• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

Za prácou do Nemecka

Uvažujete o presťahovaní sa za prácou do Nemecka ? EURES má k dispozícii množstvo informácií, vďaka ktorým si ľahšie nájdete prácu a bez problémov sa prispôsobíte zmene.

Čítať ďalej >>

10/05/2019


Nemecký safari park sa spojil so sieťou EURES s cieľom prijať uchádzačov o zamestnanie z Talianska

Vo februári sa zamestnanci siete EURES z Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) v Dolnom Sasku – Brémach (Nemecko) spojili s jedným z najväčších safari parkov v Európe s cieľom usporiadať dve náborové podujatia v Taliansku.

Čítať ďalej >>

02/05/2019


„Úžasné miesta a skvelí ľudia“: Larin príbeh

Pobočka siete EURES v Španielsku nás stále zásobuje novými príbehmi s úspešným záverom. Podobne ako Juan Carlos a Alejandra, aj Lara si vďaka sieti EURES našla pracovné miesto. Prečítajte si jej príbeh a niekoľko cenných skúseností a inšpiratívnych tipov na stránke Facebook EURES Španielsko.

Čítať ďalej >>

25/04/2019


Nemecký národný úrad pre koordináciu siete EURES organizuje jedinečné podujatie pre ambicióznych orchestrálnych hráčov

Pre hudobníkov pôsobiacich v medzinárodných orchestroch je Nemecko atraktívnym miestom na prácu. V tejto krajine má vážna hudba bohatú tradíciu a pôsobí v nej viac než 50 filharmonických orchestrov.

Čítať ďalej >>

21/03/2019


Čo všetko potrebujete vedieť pred tým, ako sa zúčastníte na Európskom (online) dni pracovných príležitostí

V rámci podujatia „Make it in Germany“ sa v minulých rokoch uskutočnili viaceré Európske (online) dni pracovných príležitostí a ďalšie sa plánujú v roku 2019. S cieľom pomôcť uchádzačom o prácu pripraviť sa, porozprávali sme sa s tímom zodpovedným za podujatie Make it in Germany o tom, čo uchádzači potrebujú vedieť pred tým, ako sa zúčastnia na Európskom (online) dni pracovných príležitostí.

Čítať ďalej >>

14/03/2019


EURES pomáha nemeckým uchádzačom o zamestnanie nájsť si prácu v rakúskom odvetví cestovného ruchu

EURES Nemecko a Rakúsko spojili sily s úradom práce v Dolnom Sasku, aby pomohli 12 dlhodobým uchádzačom o zamestnanie nájsť si prácu v odvetví cestovného ruchu v Rakúsku.

Čítať ďalej >>

28/02/2019


Ako sieť EURES pomohla španielskemu šéfkuchárovi k úspechu

Šéfkuchárovi z Menorky sa splnil sen, keď si vďaka sieti EURES našiel pracovné miesto najprv vo Švédsku a neskôr v Nemecku .

Čítať ďalej >>

12/11/2018


Hotel v Nemecku obsadzuje náhle uvoľnené pracovné miesta pomocou siete EURES

Pre podniky pôsobiace v oblasti cestovného ruchu a pohostinstva je v súčasnosti ešte dôležitejšie, aby na obsadenie voľných pracovných miest našli zamestnancov v zahraničí. Malé a stredné podniky však nie vždy majú k dispozícii zdroje alebo siete na uskutočnenie medzinárodného náboru.

Čítať ďalej >>

07/09/2018


Mladá ošetrovateľka zo Španielska si v Nemecku plní svoj sen


EURES Rumunsko pomáha mladým uchádzačom o zamestnanie nájsť učňovské vzdelanie v Nemecku


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.