NEIŠSKIRIAMI
Žuvis parduok, pirk ir valgyk tik tausiai

Buy

Buy

Pirk

Rinkitės tausios žuvininkystės produktus. Apsaugokite šiuos vertingus išteklius ir atraskite naujų skonio pojūčių.

Kodėl reikėtų pirkti tausios žuvininkystės produktus?

Nes žinome, kad mūsų, vartotojų, pasirinkimas turi įtakos kiekvienam jų kelio nuo jūros iki mūsų lėkštės etapui, ir, jeigu visada reikalausime tausios žuvininkystės produktų, tai gali turėti įtakos pasiūlai.

Nes pirkdami žuvis, sužvejotas tausios žuvininkystės rajonuose galime būti tikri, kad padedame apsaugoti tai, ką vertiname, ir drauge gauname tai, ko norime.

Nes dabar paprasčiau nei kada nors anksčiau žinoti, ką perkame. Dėl Europos Sąjungos bendrosios žuvininkystės politikos naujųjų ženklinimo taisyklių vartotojai galės tiksliai sužinoti įsigyjamų žuvų kilmės vietą.

Nes, jei perkame tausios žuvininkystės produktus, žinome, kad jie sužvejoti atsakingai. Nuo 2015 m. bus pradėta palaipsniui atsisakyti švaistūniško žuvų priegaudos išmetimo į jūrą, o 2019 m. ši praktika bus visiškai išgyvendinta. Tai reiškia, kad žvejybos laivai turės iškrauti viską, ką sugavo, todėl bus galima lengviau įsigyti mažiau žinomų rūšių jūros gėrybių, nes jos nebebus išmetamos.

Nes turime daug galimybių rinktis. Akvakultūrai taip pat tenka svarbus vaidmuo užtikrinant, kad ant mūsų stalo patektų sveiki ir maistingi tausios žuvininkystės produktai ir būtų sumažintas laisvėje gyvenančių žuvų išteklių eikvojimas. Europos Sąjungoje galime įsigyti pagal griežtas aplinkos ir sveikatos apsaugos taisykles užaugintų lašišų, upėtakių, jūrų ešerių, karpių, eršketų, midijų, austrių ir daugybės kitų gėrybių.

Kaip įsigyti tausios žuvininkystės produktų?

Šia tema yra daug patarimų vartotojams. Taigi  kaip renkamės perkamą žuvį?

Jūsų žuvų pardavėjas, mažmenininkas ar restoranas gali jus informuoti apie tai, kur ir kaip žuvys sugautos ar užaugintos. Jie gali padėti jums susigaudyti, ar jūsų perkama žuvis yra tausios žuvininkystės produktas. „Šviežia“ dažnai reiškia „vietinė“, ir atvirkščiai.

Regioninių ir nacionalinių valdžios institucijų arba nevyriausybinių organizacijų parengta mokslinė informacija ir patarimai vartotojams taip pat gali padėti jums nuspręsti, kokias alternatyvias rūšis ir žuvis, kurių išteklių pereikvojimo pavojus negresia, pasirinkti. Paprašykite vietos gamintojų paaiškinti, kaip jie žvejoja žuvis ir kaip stengiasi tausoti jų išteklius.

Prekės ženklų sistemos gali padėti jums sužinoti, ar įpakuotos žuvys, kurias įsigyjate prekybos centruose, yra tausios žuvininkystės produktai. Vis dėlto rekomenduojame atidžiau panagrinėti jų sertifikavimo metodus – tai derėtų daryti visų nepriklausomų programų atveju.

Remkitės informacija, tačiau vertinkite ją kritiškai. Spręskite patys. Klauskite patarimo žuvies prekybos vietose ar prekybos centruose.

Norint pirkti tausios žuvininkystės produktus gali prireikti pakeisti kai kuriuos įpročius, tačiau tai padės jums sužinoti, ko yra mūsų jūrose, ežeruose ir upėse.