• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

Francúzska účtovníčka nachádza vďaka programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES novú výzvu v Holandsku


„Nové prostredie, nová kultúra a noví ľudia“: pomocou siete EURES si Francúzka našla prácu v Írsku

Vďaka podpore siete EURES si Florence Pernocková z Normandie našla prácu vo francúzskej cestovnej kancelárii v Írsku. Opýtali sme sa na jej skúsenosti z Írska, na to, čo by poradila iným uchádzačom o zamestnanie, ktorí majú záujem pracovať v zahraničí, ako aj na jej plány do budúcnosti.

Čítať ďalej >>

18/10/2019


Vďaka spolupráci medzi sieťou EURES vo Francúzsku a v Taliansku si mladí uchádzači o zamestnanie našli prácu sezónnych zabávačov.

Sieť EURES vo Francúzsku a sieť EURES v Taliansku ponúkli štyrom mladým Európanom možnosť vykonávať sezónnu prácu v talianskej spoločnosti pôsobiacej v oblasti zábavy.

Čítať ďalej >>

27/09/2019


EURES podcast 1: Vďaka podujatiu siete EURES si francúzsky uchádzač o zamestnanie našiel prácu v slovinskom cestovnom ruchu

Medzi účastníkmi podujatia online s názvom Seize the Summer with EURES 2018 boli zamestnávatelia z oblasti cestovného ruchu a potravinárskeho priemyslu z Chorvátska, Portugalska, Slovinska, zo Španielska, z Francúzska, Talianska, Grécka, Malty a Cypru...

Čítať ďalej >>

06/12/2018


Slovenskí učni prinášajú do francúzskej reštaurácie európsku chuť


Príbehy úspešných startupov v Európe v priebehu desaťročí


Ako čo najlepšie využiť Drop’pin@EURES: organizácie


EURES vo Francúzsku Jednoduchšie hľadanie práce s Emploi Store

Ak ste momentálne nezamestnaný alebo hľadáte zmenu v pracovnom živote, potom vám bude známy výrok, že „hľadanie práce je práca sama“. Hodiny strávené na internete hľadaním spoločností, stránok s pracovnými ponukami, šablón životopisov, profesijného poradenstva ... zoznam je nekonečný. Často je to únavné a frustrujúce, avšak sieť EURES vo Francúzsku ponúka úplne novú internetovú stránku, ktorá všetku túto ťažkú prácu urobí za vás.

Čítať ďalej >>

17/05/2017


Jednotné kontaktné miesto zlepšuje prístup pre cezhraničných uchádzačov o zamestnanie

V kancelárii EURES-T Horné Porýnie sa nezastavia. Táto kancelária má na starosti štyri regióny v Nemecku, Francúzsku a Švajčiarsku, funguje po francúzsky a po nemecky a poskytuje služby takmer 100 000 cezhraničným pracujúcim. Keďže pokrýva takúto veľkú geografickú oblasť, nehovoriac o mnohých súčasne prebiehajúcich podujatiach, seminároch a aktivitách, poradcovia siete EURES naozaj nemajú času nazvyš. Na urýchlenie postupov kancelária EURES-T Horné Porýnie vytvorila jednotné kontaktné miesto

Čítať ďalej >>

08/03/2017


Sladká chuť úspechu privádza jednu uchádzačku o zamestnanie z Marseille do Ľubľany

Dva roky od chvíle, keď prijala toto dôležité rozhodnutie a presťahovala sa s pomocou siete EURES z Francúzska do Slovinska, sa šéfcukrárka Valerie Labat-Gest už pripravuje na otvorenie vlastného obchodu v Istanbule.

Čítať ďalej >>

03/02/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.