Články s novinkami


Pre španielsku zdravotnú sestru bolo v Nórsku dôležité pozitívne myslenie

Alba Gracia pred dvomi rokmi nasledovala hlas svojho srdca a presťahovala sa zo Španielska do Nórska, kde začala pracovať ako zdravotná sestra. V Španielsku sa jej príbeh považuje za pekný príklad úspešnej skúsenosti so sieťou EURES. Alba a jej poradca siete EURES nám teraz dajú pár tipov na to, ako si v novej krajine nájsť svoje miesto.

Čítať ďalej >>

01/06/2015


Over 30 years helping people to find work – retiring EURES advisor on making your move a success

For 32 years Barbara Gorter-Zahuta has been matching people to opportunities, 15 of those years have been spent within the EURES network in the Netherlands. She retired in April and we caught up with her to look back on the changes she has seen and find out what it takes to make a new country your new home.

Čítať ďalej >>

28/05/2015


Tvrdá práca, príjemná atmosféra – pobočka siete EURES v Belgicku pomáha uchádzačom o zamestnanie nájsť si miesto v spoločnosti Club Med

Ľudia ochotní pracovať v rezorte si môžu myslieť, že pracovať pre Club Med je ako ísť na dovolenku. Zamestnávatelia v odvetví turizmu, ktorí sa stretávajú s týmto problémom dúfajú, že za pomoci poradcov siete EURES sa im podarí zmeniť túto mylnú predstavu.

Čítať ďalej >>

22/05/2015


Dvanásť švédskych scenáristov dostalo príležitosť prezentovať sa poľským producentom

Scenáristi už odjakživa bojovali o prežitie vo filmovom priemysle. Dvanástim švédskym scenáristom sa dostalo 26. marca podpory, keď predstavovali svoje nápady filmovým odborníkom v spolupráci s Poľským filmovým inštitútom. Táto príležitosť bola výsledkom dvojročného budovania vzťahov medzi inštitútom a poradkyňou siete EURES Wannou Spiridonidouvou, ktorá pôsobí vo Švédsku.

Čítať ďalej >>

12/05/2015


Tučniaky volajú – v Britskom antarktickom výskume sú voľné pracovné miesta na rôzne pozície

Ak vás prestala baviť práca v odvetví elektroniky či počítačov, možno potrebujete nejakú zmenu. V takom prípade by pre vás mohlo byť riešením pracovné miesto v Britskom antarktickom výskume. Táto organizácia uverejnila zoznam voľných pracovných miest, pričom ide o pozície na obdobie od niekoľkých mesiacov až po viac ako rok. Elektromechanik je len jednou z voľných pozícií.

Čítať ďalej >>

22/05/2015


Program Tvoje prvé pracovné miesto EURES otvára príležitosti v Nemecku

Tím programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES (YfEj) z južného Nemecka pomohol v priebehu len siedmich mesiacov 65 mladým uchádzačom o zamestnanie z Grécka, Španielska, Rumunska a Portugalska nájsť nové pracovné príležitosti v zdravotníctve a v malých a stredných podnikoch ponúkajúcich starostlivosť o seniorov.

Čítať ďalej >>

06/05/2015


Fotografova výstava vďaka pomoci siete EURES

Podľa správy uverejnenej v roku 2014podiel tvorivého a kultúrneho odvetvia na HDP EÚ dosahuje 4,2 % a zamestnáva približne sedem miliónov ľudí, prevažne v malých podnikoch. Potreba, aby niekto vykonával tvorivú alebo umeleckú prácu však nie je natoľko zjavná, ako je tomu v iných odvetviach a ani nábor neprebieha rovnako. Preto v prípade, že sa majú nájsť vhodní umelci pre ponúkané pracovné miesta, musia poradcovia siete EURES zvoliť iný prístup.

Čítať ďalej >>

05/05/2015


Predstavte svoje schopnosti a svoju osobnosť v pohovoroch na diaľku

Skype, Google Hangouts alebo Netop Live Guide – čoraz viac takýchto online komunikačných kanálov využívajú uchádzači o prácu na to, aby presvedčili zamestnávateľov, že sú tými najvhodnejšími na ponúkané pracovné miesto. Stále populárnejšie sú aj telefonické pohovory.

Čítať ďalej >>

17/04/2015


Starší pracovníci odchádzajúci do zahraničia – skúsení a realistickí

Skúsenosti môžu byť na trhu práce výhodou, potenciálnych zamestnávateľov však môžu aj odrádzať. Zamestnať starších pracovníkov môže byť drahšou alternatívou a mladí pracovníci, ktorí ešte nemajú toľko skúseností, predstavujú v krízových ekonomikách často lacnejšiu možnosť. Ak sa však vo vašej krajine zníži ponuka pracovných miest, ktoré sú pre vás vhodné, odchod do zahraničia s pomocou siete EURES môže byť dobrou voľbou.

Čítať ďalej >>

17/04/2015


Nespokojný s platom vo vašej krajine? Poobzerajte sa za hranicami!

V rámci výskumu, ktorý uskutočnila nadácia WageIndicator, sa porovnáva hodinová mzda zamestnancov za rovnakú prácu v rôznych krajinách. Pomocou tohto nástroja je možné porovnať rozdiely, podľa profesie, a v skratke zobraziť, v ktorých krajinách sú platy najvyššie.

Čítať ďalej >>

17/04/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.