Tāljūrā piemērojamās tiesības ir noteiktas ANO ūras tiesību konvencijā (UNCLOS), kas stājās spēkā 1994. gadā. Viens no svarīgākajiem šīs konvencijas panākumiem bija tas, ka visas parakstītājas valstis apņēmās veicināt zvejas ilgtspēju.
Pēc šīs konvencijas pieņemšanas tika noslēgti arīdzan vairāki nolīgumi, kuros regulēti konkrēti jautājumi par to, kā panākt zvejas ilgtspēju tāljūrā. Viens no tiem ir 1995. gadā noslēgtais nolīgums par transzonāliem zivju krājumiem un tālu migrējošiem zivju krājumiem.
Būtisks elements ANO izveidotajā sistēmā ir cīņa pret kaitīgām zvejas metodēm, kas apdraud dzīvotņu, īpaši zemūdens klinšu un aukstūdens koraļļu vides līdzsvaru.
Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā ir noslēgti šādi nolīgumi:
2007. gadā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju 61/105 par ilgtspējīgu zveju.
ES ir noslēgusi arī citus starptautiskus nolīgumums un parakstījusi citas konvencijas, kas skar zvejniecības jautājumus. To vidū ir, piemēram, 2002. gada Pasaules sammitā par ilgtspējīgu attīstību paustā apņemšanās līdz 2015. gadam samazināt nozveju līdz tādam līmenim, kas rada visaugstāko ienesīgumu ilgtermiņa perspektīvā (maksimālo ilgtspējīgas ieguves apjomu) un zivsaimniecības pārvaldībā lietot ekosistēmu pieeju. ES ir parakstījusi arī Konvenciju par bioloģisko daudzveidību un Konvenciju par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām.
Lasiet vēl
/fisheries/file/f-twitter256-32png_lvf-twitter_256-32.png Alt Text : twitter icon Title Text : twitter icon
/fisheries/file/3019_lvbackground_icon1.gif Alt Text : Rss feed Title Text : Rss feed
Meklēt visos jaunumos
Reģionālās zvejniecības pārvaldības organizācijas (RZPO)
Tiesību akti, kas saistīti ar daudzpusējiem nolīgumiem (EUR-Lex)
Nelegālās zvejas apkarošanas pasākumi
On 8 January 2021, the EU and Greenland concluded negotiations for a new Sustainable Fisheries Partnership Agreement (SFPA) and a new Protocol that will strengthen their cooperation in the fisheries sector for the next four years with the possibility of a two-year extension.
The 2020 Annual Economic Report on the EU Fishing Fleet projects that in 2020, the EU fleet remained profitable overall, despite the effects of COVID-19 on the fleet and fish markets. More sustainable fishing and lower fuel costs have helped to mitigate the socio-economic impacts of the pandemic.
The United Kingdom and the European Union have agreed to a Trade and Cooperation Agreement (TCA), applicable on a provisional basis from 1 January 2021.