• Podujatia

Články s novinkami


<< Späť na zoznam noviniek

Štyri spôsoby štúdia v zahraničí môžu podporiť vašu kariéru

Štúdium v zahraničí je vynikajúcim spôsobom, ako sa zahĺbiť do nových kultúr, naučiť sa nové jazyky a spoznať nových ľudí. Taktiež môže skutočne priniesť osoh vašej kariére v krátkodobom a dlhodobom horizonte. Ako? Ďalej uvádzame stručný prehľad niekoľkých hlavných bodov.
Picture

Štúdium v zahraničí… prejavte svoje nadšenie a vynaliezavosť

Preraziť na trhu práce môže byť ťažké a všetko, čo vám pomôže vyniknúť nad ostatnými, sa cení. Štúdium v zahraničí potenciálnym zamestnávateľom prezrádza vaše nadšenie a vynaliezavosť už tým, že ste vystúpili zo svojej komfortnej zóny a presťahovali sa do úplne novej krajiny. Svedčí to o vašich kultúrnych skúsenostiach, zanietení pre vybranú kariéru, prispôsobivosti a odhodlaní chopiť sa príležitostí, ktoré sa vám ponúkajú.

 

Štúdium v zahraničí… vám prinesie kontakty po celom svete

Na prednáškach budete pravdepodobne v okruhu mnohých študentov z vybranej krajiny, ale v rovnakej pozícii ako vy budú aj mnohí iní študenti. Tak získate vynikajúcu príležitosť spriateliť sa s ľuďmi z celého sveta – vytvoriť si známosti, ktoré môžu pretrvať počas celého života a kariéry. Nikdy neviete, kedy sa ocitnete v situácii, že si budete hľadať pracovnú príležitosť v určitej krajine a spomeniete si na meno niekoho z prednášok, kto tam žije a s radosťou vám s tým pomôže.

 

Štúdium v zahraničí… zvyšuje vašu samostatnosť a sebadôveru

Buďme úprimní, študovanie v zahraničí môže vzbudzovať obavy aj u tých najsebavedomejších ľudí. Opustenie rodiny, priateľov a dôverného prostredia kvôli cudziemu, novému svetu si vyžaduje odvahu, ale má tiež potenciál zvýšenia samostatnosti, sebadôvery a sebavedomia. Všetky tieto skúsenosti, ktoré vám pomôžu užívať si váš čas v zahraničí – a predovšetkým v budúcnosti – sú skúsenosti, ktoré si zamestnávatelia cenia.

 

Štúdium v zahraničí… vám otvorí oči aj obohatí spôsob uvažovania

Mnohí z nás sú vychovávaní v pomerne úzkoprsom prostredí s vžitým súborom hodnôt a názorov. Znamená to, že naše skúsenosti aj to, čomu sme vystavení, môžu byť dosť obmedzené. Študovanie v zahraničí je skvelým spôsobom, ako to prekonať a otvoriť svoje oči a myseľ všetkému, čo svet ponúka. Ponorenie sa do inej kultúry vám prinesie výhody a výzvy spoznávania rozmanitosti rôznych ľudí so všetkými ich odlišnými predstavami, názormi a pohľadmi. Ak sa naučíte, ako efektívne komunikovať s každým vo svojom okolí, a využívať svoje odlišnosti pozitívnym spôsobom, tak vám to vytvorí vhodný priestor, aby ste to mohli v budúcnosti rovnako využiť aj v zamestnaní.

 

Takže tu sú – štyri dôvody prečo vám štúdium v zahraničí môže pomôcť vo vašej kariére. Ak máte záujem o prácu v zahraničí, potom si pozrite nás najnovší článok Práca v zahraničí:aký to bude mať pre mňa osoh?

Článok vznikol v rámci partnerstva s portálom siete EURES, Európskym portálom pre pracovnú mobilitu.

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať poradcu siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce online podujatia

EURES na Facebooku

EURES na Twitteri

EURES na LinkedIn

 

Právne upozornenie: Upozorňujeme, že sieť EURES ani Európska komisia neručia za obsah žiadneho z uvedených webových sídiel tretích strán.

17/01/2020

<< Späť na zoznam noviniek
 
vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.