Články s novinkami


Investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future

As former US President John F. Kennedy once said, “The future promise of any nation can be directly measured by the present prospects of its youth.” Kennedy may have been talking about the United States, but the sentiment is one that can be applied to any EU Member State and the future of Europe as a whole. With the European Commission recently reaffirming its commitment to investing in young people, we look at why this is such an important issue, why investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future and how your business or organisation can get involved.

Čítať ďalej >>

24/05/2017


Odvážnemu šťastie praje: príbeh rumunského autopredajcu vo Švédsku

Na nový začiatok kariéry nikdy nie je neskoro Nicolae Cazanescu je o tom každopádne presvedčený. Keď dospel k záveru, že jeho 17-ročná kariéra predajcu áut by potrebovala osvieženie, obrátil sa na pobočku siete EURES v Rumunsku, aby mu pomohli pri nastavení hľadania zamestnania v zahraničí. O dva mesiace neskôr bol jeho príbeh na svete.

Čítať ďalej >>

23/05/2017


5 tips for acing your interview

The interview. It’s the last stop on the job hunting journey and, arguably, the most daunting. Up to this point, all the interviewer had to judge you on was your CV and covering letter – now it’s time to really impress. You know you’re the right person for this job, but how can you convince them? We’ve put together a list of our top tips for overcoming the final hurdle and securing that job…

Čítať ďalej >>

09/05/2017


Všetko o programe Erasmus+

Erasmus+ je program Európskej komisie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport. O roku 2014 program Erasmus+ pomáha tisícom mladých ľudí a organizácií rozširovať si obzor v zahraničí, rozvíjať schopnosti (u mladých) a posilňovať znalostnú základňu zamestnancov (v organizáciách). V tomto článku sa zameriame na niektoré možnosti, ktoré program Erasmus+ ponúka mladým ľuďom a organizáciám v rámci služby Drop’pin@EURES.

Čítať ďalej >>

25/04/2017


Bývalý chorvátsky pracovník médií zúročuje svoje interpersonálne zručnosti v Nemecku


Práca alebo univerzita – čo je pre vás to pravé?

Rozhodovanie o vlastnej budúcnosti nie je nikdy ľahké, a to najmä keď máte ešte celý život pred sebou a bojíte sa, že si vyberiete zle. Mnoho mladých ľudí po skončení strednej školy stojí pred jedným z prvých veľkých rozhodnutí: mám ísť na vysokú školu alebo rovno do práce? Na túto odvekú otázku nie je ľahká odpoveď. Niekoľkými postrehmi, ktoré sme zhromaždili, by sme vám chceli pomôcť pri výbere najvhodnejšieho riešenia.

Čítať ďalej >>

20/04/2017


Ako bude vyzerať pracovisko v roku 2050?

Roboti, automatizácia a nové obchodné modely už dnes zohrávajú na pracovisku významnú úlohu a niet pochýb o tom, že technológia má veľký vplyv na spôsob našej práce. Môžeme sa však pokúsiť o nejaké prognózy do budúcnosti? Ako sa tento trend smerom k automatizácii prejaví v nasledujúcich desaťročiach?

Čítať ďalej >>

13/04/2017


Nie je to o mne, ale o vás: Ako sa vyrovnať s negatívnou odpoveďou na žiadosť o zamestnanie

Všetci sme to už zažili. Napísali ste vynikajúci životopis, zostavili dokonalý sprievodný list, zabodovali na pohovore, čakali na telefonát či e-mail so zatajeným dychom a… dostali ste odpoveď „ďakujeme za záujem, ale neuspeli ste“. Ak ste teda mali vôbec to šťastie, že ste dostali odpoveď.

Čítať ďalej >>

11/04/2017


8 tips for building a great website for your organisation

A great website has become the heart of any business or organisation in our modern world. Whether you’re building one from scratch or want to improve an existing one, there are some essential decisions to be made before you begin…

Čítať ďalej >>

05/04/2017


Maďarsko-rakúske partnerstvo EURES pomáha začínajúcim podnikom

Náš spôsob práce sa mení, tradičné pracovné miesta ustúpujú novým technológiám a stále viac podnikov uprednostňuje prácu na zmluvu na rozdiel od štandardného zamestnania. Vzhľadom na túto novú situáciu aj sieť EURES upravuje metódy, ktorými pomáha uchádzačom o zamestnanie.

Čítať ďalej >>

04/04/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.