• Podujatia

Články s novinkami


Vyhľadať novinky

Šesť smerov, ktorými sa vyvíja svet práce


Nové príležitosti pre opravára bicyklov v Nórsku


Pomoc Európe pri osvojovaní si najmodernejších technológií

3D tlač je rýchlorastúce odvetvie, ktoré každý rok ponúka viac pracovných miest a príležitostí. Na využitie týchto príležitostí ľudia potrebujú mať správne skúsenosti a znalosti. A tu prichádzajú na rad projekty ako 3D-Help.

Čítať ďalej >>

12/04/2019


Aké zručnosti hľadajú podniky v roku 2019?

Nový rok môže byť skvelou príležitosťou na to, aby sme niečo zmenili, postavili sa novej výzve alebo si rozšírili obzory. Pokiaľ ide o zamestnanie, môžete napríklad vyskúšať prácu v novom odvetví alebo hoci aj naštartovať úplne novú kariéru. Ako však môžete maximalizovať svoje šance na úspech v tomto vysoko konkurenčnom prostredí?

Čítať ďalej >>

07/02/2019


Top 10 najčítanejších článkov v roku 2018


Pohovory v štýle speed dating v Madride: Spolupráca medzi EURES Španielsko a EURES znamená nové pracovné príležitosti pre gastronómov

Sieť EURES Španielsko a EURES Švédsko spolupracovali na treťom pokračovaní inovatívneho podujatia speed dating v oblasti gastronomických služieb. Podujatie je jedným z najnovších, ktoré sa organizovali v rámci projektu s názvom Šéfkuchári vo Švédsku.

Čítať ďalej >>

12/12/2018


EURES podcast 1: Vďaka podujatiu siete EURES si francúzsky uchádzač o zamestnanie našiel prácu v slovinskom cestovnom ruchu

Medzi účastníkmi podujatia online s názvom Seize the Summer with EURES 2018 boli zamestnávatelia z oblasti cestovného ruchu a potravinárskeho priemyslu z Chorvátska, Portugalska, Slovinska, zo Španielska, z Francúzska, Talianska, Grécka, Malty a Cypru...

Čítať ďalej >>

06/12/2018


Môže život v zahraničí zvýšiť úroveň sebauvedomenia?


Výsledkom partnerstva medzi slovenskou pobočkou siete EURES a spoločnosťou Deutsche Post je zamestnanie 15 slovenských študentov v Nemecku

Leto je ideálnou príležitosťou pre mnohých študentov, aby si nielen oddýchli, ale aby si zlepšili aj finančnú situáciu tým, že si nájdu sezónnu prácu. Vďaka spolupráci medzi slovenskou pobočkou siete EURES a nemeckou spoločnosťou Deutsche Post dostalo 15 študentov zo Slovenska príležitosť pracovať v lete 2018 ako zamestnanci pošty. Jedným z nich bol 18-ročný Kristian.

Čítať ďalej >>

10/10/2018


Prevádzkujete malý podnik alebo ho práve zakladáte? Tu sa dozviete, ako vám môže sieť EURES pomôcť

Máte menej ako 250 zamestnancov? Je váš ročný obrat nižší ako 50 miliónov EUR? Ak áno, patríte do kategórie malých a stredných podnikov (MSP). Či už podnikáte dlhšie alebo s podnikaním len začínate, sieť EURES vám môže pomôcť zjednodušiť niektoré kroky.

Čítať ďalej >>

21/09/2018


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.