• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

5 tipov na začiatku pracovnej kariéry


Výhody dobrovoľníckej činnosti


Sociálne médiá: Nástroj na hľadanie pracovného miesta?

Viac ako dve miliardy ľudí používajú sociálne médiá každý deň na udržiavanie kontaktu s priateľmi, zdieľanie fotografií, pozeranie zábavných videí atď. Sociálne médiá však majú aj ďalšie skvelé využitia. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo môžu byť sociálne médiá skvelým spôsobom, ako si nájsť vysnívanú prácu.

Čítať ďalej >>

18/04/2019


Čo všetko potrebujete vedieť pred tým, ako sa zúčastníte na Európskom (online) dni pracovných príležitostí

V rámci podujatia „Make it in Germany“ sa v minulých rokoch uskutočnili viaceré Európske (online) dni pracovných príležitostí a ďalšie sa plánujú v roku 2019. S cieľom pomôcť uchádzačom o prácu pripraviť sa, porozprávali sme sa s tímom zodpovedným za podujatie Make it in Germany o tom, čo uchádzači potrebujú vedieť pred tým, ako sa zúčastnia na Európskom (online) dni pracovných príležitostí.

Čítať ďalej >>

14/03/2019


Dohodnutie si platu: Kde mám začať?


Päť dôvodov, prečo treba nájsť odvahu pracovať v zahraničí

Práca v zahraničí je pre človeka veľkou výzvou po odbornej aj osobnej stránke. Zatiaľ čo sa zdá, že niektorí ľudia boli pre cestovanie priam zrodení, v iných už len pomyslenie naň môže vzbudzovať obavy. Po prekonaní obáv a neistoty však zistíte, že pre také rozhodnutie existuje veľa úžasných dôvodov...

Čítať ďalej >>

14/02/2019


Štyri bežné povahy na pracovisku a ako s nimi efektívne spolupracovať


Odborné vzdelávanie a príprava: akú kariéru si zvoliť?


Sedem rozšírení prehliadača Chrome, ktoré potrebuje každá usilovná včielka

Sven Dahlin napísal elektronickú knihu o účinnosti pri používaní programu Microsoft Excel, organizuje webináre a pracuje pre spoločnosť Tradera Rabattkoder vo Švédsku. Keďže je to človek zameraný na efektívnosť, rozhodli sme sa ho opýtať, ktoré rozšírenia prehliadača Chrome by odporučil na zvýšenie pracovnej výkonnosti.

Čítať ďalej >>

18/12/2017


Ako urobiť dobrý prvý dojem… v priebehu prvých dvoch týždňov

Bez ohľadu na to, či ide o prácu na plný pracovný úväzok, odbornú učňovskú prax alebo odbornú stáž na čiastočný úväzok – prvý dojem vždy zaváži. O tom, ako múdro využiť tých prvých niekoľko cenných sekúnd, už bolo napísaných množstvo článkov... a preto sme sa rozhodli pozrieť sa radšej na prvých pár týždňov. Predsa len môže prejsť určitá doba, kým si privyknete na nové pracovisko a budete sa tam cítiť v pohode!

Čítať ďalej >>

01/11/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.