• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

Francúzska dátová špecialistka sa vďaka pomoci siete EURES usadila v Dánsku

Aurelie Giraudová vždy túžila žiť v Škandinávii, a tak keď sa vyskytla príležitosť presťahovať sa do Dánska, využila ju. Rozprávali sme sa s Aurelie, ako aj s Larsom Rungøm zo služieb zamestnanosti Workindenmark, aby sme sa dozvedeli, ako jej sieť EURES pomáhala s presťahovaním.

Čítať ďalej >>

05/12/2019


Práca v oblasti IT v Dánsku: štyria odborníci sa podelili o svoje príbehy

Dánska pobočka siete EURES v roku 2017 uviedla sériu štyroch krátkych videonahrávok s názvom My Big Danish Moment (Moje výnimočné skúsenosti v Dánsku) o zahraničných pracovníkoch, ktorí žijú a pracujú v Dánsku. Keďže sa v Dánsku zaznamenal významný dopyt po kvalifikovaných odborníkoch v oblasti IT, v auguste 2019 uviedli videonahrávku zameranú konkrétne na zahraničných IT odborníkov pracujúcich v Dánsku. V sociálnych médiách si video prehralo už viac ako 10 000 ľudí zaujímajúcich sa o skúsenosti štyroch občanov EÚ, ktorí za kariérou v oblasti IT vycestovali do mesta Aarhus v Dánsku.

Čítať ďalej >>

24/10/2019


„Nové prostredie, nová kultúra a noví ľudia“: pomocou siete EURES si Francúzka našla prácu v Írsku

Vďaka podpore siete EURES si Florence Pernocková z Normandie našla prácu vo francúzskej cestovnej kancelárii v Írsku. Opýtali sme sa na jej skúsenosti z Írska, na to, čo by poradila iným uchádzačom o zamestnanie, ktorí majú záujem pracovať v zahraničí, ako aj na jej plány do budúcnosti.

Čítať ďalej >>

18/10/2019


Mentoring pre kariérny rozvoj: podporovanie zamestnancov budúcnosti


Poľská študentka medicíny vynikla v Rakúsku


Európsky týždeň odborných zručností 2019 podporuje celoživotné odborné vzdelávanie a prípravu


Šesť smerov, ktorými sa vyvíja svet práce


5 tipov na začiatku pracovnej kariéry


Nové príležitosti pre opravára bicyklov v Nórsku


Sieť EURES pomáha hotelovému reťazcu nájsť sezónnych zamestnancov

Španielska hotelová skupina od roku 2015 spolupracuje so slovinskou pobočkou siete EURES pri nábore sezónnych pracovníkov pre svoje hotely v Španielsku a Grécku. Aby sme sa o tejto iniciatíve dozvedeli viac, porozprávali sme sa s Albertom Albom zo skupiny Iberostar a s Aleksandrou Đukićovou, ktorá v tejto náborovej kampani uspela.

Čítať ďalej >>

31/05/2019


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.