Čo je Drop'pin@EURES?


 

Platforma Drop’pin@EURES je miesto, kde spoločnosti a organizácie môžu propagovať a prezentovať príležitosti navrhnuté tak, aby mladým Európanom pomohli pri ich prvých krokoch na trhu práce. Príležitosti na tejto online platforme zahŕňajú učňovské prípravy, stáže, programy odbornej prípravy, kurzy elektronického vzdelávania, jazykovú prípravu, podporu mobility, koučovanie a mentorstvo atď.

Nech už hľadáte akúkoľvek príležitosť na zvýšenie svojich šancí pri získaní pracovného miesta v Európe, na Drop’pin@EURES sa pre vás určite niečo nájde.

Platforma Drop’pin@EURES je zároveň prístupná veľkému množstvu šikovných uchádzačov o zamestnanie z celej Európy, čím umožňuje zosúlaďovanie príležitostí pre mladých s tými správnymi profilmi mladých ľudí. Zamestnávatelia si môžu na platforme online prezerať životopisy potenciálnych uchádzačov a nájsť tak ideálne zodpovedajúci profil. Nástroj okrem toho umožňuje organizáciám priamo a jednoducho inzerovať na portáli príležitosti pre mladých, ktoré si môžu prezerať mladí členovia siete EURES v celej Európe.

 

Novinka: Otvorené pozície učňovských príprav a stáží na portáli EURES

 

Život a práca v inej krajine je výborná skúsenosť pre európskych občanov v každom veku, ktorá umožňuje získať nové zručnosti a spoznať inú kultúru a nových ľudí. Na portáli EURES sa zobrazujú všetky pracovné miesta zverejnené v celej Európe.

V budúcnosti bude portál EURES zahŕňať aj platené učňovské prípravy a stáže v členských štátoch EÚ, na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku a vo Švajčiarsku. Už teraz môžete na portáli EURES nájsť množstvo učňovských príprav a stáží a čoskoro pribudnú ďalšie ponuky.  

Zadajte do poľa vyhľadávania „učňovská príprava“, „stáž“ alebo „odborná stáž“ a prezrite si dostupné možnosti. Ak chcete získať informácie o ďalších možnostiach, prezrite si otvorené pozície týkajúce sa učňovských príprav a stáží vo všeobecnej   sekcii pracovných miest na portáli EURES .

Ak potrebujete ďalšie poradenstvo v tejto oblasti, obráťte sa na poradcu EURES vo vašom členskom štáte.

Komisia vypracovala na podporu zamestnávateľov pri hľadaní ideálneho uchádzača kontrolný zoznam , ktorý zamestnávateľov prevedie celým procesom. Ak budete postupovať podľa tohto kontrolného zoznamu, zvýšite šance na vytvorenie úspešného pracovného vzťahu, ako aj šance na dobrý výsledok pre všetkých zainteresovaných.

Ak máte záujem o učňovskú prípravu a stáže, pozrite si informácie o programe EÚ pre mobilitu Tvoje prvé pracovné miesto EURES , ktoré môžu byť pre vás rovnako zaujímavé.

 

Čo je iniciatíva Digital Opportunity traineeships?

Digital Opportunity je pilotný projekt, ktorý v rokoch 2018 – 2020 ponúkne cezhraničné stáže až 6 000 študentom a čerstvým absolventom. Stážisti zúčastňujúci sa na projekte Digital Opportunity si zdokonalia digitálne zručnosti v oblastiach ako kybernetická bezpečnosť, veľké údaje, kvantová technológia, strojové učenie, digitálny marketing a vývoj softvéru. Prvé stáže sa začnú v júni 2018 a stážisti dostanú príspevok vo výške približne 500 EUR na mesiac. Tento pilotný projekt bude financovaný z programu Horizont 2020 a realizovaný prostredníctvom programu Erasmus+.

Preskúmajte projekt Digital Opportunity traineeships a pridajte sa.