātām populācijām, nozvejotas, neaizmirstot atbildības sajūtu, un saražotas ar ilgtspējīgām metodēm. Proti, piedāvājam

Pārmaiņas var panākt ikviens no mums. Pat it kā neliels solis — izvēle ēst, pirkt, vai pārdot ilgtspējīgām metodēm iegūtas jūras veltes — palīdzētu nodrošināt to, ka arī mūsu bērniem un nākamajām paaudzēm ir pieejama šī bagātība.