• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

Sieť EURES pomáha hotelovému reťazcu nájsť sezónnych zamestnancov

Španielska hotelová skupina od roku 2015 spolupracuje so slovinskou pobočkou siete EURES pri nábore sezónnych pracovníkov pre svoje hotely v Španielsku a Grécku. Aby sme sa o tejto iniciatíve dozvedeli viac, porozprávali sme sa s Albertom Albom zo skupiny Iberostar a s Aleksandrou Đukićovou, ktorá v tejto náborovej kampani uspela.

Čítať ďalej >>

31/05/2019


EURES podcast 1: Vďaka podujatiu siete EURES si francúzsky uchádzač o zamestnanie našiel prácu v slovinskom cestovnom ruchu

Medzi účastníkmi podujatia online s názvom Seize the Summer with EURES 2018 boli zamestnávatelia z oblasti cestovného ruchu a potravinárskeho priemyslu z Chorvátska, Portugalska, Slovinska, zo Španielska, z Francúzska, Talianska, Grécka, Malty a Cypru...

Čítať ďalej >>

06/12/2018


Ako čo najlepšie využiť Drop’pin@EURES: organizácie


Francúzska sprievodkyňa sa cez online deň pracovných príležitostí dostala na portugalské ostrovy


Systém záruky pre mladých ľudí pomohol uchádzačovi o zamestnanie získať prácu v oblasti komunikácie

Slovinec David Banović po absolvovaní mnohých pohovorov a bez vyhliadok na prácu strácal výdrž pri hľadaní práce. Nevzdal sa však a obrátil sa na systém záruky pre mladých ľudí, aby mu pomohli.

Čítať ďalej >>

23/03/2017


Sladká chuť úspechu privádza jednu uchádzačku o zamestnanie z Marseille do Ľubľany

Dva roky od chvíle, keď prijala toto dôležité rozhodnutie a presťahovala sa s pomocou siete EURES z Francúzska do Slovinska, sa šéfcukrárka Valerie Labat-Gest už pripravuje na otvorenie vlastného obchodu v Istanbule.

Čítať ďalej >>

03/02/2017


Nová práca v Rakúsku otvára obzory pre slovinskú uchádzačku o zamestnanie

Ana-Marija Vratanar z malej dedinky v Slovinsku si najprv hľadala dobrú prácu doma. Potom ale uvidela voľné pracovné miesto, ktoré vzbudilo jej zvedavosť. Na miestnom úrade práce inzerovali pracovné miesto v rodinnom hoteli v Rakúsku. „Pomyslela som si, prečo nie?“ Oslovila preto Žarka Markoviča, poradcu siete EURES v Ľubľane.

Čítať ďalej >>

13/01/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.