Články s novinkami


Kvalita a kvantita v ponuke na slovenskom veľtrhu práce


Čo robiť a čomu sa vyhnúť, keď začínate podnikať – dostaňte sa do hry

Začať podnikať si vyžaduje súťaživú mentalitu a má veľa spoločného s vedením úspešného športového tímu. Tak sa pripravme na zápas!

Čítať ďalej >>

27/06/2017


Veľtrhy pracovných príležitostí: využite svoj čas na maximum

Našli ste si teda veľtrh práce, na ktorý by ste radi išli, a zaregistrovali ste sa (v prípade potreby). Čo ďalej? Možno si myslíte, že sa tam stačí už len objaviť, ale na to, aby ste z nejakého veľtrhu práce vyťažili maximum a zároveň múdro využili svoj čas, je dobré všetko vopred dobre naplánovať...

Čítať ďalej >>

22/06/2017


Švédsko pozýva gréckych zdravotníckych špecialistov na sever

V rámci úspešnej koncepcie zamestnanosti sa zdravotnícki pracovníci povzbudzujú, aby Grécko vymenili za Švédsko. Minulý mesiac sa v Aténach a Solúne uskutočnil Švédsky týždeň, ktorý sa organizuje pravidelne dvakrát ročne, pričom spolupráca medzi týmito dvomi krajinami prebieha už niekoľko rokov.

Čítať ďalej >>

20/06/2017


Veľtrh práce kliknutím na dosah: šikovní informatici z celej Európy zapojení do írskeho európskeho dňa pracovných príležitostí online

Na chvíľu si predstavte, že ste informatik alebo programátor alebo máte zručnosti v oblasti obchodných služieb a snažíte sa o rozvoj svojej kariéry. Kde by ste hľadali nové príležitosti? Nie je veľmi pravdepodobné, že by ste si prezerali letáky na veľtrhu práce. Najpravdepodobnejšie by sme vás našli, ako väčšinou, ak nie výlučne, hľadáte na všemohúcom internete.

Čítať ďalej >>

14/06/2017


Všetko o Európskom sociálnom fonde (ESF)

V období rokov 2007 – 2014 takmer 10 miliónov Európanov našlo zamestnanie s podporou Európskeho sociálneho fondu (ESF). Keďže fond oslavuje tohto roku svoje 60. výročie, mysleli sme, že je vhodný čas na hlbšie bádanie o tom, ako EFS pracuje, o druhoch dostupnej podpory, a ako sa môžete zapojiť...

Čítať ďalej >>

13/06/2017


Konečný návod pre networking

Networking je o budovaní vzťahov, zvýraznení svojho mena a prístupe k príležitostiam, s ktorými by ste sa asi nestretli počas štandardného hľadania zamestnania online. Je toho veľa, o čom treba premýšľať, najmä keď je potrebné skutočne sa zúčastniť na podujatí zameranom na nadväzovanie a rozvíjanie kontaktov, takže sme proces rozdelili na tri kľúčové kroky s cieľom pomôcť vám pripraviť sa, rozumne využiť čas a čo najviac vyťažiť zo skúseností.

Čítať ďalej >>

08/06/2017


Návrat domov: poskytovaná pomoc značne uľahčuje život poľským navrátilcom

Ľudia prirodzene inklinujú k cestovaniu, sťahovaniu a oddychu. Pravdou je, že neustála aktivita je jedným z vedľajších produktov nášho čoraz globalizovanejšieho sveta. Zároveň však dochádza aj k opačnému trendu. Dnes situácia vyzerá tak, že návrat domov plánuje stále viac Poliakov žijúcich v zahraničí. Poliaci, ktorí asi pred 15 rokmi opustili svoju krajinu spravidla za vidinou lepších možností v zahraničí, teraz hľadajú prácu doma. V minulosti sa riešila otázka prečo. Dnes, ide len o to, kedy...

Čítať ďalej >>

07/06/2017


Actiris šíri dobré správy o Tvojom prvom pracovnom mieste EURES v Bruseli

V decembri 2016 sa spolupracovníci siete EURES v službe Actiris vybrali do ulíc Bruselu, aby propagovali program pracovnej mobility Tvoje prvé pracovné miesto EURES (YFEJ). Actiris International je medzinárodnou sekciou úradu práce v Bruseli a patrí medzi partnerov siete EURES, ktorí propagujú jej činnosť.

Čítať ďalej >>

01/06/2017


Čo mi môže ponúknuť networking?

Zručnosti a skúsenosti sú veľmi dôležitou súčasťou každej úspešnej kariéry. Keďže sa však súťaž o pracovné miesta v našom modernom svete stáva čoraz neľútostnejšou, staré príslovie „Nezáleží na tom čo vieš, ale koho poznáš“ nadobúda väčší význam. Networking vám v súťaži môže poskytnúť výhodu a pomôcť otvoriť dvere, o ktorých ste ani nevedeli, že existujú.

Čítať ďalej >>

30/05/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.