Zivsaimniecība

Komisāre Marija Damanaki apsveic Eiropas Parlamenta atbalstu zivju izmetumu aizliegumam Skagerakā

Komisāre Marija Damanaki apsveic Eiropas Parlamenta atbalstu zivju izmetumu aizliegumam Skagerakā

Komisāre Marija Damanaki apsveic Eiropas Parlamenta atbalstu zivju izmetumu aizliegumam Skagerakā

19/04/2013

Otrdien Eiropas Parlaments balsoja par nevēlamas piezvejas izmetumu aizliegumu attiecībā uz 35 Skagerakā (jūras šaurums starp Norvēģiju, Zviedriju un Dāniju) nozvejotām zivju sugām.

Aizliegumam stājoties spēkā, zvejas kuģiem tiks uzlikts pienākums izkraut visas nozvejotās zivis, lai apturētu „zivju izmetumus” – praksi, kuras rezultātā zivis tiek iemestas atpakaļ jūrā galvenokārt tādēļ, ka tās neatbilst vēlamajam izmēram vai nepieder vēlamajai sugai.

Komisāre Damanaki pauda prieku par Eiropas Parlamenta balsojumu: "Šīs izšķērdīgās prakses, kad atpakaļ jūrā tiek izmestas ēdamas zivis, apturēšana ir viens no galvenajiem ES kopējās zivsaimniecības politikas reformas elementiem. Atbalsts, ko Eiropas Parlaments sniedz Eiropas Komisijas pagājušajā vasarā iesniegtajam priekšlikumam par zivju izmetumu aizliegumu Skagerakā, ir ļoti svarīgs, jo tas palīdz mums pārliecināt tos, kuri joprojām tikai apspriež zivju izmetumu aizlieguma iespējamību konkrētā laika griezumā."

Saskaņā ar priekšlikumu ES un Norvēģija savstarpēji pielāgos zivsaimniecības tehniskos kontroles pasākumus, lai nodrošinātu zivju krājumu ilgtspējību ilgtermiņā. Šī pielāgošana ietvers pienākumu izkraut visas nozvejotās konkrētu sugu zivis, lai apturētu zivju izmetumu praksi. Jaunie pasākumi attieksies uz visām ES dalībvalstīm, kurām ir tiesības uz zveju Skagerakā: Zviedriju, Dāniju, Vāciju, Beļģiju un Nīderlandi. Eiropas Komisija uzskata, ka dalībvalstīm būtu jāpiešķir tiesības izvēlēties veidu, kā notiek zivju izmetumu aizlieguma ievērošanas uzraudzība.

Tagad Eiropas Parlamenta pārstāvji apspriedīs priekšlikumu ar dalībvalstīm, lai panāktu vienošanos. Kad tā tiks noslēgta, zivju izmetumu aizliegums stāsies spēkā pakāpeniski laika posmā no 2014. līdz 2015. gadam.