METADATA
Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması, Rev. 2 ( NACE Rev. 2)


-> A:  TARIM, ORMANCILIK VE BALIKÇILIK 
Detail
Code:  03
Description:  Balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği
This item includes:  Bu bölüm, balık, kabuklu su ürünleri, yumuşakçalar ve diğer deniz canlıları ile bunların ürünlerinin (su bitkileri, süngerler ve inci vb.) yakalanması veya toplanması amacıyla deniz, acı veya tatlı su kaynaklarında gerçekleştirilen balıkçılık faaliyetleri ile su ürünleri yetiştiriciliği faaliyetlerini kapsar.
This item also includes:  Ayrıca, işletmelerin kendi üretim faaliyetleri için gerekli olan diğer çalışmaları da (inci üretimi için istiridye yavrulatma gibi) kapsamaktadır. Denizlerde ve iç sularda yapılan balıkçılık faaliyetleri ile su ürünleri yetiştiriciliğine ilişkin hizmet faaliyetlerini de içine alır.
This item excludes:  Bu bölüm gemi ve kayıkların yapımı ve onarımını (30.1, 33.15) ile spor ve eğlence amaçlı balıkçılık faaliyetlerini kapsamaz (93.19). Ayrıca, balık, kabuklu deniz hayvanları veya yumuşakçaların işlenmesi, karadaki tesislerde veya fabrika gemilerinde yapılıyorsa (10.20) bu bölüme dahil edilmez.
This item includes:  This division includes capture fishery and aquaculture, covering the use of fishery resources from marine, brackish or freshwater environments, with the goal of capturing or gathering fish, crustaceans, molluscs and other marine organisms and products (e.g. aquatic plants, pearls, sponges etc).
This item also includes:  Also included are activities that are normally integrated in the process of production for own account (e.g. seeding oysters for pearl production). Service activities incidental to marine or freshwater fishery or aquaculture are included in the related fishing or aquaculture activities.
This item excludes:  This division does not include building and repairing of ships and boats (30.1, 33.15) and sport or recreational fishing activities (93.19). Processing of fish, crustaceans or molluscs is excluded, whether at land-based plants or on factory ships (10.20).
Reference to ISIC Rev. 4:  03

Top