NEIŠSKIRIAMI
Žuvis parduok, pirk ir valgyk tik tausiai

Eat

Eat

Valgyk

Keiskite įpročius – valgykite tausios žuvininkystės produktus. Maitinkitės sveikiau ir prisidėkite prie vandenynų būklės gerinimo.

Kodėl verta maitintis tausios žuvininkystės produktais?

Nes jūros gėrybės – svarbi mūsų mitybos dalis, iš jų gauname baltymų, labai svarbių riebiųjų aliejų ir vitaminų bei mineralų, būtinų norint gyventi sveikai. 

Nes savo žuvų išteklius valdydami tinkamai, kad jie galėtų atsikurti ir klestėti, galime mėgautis žuvų mums teikiama nauda dabar, o mūsų vaikai jos turės ateityje.

Nes žinome, kad rinka reaguoja į individualius ir bendrus vartotojų sprendimus.

Nes, jei norime, kad padėtis pasikeistų, visi turime daugiau sužinoti apie įvairiausias tvarias galimybes. Jei maistą rinksimės atidžiau, galime daryti realų poveikį.

Nes, jei nesiimsime veiksmų, mūsų jūros, žvejų tinklai ir net mūsų lėkštės netrukus bus tuščios.

Kaip gauti tausios žuvininkystės produktų?

Valgomų žuvų, vėžiagyvių ir moliuskų rūšių yra šimtai. Kaip vartotojai turėtume rinktis tų rūšių produktus, kurioms nekyla pavojus.

Dažnai norint pakeisti mitybos įpročius gali pakakti paprasčiausiai pradėti valgyti ką kita, pavyzdžiui, rinktis Šiaurės jūros plekšnę, ledjūrio ar juodadėmę menkę užuot pirkus atlantinę menkę, išbandyti akvakultūros produktus, tokius kaip vaivorykštinis upėtakis ar sterkas, ar net ūkyje užaugintą jūrų liežuvį ar menkę. Pietų Atlanto paprastosios stauridės – nepakankamai įvertinta žuvų rūšis, o Šiaurės jūros silkių ištekliai yra valdomi gerai, todėl jos yra puikiai tinkami tausios žuvininkystės produktai renkantis, ką valgyti.

Galima rinktis ir mažiau žinomas rūšis, pavyzdžiui, megrimus. Jie tokie pat gardūs kaip ir įprastų rūšių žuvys, be to, dažnai gerokai pigesni. Būkite kūrybingi virtuvėje, sugalvokite naujų receptų arba prisiminkite, ką mėgo jūsų seneliai.

Kai kurioms rūšims dydis tikrai svarbus. Tokiems atvejams ES nustatė mažiausią leidžiamą sužvejoti dydį ir teisėtus žvejybos laikotarpius, kad užtikrintų, jog žuvys, prieš patekdamos ant jūsų stalo, turėtų pakankamai laiko daugintis. 

Restorane pasiteiraukite apie žuvies kilmę, kaip ji gauta ir ar sužvejota tausiai. Paklauskite, ką virėjas mano apie tausią žuvininkystę. Jūsų žuvų pardavėjas – dar vienas jūros gėrybių žinovas, tad kodėl apie tai nepasikalbėjus ir su juo?

Dar neatrastas visas naujų jūros gėrybių pasaulis, tad nerkite į jį! Panagrinėkite čia pateiktą jūsų šalies informaciją.