Články s novinkami


Chcete v zahraničí stráviť nejaký čas hľadaním práce? Nezabudnite, že vaše dávky sa dajú „exportovať“

Keď sa Delphine Beukelaersová rozhodla odísť z Francúzska a hľadať si prácu v Rige (Lotyšsko), bola pripravená žiť zo svojich úspor. Preinvestovala by za pár týždňov čas aj peniaze. Možno aj všetky peniaze, nemala by však dostatok času na nájdenie pracovnej príležitosti, absolvovanie pohovoru a získanie zamestnania. Potešilo ju, keď sa dozvedela, že má právo na export svojich dávok z Francúzska.

Čítať ďalej >>

06/10/2015


Otvárame novú kapitolu – veľtrh práce siete EURES na sociálnych médiách

Zapíšte si do kalendára dátum! V piatok 9. októbra 2015 sa exkluzívne na Facebooku a Twitteri uskutoční veľtrh práce. Po prvýkrát pre sieť toto inovatívne podujatie zorganizuje EURES Holandsko. Ak bude úspešné, mohlo by pripraviť cestu pre ostatných kolegov siete EURES v celej Európe.

Čítať ďalej >>

01/10/2015


Litovský stavebný podnik obsadzuje voľné pracovné miesta ľahko a rýchlo vďaka pomoci siete EURES

Stavebnému podniku Projektana so sídlom v Kaunase (Litva) sa darí veľmi dobre napriek náročnej hospodárskej situácii. Hlavná časť jeho práce spočíva v budovaní základov na stavbách v Litve, Lotyšsku, Bielorusku a Rusku. Pre množstvo ponúkanej práce potrebuje však často prijímať zamestnancov a keďže musia mať požadované zručnosti, musí ich hľadať aj inde. Projektana presne vie, aké sú výhody náboru prostredníctvom siete EURES.

Čítať ďalej >>

29/09/2015


Odchádzate za prácou do Dánska? Prostredníctvom programu Workindenmark pre partnerov si môže aj váš partner nájsť zamestnanie

Ak sa váš partner sťahuje do Dánska za prácou, neznamená to, že vaša kariéra musí ísť bokom. To zistil aj Tiago Silva, keď jeho manželka získala prácu ako psychiatrička v jednej dánskej nemocnici. V maximálnej možnej miere využil program Workindenmark pre partnerov, ktorý ponúka odbornú vedenie a poradenstvo s cieľom pomôcť partnerom nájsť si zamestnanie.

Čítať ďalej >>

18/09/2015


Grécka zdravotná sestra pomáha pacientke s Alzheimerovou chorobou v Čiernom lese vďaka programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES

Keďže situácia v Grécku je stále problematická, nájsť si prácu v určitých odvetviach je veľmi náročné. Zdravotná starostlivosť patrí k oblastiam, ktoré boli krízou ťažko zasiahnuté, a preto zdravotná sestra Kalliope Kazepi bola rada, že dostala príležitosť pokračovať v rozvoji svojej kariéry v Čiernom lese v Nemecku.

Čítať ďalej >>

15/09/2015


Vzdelávanie v triede, prax na pracovisku – program MobiPro sa skutočne oplatí

Vyše 100 mladých ľudí z Bulharska v tomto roku využilo možnosť nadobudnúť skúsenosti v rámci odborného vzdelávania a pracovných príležitostí vďaka programu Práca môjho života v Nemecku.

Čítať ďalej >>

10/09/2015


Hľadať prácu na portáli EURES – efektívnejšie vyhľadávanie, jednoduchšie používanie

Náš portál sa mení! Už čoskoro bude vo funkcii Nájsť si prácu k dispozícii pre uchádzačov o zamestnanie účinnejší nástroj na vyhľadávanie v jednoduchšom rozhraní.

Čítať ďalej >>

07/09/2015


Odborná príprava, stáž, učňovská príprava – ktorá je pre vás?

Ak máte do 35 rokov a hľadáte prácu, Tvoje prvé pracovné miesto EURES a nový portál Drop'pin@EURES vám môžu poslúžiť. Môžu vám pomôcť nájsť si pracovné miesto, odbornú prípravu alebo učňovskú prípravu v ktorejkoľvek krajine EÚ, ako aj v Nórsku a na Islande. Máte však jasno v tom, aký je rozdiel medzi odbornou prípravou a učňovskou prípravou? A čo stáž? Čítajte ďalej a dozviete sa!

Čítať ďalej >>

04/09/2015


Poradcovia EURES pomáhajú absolventom škôl zvážiť, aké majú možnosti

Absolventi škôl v Lotyšsku informujú o tom, ako si vďaka činnosti poradcov EURES, ktorí navštevujú školy a hovoria priamo s budúcimi uchádzačmi o zamestnanie, hľadajú v Európe zamestnanie.

Čítať ďalej >>

01/09/2015


Ľudia, ktorí sú bilingválni, poskytujú svojmu mozgu kognitívny stimul

Hovorenie rôznymi jazykmi so sebou prináša jasné výhody: na viac miestach sa cítite ako doma, vaše šance zamestnať sa sú vysoké a môžete jednoducho debatovať s ľuďmi navôkol. Ako však vyplýva z nedávneho výskumu, má to aj skryté výhody.

Čítať ďalej >>

28/08/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.