• Podujatia

Články s novinkami


Späť

Päť dôvodov, prečo treba nájsť odvahu pracovať v zahraničí

Práca v zahraničí je pre človeka veľkou výzvou po odbornej aj osobnej stránke. Zatiaľ čo sa zdá, že niektorí ľudia boli pre cestovanie priam zrodení, v iných už len pomyslenie naň môže vzbudzovať obavy. Po prekonaní obáv a neistoty však zistíte, že pre také rozhodnutie existuje veľa úžasných dôvodov...
Picture

Zažite novú kultúru

Každá krajina je úplne iná, a to platí dokonca aj v prípade dvoch krajín so spoločnou hranicou či históriou. Prostredníctvom práce v zahraničí sa stanete súčasťou novej kultúry a budete vystavený novým pohľadom, zvukom, chutiam a zážitkom. Stretnete nových ľudí a navštívite nové miesta. Rozšíri vám to obzor, tak využite každú príležitosť, aby ste sa zaangažovali, dozvedeli niečo nové a užili si to.

 

Naučte sa nový jazyk

EÚ je zmesou jazykov a nárečí. Znamená to, že je vysokopravdepodobné, že popri práci v zahraničí sa vám naskytne šanca zlepšiť si jazykové zručnosti. Ide vlastne o dobre podložený fakt, že život v zahraničí je jedným z najlepších spôsobov, ako sa naučiť nový jazyk, pretože ním budete obklopený vo dne v noci. Tak do toho!

 

Zvýšte si sebadôveru

Ako sme už spomenuli, práca v zahraničí je veľkou výzvou. Len čo však spravíte prvý krok do neznáma, pravdepodobne prekvapíte sám seba tým, ako dobre sa prispôsobíte všetkému navôkol vás. A čím viac sa vystavíte novým skúsenostiam, tým viac si budete veriť, že dokážete zvládnuť všetko, čo vám život postaví do cesty.

 

Zlepšite svoje budúce pracovné príležitosti

V závislosti od vašej domovskej krajiny a vybraného priemyselného odvetvia môže na trhu práce vládnuť vysoká konkurencia a môže byť ťažké nájsť si prácu. Stráviť rok či dva prácou v krajine, kde je nižšia konkurencia, môže byť úžasným spôsobom nadobudnutia cenných skúseností, ktoré vás po návrate domov zvýhodnia pred všetkými ostatnými.

 

Rozviňte svoj vlastný súbor hodnôt

Súčasťou našej výchovy je súbor hodnôt, ktoré formujú ľudia vôkol nás. Práca v zahraničí vám dáva príležitosť vytvoriť si svoj vlastný jedinečný súbor hodnôt a možno zmeniť uhol pohľadu na určité veci. Pomôže vám to zbaviť sa svojich predošlých predstáv o ľuďoch a živote či názorov na nich a dokážete prísť na to, čo je pre vás skutočne dôležité.

Viac o tom, ako život a práca v zahraničí môže zmeniť vaše vnímanie sveta okolo vás, sa dočítate v našom súvisiacom článku: Môže život v zahraničí zvýšiť úroveň sebauvedomenia?

 

Súvisiace odkazy:

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať poradcu siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

 

Právne upozornenie: Sieť EURES ani Európska komisia neručia za obsah žiadneho z uvedených webových sídiel tretích strán.

14/02/2019

vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.