Euroopa kodanikel on õigus teada, kuidas nende raha kasutatakse. Euroopa läbipaistvuse algatuse üks peamisi eesmärke on teavitada üldsust sellest, kes saavad ELilt rahalisi vahendeid.
Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF), nagu ka tema eelkäijate Kalanduse Arendusrahastu (FIFG) ning Euroopa Kalandusfondi (EKF), haldamine toimub koostöös liikmesriikidega. Need riigid, kes saavad asjaomaseid rahalisi vahendeid, peavad igal aastal avaldama asjakohast teavet oma veebisaitidel, sealhulgas ka teavet nende füüsiliste isikute kohta, kes rahalisi vahendeid saavad.
Euroopa Liidu Kohus järeldas oma 9. novembri 2010. aasta otsuses seoses nende juhtumitega, mis käsitlevad kohustust avaldada teavet nende abisaajate kohta, kes saavad vahendeid Euroopa põllumajandusfondidest, et teatava füüsiliste isikutega seotud teabe avaldamine ei ole olnud proportsionaalne. Kohus tunnistas sellest tulenevalt asjaomased sätted kehtetuks.
Läbipaistvuse huvides ning selleks, et võtta arvesse kohtu vastuväiteid, sätestatakse määruses (EL) nr 508/2014 korraldusasutuste kohustus avaldada teavet ainult nende Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toetusesaajate kohta, kes on juriidilised üksused, ja füüsilised isikud kooskõlas liikmesriikide õigusaktidega.
Euroopa Komisjon haldab seda lehekülge, et hõlbustada üldsuse juurdepääsu EMKFi rahaliste vahendite saajaid käsitlevale teabele (koostöös liikmesriikidega), mis on avaldatud liikmesriikide veebisaitidel.
Asjaomase teabega tutvumiseks vaadake palun vastavate riikide veebisaite. Võtke arvesse, et allpool esitatud teave on muutuv, kuna seda ajakohastatakse vastavalt teabele, mida liikmesriigid komisjonile esitavad.
Euroopa Komisjon haldab seda lehekülge eesmärgiga soodustada avalikku juurdepääsu teabele. Võtke arvesse, et linkide vahendusel avanevaid veebisaite haldavad liikmesriigid ja Euroopa Liidu haldusasutused, mistõttu komisjoni talitused neid ei kontrolli. Selliste veebisaitide sisu eest vastutavad ainult liikmesriigid ja asjaomased haldusasutused. Veebilehel leiduv linkide nimekiri tugineb liikmesriikide esitatud teabele. Nimekiri ei pruugi olla täielik. Hõlmatud valdkonnad ja üksikasjad ning nende esitamise moodused linkide vahendusel avanevatel veebisaitidel võivad olla sõltuvalt liikmesriigist väga erinevad. Seetõttu ei saa Euroopa Komisjon tagada andmete või teabe õigsust või täielikkust, ega võtta veebisaitide mis tahes moel kasutamise eest enesele mingit vastutust.