• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

GrensWerk event allows Dutch and German jobseekers to experience the workplace using virtual reality


EURES member organisations make free movement a reality for healthcare workers


Celebrating 25 years of success: EURES Denmark

As EURES celebrates its 25th anniversary, the network is taking the opportunity to recognise its successes over the past 25 years and to look ahead to the future. In this article, we look specifically at some of the achievements of EURES Denmark.

Čítať ďalej >>

06/12/2019


Francúzska dátová špecialistka sa vďaka pomoci siete EURES usadila v Dánsku

Aurelie Giraudová vždy túžila žiť v Škandinávii, a tak keď sa vyskytla príležitosť presťahovať sa do Dánska, využila ju. Rozprávali sme sa s Aurelie, ako aj s Larsom Rungøm zo služieb zamestnanosti Workindenmark, aby sme sa dozvedeli, ako jej sieť EURES pomáhala s presťahovaním.

Čítať ďalej >>

05/12/2019


Vďaka spolupráci medzi sieťou EURES vo Francúzsku a v Taliansku si mladí uchádzači o zamestnanie našli prácu sezónnych zabávačov.

Sieť EURES vo Francúzsku a sieť EURES v Taliansku ponúkli štyrom mladým Európanom možnosť vykonávať sezónnu prácu v talianskej spoločnosti pôsobiacej v oblasti zábavy.

Čítať ďalej >>

27/09/2019


Top 10 najčítanejších článkov v roku 2018


Výsledkom partnerstva medzi slovenskou pobočkou siete EURES a spoločnosťou Deutsche Post je zamestnanie 15 slovenských študentov v Nemecku

Leto je ideálnou príležitosťou pre mnohých študentov, aby si nielen oddýchli, ale aby si zlepšili aj finančnú situáciu tým, že si nájdu sezónnu prácu. Vďaka spolupráci medzi slovenskou pobočkou siete EURES a nemeckou spoločnosťou Deutsche Post dostalo 15 študentov zo Slovenska príležitosť pracovať v lete 2018 ako zamestnanci pošty. Jedným z nich bol 18-ročný Kristian.

Čítať ďalej >>

10/10/2018


Práca v cestovnom ruchu: Aký to bude mať pre mňa osoh?

Európa je najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou na svete a v roku 2017 do nej zavítalo viac ako 670 miliónov návštevníkov. V cestovnom ruchu je zamestnaných 12 miliónov občanov EÚ, pričom táto oblasť ponúka rozmanité zaujímavé dlhodobé pracovné príležitosti pre tých, ktorí si chcú otestovať svoje vzdelanie a zručnosti v rôznych prostrediach. Tak na čo čakáte?

Čítať ďalej >>

28/09/2018


V Bruseli sa otvára nové miesto jednotného kontaktu pre osobné kariérne poradenstvo


Sieť EURES vo Švédsku pomáha uchádzačom o zamestnanie pripraviť si životopis prispôsobený švédskemu trhu práce


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.