• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

Mladý slovenský pár objavil príležitosť na uplatnenie v Holandsku


Francúzska účtovníčka nachádza vďaka programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES novú výzvu v Holandsku


Poďme do Holandska: tipy pri hľadaní práce v Holandsku


Cielený nábor zamestnancov pomohol dvom učiteľkám z Holandska nájsť si prácu vo Švédsku prostredníctvom siete EURES

„Do Švédska som sa zaľúbila počas mojich prvých prázdnin strávených v krajine,“ hovorí Kirsten van Agthoven. „Veľmi som túžila presťahovať sa do Švédska už ako desaťročné dievča. Nesmierne sa mi páčila príroda. Bola úplne iná ako v mojej krajine.“

Čítať ďalej >>

28/03/2019


Ďalší šťastný príjemca sa podelil o svoj príbeh so sieťou EURES v Španielsku

V novembri 2018 sme uverejnili článok o Juanovi Carlosovi, ktorý získal podporu siete EURES, a ktorý sa podelil o svoj príbeh na facebookovej stránke siete EURES v Španielsku. Najnovšou osobou, ktorá získala podporu siete EURES, bola v decembri Alejandra Franch zo Zaragozy, ktorá sa podelila o svoje skúsenosti na stránkach sociálnych sietí. Toto je Alejandrin príbeh.

Čítať ďalej >>

21/02/2019


Faktor pružnosti: zmluvy na dobu určitú sú v Holandsku na vzostupe

Pružný pracovný čas získava v Holandsku čoraz väčšiu popularitu, pretože umožňuje mladým uchádzačom o zamestnanie presadiť sa sa na trhu práce a znižuje riziko pre zamestnávateľov.

Čítať ďalej >>

12/07/2018


Príbehy úspešných startupov v Európe v priebehu desaťročí


Ako čo najlepšie využiť Drop’pin@EURES: organizácie


Akú pridanú hodnotu vám môže ponúknuť poradca s takmer 30-ročnými skúsenosťami?

Takmer 30 rokov Cindy Sijmonsma poskytovala poradenstvo pri hľadaní práce v ktoromkoľvek odvetví kdekoľvek na svete. Cindy je vzorom poradkyne siete EURES, zanietená, motivovaná a vždy pripravená pomôcť ľuďom nájsť cestu v novom prostredí. „Kultúra sa týka oveľa širšieho záberu, než sú knihy a hudba," hovorí. „Týka sa takých obyčajných vecí, ako je správanie počas obeda, či spôsob komunikácie."

Čítať ďalej >>

28/07/2015


Mladí španielski zubári sa sťahujú do Holandska

Priateľským rozhovorom medzi Holanďanom žijúcim v Španielsku a poradcom siete EURES v Holandsku sa odštartoval pilotný projekt v roku 2014, ktorý pomáha mladým španielskym zubárom pracovať v Holandsku. Za pomoci programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES o šesť mesiacov neskôr 12 absolventov využilo príležitosť presťahovať sa zo Španielska do Holandska. Tento rok sa ich počet vyšplhá asi na 40.

Čítať ďalej >>

03/07/2015


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.