• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

Francúzska účtovníčka nachádza vďaka programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES novú výzvu v Holandsku


Práca v oblasti IT v Dánsku: štyria odborníci sa podelili o svoje príbehy

Dánska pobočka siete EURES v roku 2017 uviedla sériu štyroch krátkych videonahrávok s názvom My Big Danish Moment (Moje výnimočné skúsenosti v Dánsku) o zahraničných pracovníkoch, ktorí žijú a pracujú v Dánsku. Keďže sa v Dánsku zaznamenal významný dopyt po kvalifikovaných odborníkoch v oblasti IT, v auguste 2019 uviedli videonahrávku zameranú konkrétne na zahraničných IT odborníkov pracujúcich v Dánsku. V sociálnych médiách si video prehralo už viac ako 10 000 ľudí zaujímajúcich sa o skúsenosti štyroch občanov EÚ, ktorí za kariérou v oblasti IT vycestovali do mesta Aarhus v Dánsku.

Čítať ďalej >>

24/10/2019


„Nové prostredie, nová kultúra a noví ľudia“: pomocou siete EURES si Francúzka našla prácu v Írsku

Vďaka podpore siete EURES si Florence Pernocková z Normandie našla prácu vo francúzskej cestovnej kancelárii v Írsku. Opýtali sme sa na jej skúsenosti z Írska, na to, čo by poradila iným uchádzačom o zamestnanie, ktorí majú záujem pracovať v zahraničí, ako aj na jej plány do budúcnosti.

Čítať ďalej >>

18/10/2019


Poľská študentka medicíny vynikla v Rakúsku


Európsky týždeň odborných zručností 2019 podporuje celoživotné odborné vzdelávanie a prípravu


Prekladateľku v Estónsku srdečne privítali

V rámci programu s názvom The Welcoming Programme (Uvítací program) Estónsko pomáha pracovníkom pôsobiacim v zahraničí adaptovať sa na novú krajinu bezprostredne po príchode do nej. S jednou takouto pracovníčkou pôsobiacou v zahraničí, ukrajinskou prekladateľkou a učiteľkou cudzích jazykov Oksanou Nesmiianovou, sme sa nedávno porozprávali, aby sme sa niečo dozvedeli o jej skúsenostiach s programom a novým životom v Estónsku.

Čítať ďalej >>

29/08/2019


Šesť smerov, ktorými sa vyvíja svet práce


Šesť tipov na štúdium v zahraničí v Európe


6 krokov ako začať profesionálnu kariéru v zahraničí: Časť 3


6 krokov ako začať profesionálnu kariéru v zahraničí: Časť 2


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.