• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

EURES member organisations make free movement a reality for healthcare workers


Sieť EURES má 25 rokov


Šesť smerov, ktorými sa vyvíja svet práce


Vyhlásenie víťazov súťaže na sociálnych médiách #EUmovers


Nemecký safari park sa spojil so sieťou EURES s cieľom prijať uchádzačov o zamestnanie z Talianska

Vo februári sa zamestnanci siete EURES z Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) v Dolnom Sasku – Brémach (Nemecko) spojili s jedným z najväčších safari parkov v Európe s cieľom usporiadať dve náborové podujatia v Taliansku.

Čítať ďalej >>

02/05/2019


Sociálne médiá: Nástroj na hľadanie pracovného miesta?

Viac ako dve miliardy ľudí používajú sociálne médiá každý deň na udržiavanie kontaktu s priateľmi, zdieľanie fotografií, pozeranie zábavných videí atď. Sociálne médiá však majú aj ďalšie skvelé využitia. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo môžu byť sociálne médiá skvelým spôsobom, ako si nájsť vysnívanú prácu.

Čítať ďalej >>

18/04/2019


Ďalší šťastný príjemca sa podelil o svoj príbeh so sieťou EURES v Španielsku

V novembri 2018 sme uverejnili článok o Juanovi Carlosovi, ktorý získal podporu siete EURES, a ktorý sa podelil o svoj príbeh na facebookovej stránke siete EURES v Španielsku. Najnovšou osobou, ktorá získala podporu siete EURES, bola v decembri Alejandra Franch zo Zaragozy, ktorá sa podelila o svoje skúsenosti na stránkach sociálnych sietí. Toto je Alejandrin príbeh.

Čítať ďalej >>

21/02/2019


Aké zručnosti hľadajú podniky v roku 2019?

Nový rok môže byť skvelou príležitosťou na to, aby sme niečo zmenili, postavili sa novej výzve alebo si rozšírili obzory. Pokiaľ ide o zamestnanie, môžete napríklad vyskúšať prácu v novom odvetví alebo hoci aj naštartovať úplne novú kariéru. Ako však môžete maximalizovať svoje šance na úspech v tomto vysoko konkurenčnom prostredí?

Čítať ďalej >>

07/02/2019


Top 10 najčítanejších článkov v roku 2018


Ako urobiť dobrý prvý dojem… v priebehu prvých dvoch týždňov

Bez ohľadu na to, či ide o prácu na plný pracovný úväzok, odbornú učňovskú prax alebo odbornú stáž na čiastočný úväzok – prvý dojem vždy zaváži. O tom, ako múdro využiť tých prvých niekoľko cenných sekúnd, už bolo napísaných množstvo článkov... a preto sme sa rozhodli pozrieť sa radšej na prvých pár týždňov. Predsa len môže prejsť určitá doba, kým si privyknete na nové pracovisko a budete sa tam cítiť v pohode!

Čítať ďalej >>

01/11/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.