Saskaņā ar tirgus kopīgo organizāciju ir noteikts, ka zvejniecības un akvakultūras produktiem, ko pārdod patērētājiem un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, ir jāpievieno īpaša informācija. Šīs prasības papildina vispārīgos ES noteikumus par patērētājiem domāto informāciju par pārtiku un veicina lielāku caurskatāmību tirgū, jo ļauj patērētājiem zinoši izvēlēties un iegādāties produktus.
Jaunie noteikumi ir piemērojami no 2014. gada 13. decembra. Lai palīdzētu nozarei ievērot šīs jaunās prasības, Komisija ir publicējusi kabatas formāta rokasgrāmatu par jauno patērētājiem domāto ES marķējumu, kas pievienojams zvejas un akvakultūras produktiem.
Jaunie noteikumi, kas piemērojami zivīm, gliemjiem, vēžveidīgajiem un adatādaiņiem, kā arī aļģēm, paredz, ka uz produktiem, ko pārdod patērētājiem vai sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, ir jābūt šādai informācijai:
Lai patērētāji varētu labāk izprast produkta izcelsmi, ir jānorāda detalizēta informācija par zvejas vai audzēšanas apgabalu:
Produktiem var pievienot arī papildu fakultatīvu informāciju, piemēram, nozvejas vai izkraušanas datumu, informāciju par vides, sociālajiem un ētikas aspektiem, audzēšanas metodēm un uzturvērtību.
Ekomarķējums
Over the past 20 years, eco-label schemes have emerged on the EU market, a development linked to increased public awareness of the need to ensure sustainable exploitation of marine resources. Today, the EU is the main market for certified products.
On 18 May 2016 the European Commission adopted a report on the feasibility of an EU ecolabel scheme for fishery and aquaculture products. The report will now be debated by the European Parliament and the Council.
Report from the Commission to the European Parliament and the Council on options for an EU eco-label scheme for fishery and aquaculture products (COM/2016/0263)
Feasibility Report on options for an EU ecolabel scheme for fishery and aquaculture products
Kabatas formāta rokasgrāmata par jauno patērētājiem domāto ES marķējumu, kas pievienojams zvejas un akvakultūras produktiem
EU consumer habits regarding fishery and aquaculture products
/fisheries/file/f-twitter256-32png_lvf-twitter_256-32.png Alt Text : twitter icon Title Text : twitter icon
/fisheries/file/3019_lvbackground_icon1.gif Alt Text : Rss feed Title Text : Rss feed
Meklēt visos jaunumos
Tiesību akti par ES zivsaimniecības produktu tirgu (EUR-Lex)
Pasākumi cīņai pret nelegālo zveju
EUMOFA is conducting a brief online survey about its services. The survey will provide a better understanding of the users’ needs and expectations and help to improve EUMOFA services.
On 8 January 2021, the EU and Greenland concluded negotiations for a new Sustainable Fisheries Partnership Agreement (SFPA) and a new Protocol that will strengthen their cooperation in the fisheries sector for the next four years with the possibility of a two-year extension.
The 2020 Annual Economic Report on the EU Fishing Fleet projects that in 2020, the EU fleet remained profitable overall, despite the effects of COVID-19 on the fleet and fish markets. More sustainable fishing and lower fuel costs have helped to mitigate the socio-economic impacts of the pandemic.