NEIŠSKIRIAMI
Žuvis parduok, pirk ir valgyk tik tausiai

Išauginta ES - Mokyklos projektas

Išauginta ES - Mokyklos projektas

Mokyklos projektas. Supažindinimas su Europos akvakultūros sektoriumi

Nors gali būti, kad akvakultūros, arba žuvininkystės, sektorius yra sparčiausiai augantis maisto gamybos sektorius visame pasaulyje, daugelis su šia pramonės šaka nesusijusių asmenų apie jį turi neįtikėtinai mažai žinių.

Mokyklos projektas „Išauginta ES“ buvo parengtas norint padidinti Europos paauglių (12–18 metų) informuotumą apie akvakultūros sektorių. Projektas suteiks mokiniams daugiau žinių apie žuvininkystę ir šio sektoriaus įtaką jų vietos bendruomenei.

Mokiniai nagrinės šio sektoriaus vaidmenį maisto gamybos ir aplinkosaugos srityse. Jie taip pat sužinos apie įvairias verslo ir karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Mokiniams bus suteikta daug galimybių susipažinti su įvairiomis veisiamų ir auginamų jūrų bei gėlavandenių žuvų, moliuskų, vėžiagyvių ir jūros dumblių rūšimis ir jas tyrinėti, taip pat sužinoti apie įvairius naudojamus tradicinius ir šiuolaikiškesnius gamybos metodus.

Šiuo metu projektas vykdomas dvidešimtyje mokyklų dešimtyje ES šalių (Čekijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Airijoje, Italijoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir Jungtinėje Karalystėje).

 

Akvakultūros produktų gamintojų kelias atgal į mokyklą

Pagrindinė projekto dalis – vietos akvakultūros produktų gamintojo apsilankymas, per kurį mokiniai galės pasikalbėti su specialistu, pradėti savo mokslinių tyrimų projektą ir tiesiog dalyvauti įdomiame, interaktyviame renginyje.

Buvo parengtas mokytojams skirtas projekto rinkinys, siekiant aprūpinti juos visomis priemonėmis, kurios padėtų planuoti ir įgyvendinti projektą nuo pat pirmos pamokos, per apsilankymą ir vykdant tolesnę veiklą, kai gali būti nagrinėjamos tokios temos kaip „Mityba ir maisto gaminimas“, „Mokslas ir technologijos“ arba „Informacija ir gebėjimai“. 

/fisheries/inseparable/lt/file/schoolskitphoto2pngschools_kit_photo2.png

Dalyvaukite ir Jūs

Kviečiamos dalyvauti visos mokyklos.
Jūsų mokinių parengta medžiaga bus reguliariai skelbiama mūsų socialinės žiniasklaidos paskyrose.

Rašykite mums adresu:
mare-communication@ec.europa.eu

Mokyklai skirtas rinkinys

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite šioje brošiūroje.

ES akvakultūros specialistų, į kuriuos mokyklos gali kreiptis, sąrašas.

Atkreipkite dėmesį, kad išlaidos nebus dengiamos Europos Sąjungos lėšomis.