• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

Čo všetko potrebujete vedieť pred tým, ako sa zúčastníte na Európskom (online) dni pracovných príležitostí

V rámci podujatia „Make it in Germany“ sa v minulých rokoch uskutočnili viaceré Európske (online) dni pracovných príležitostí a ďalšie sa plánujú v roku 2019. S cieľom pomôcť uchádzačom o prácu pripraviť sa, porozprávali sme sa s tímom zodpovedným za podujatie Make it in Germany o tom, čo uchádzači potrebujú vedieť pred tým, ako sa zúčastnia na Európskom (online) dni pracovných príležitostí.

Čítať ďalej >>

14/03/2019


Prevádzkujete malý podnik alebo ho práve zakladáte? Tu sa dozviete, ako vám môže sieť EURES pomôcť

Máte menej ako 250 zamestnancov? Je váš ročný obrat nižší ako 50 miliónov EUR? Ak áno, patríte do kategórie malých a stredných podnikov (MSP). Či už podnikáte dlhšie alebo s podnikaním len začínate, sieť EURES vám môže pomôcť zjednodušiť niektoré kroky.

Čítať ďalej >>

21/09/2018


Päť rokov záruky pre mladých ľudí: Získané poznatky


Ako využiť profil v sieti LinkedIn, aby ste upútali pozornosť zamestnávateľov

Minimálne 75 % pracovných miest sa obsadzuje na základe osobného odporučenia, sociálnych médií a osobných sietí náborových pracovníkov, preto by sa kvalita profilu v sieti LinkedIn nemala podceňovať. Profil v sieti LinkedIn je prvá vec, ktorú si zamestnávateľ pozrie predtým, ako osloví uchádzača o zamestnanie. Preto vám tu ponúkame niekoľko tipov, ako túto platformu úspešne využívať:

Čítať ďalej >>

19/04/2018


Nový rok, nová práca v novej krajine!

Dali ste si už novoročné predsavzatie? Čo by ste povedali na novú prácu v novej krajine? Prečo by sa práve rok 2018 nemohol stať rokom, keď zmeníte svoj život?

Čítať ďalej >>

26/12/2017


Zamerané na: Európske združenie učňovskej prípravy

Európske združenie učňovskej prípravy (EAfA) nedávno organizovalo podujatie na vysokej úrovni na Malte, na ktorom sa oslavovali výsledky dosiahnuté za uplynulé štyri roky a nazeralo sa na budúcnosť. Pomysleli sme si, že je vhodný čas pozrieť sa trochu podrobnejšie na toto jedinečné partnerstvo a na to, ako sa ešte môžu zapojiť podniky a organizácie po celej Európe.

Čítať ďalej >>

02/08/2017


Všetko o programe Erasmus+

Erasmus+ je program Európskej komisie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport. O roku 2014 program Erasmus+ pomáha tisícom mladých ľudí a organizácií rozširovať si obzor v zahraničí, rozvíjať schopnosti (u mladých) a posilňovať znalostnú základňu zamestnancov (v organizáciách). V tomto článku sa zameriame na niektoré možnosti, ktoré program Erasmus+ ponúka mladým ľuďom a organizáciám v rámci služby Drop’pin@EURES.

Čítať ďalej >>

25/04/2017


Maďarsko-rakúske partnerstvo EURES pomáha začínajúcim podnikom

Náš spôsob práce sa mení, tradičné pracovné miesta ustúpujú novým technológiám a stále viac podnikov uprednostňuje prácu na zmluvu na rozdiel od štandardného zamestnania. Vzhľadom na túto novú situáciu aj sieť EURES upravuje metódy, ktorými pomáha uchádzačom o zamestnanie.

Čítať ďalej >>

04/04/2017


Štúdium, odborná príprava alebo práca v zahraničí – čo treba vedieť?

Jednou z úžasných výhod občana EÚ je, že sa môže slobodne pohybovať z ktoréhokoľvek členského štátu do iného za prácou alebo štúdiom. Je to lákavá vyhliadka do budúcnosti, ktorú každoročne využívajú tisíce mladých ľudí, aby si rozšírili obzory. Vzhľadom na túto skutočnosť sme zostavili naše najlepšie tipy pre tých, ktorí sa odhodlajú využiť nejakú príležitosť v zahraničí.

Čítať ďalej >>

29/03/2017


Systém záruky pre mladých ľudí pomohol uchádzačovi o zamestnanie získať prácu v oblasti komunikácie

Slovinec David Banović po absolvovaní mnohých pohovorov a bez vyhliadok na prácu strácal výdrž pri hľadaní práce. Nevzdal sa však a obrátil sa na systém záruky pre mladých ľudí, aby mu pomohli.

Čítať ďalej >>

23/03/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.