Články s novinkami


Nová práca v Rakúsku otvára obzory pre slovinskú uchádzačku o zamestnanie

Ana-Marija Vratanar z malej dedinky v Slovinsku si najprv hľadala dobrú prácu doma. Potom ale uvidela voľné pracovné miesto, ktoré vzbudilo jej zvedavosť. Na miestnom úrade práce inzerovali pracovné miesto v rodinnom hoteli v Rakúsku. „Pomyslela som si, prečo nie?“ Oslovila preto Žarka Markoviča, poradcu siete EURES v Ľubľane.

Čítať ďalej >>

13/01/2017


Želáme všetkým šťastné a veselé sviatky

Sieť EURES by vám chcela pri tejto príležitosti popriať veselé sviatky a šťastný nový rok bohatý na nové príležitosti. Ak medzi vaše novoročné predsavzatia patrí aj hľadanie novej práce, ste nezamestnaný, hľadáte zmenu alebo sa zaujímate o prácu v rámci novej kultúry, sieť EURES je pripravená pomôcť vám pri realizovaní vašich cieľov.

Čítať ďalej >>

20/12/2016


Od hobby k podnikaniu – Záruka pre mladých pomohla mladej gréckej žene dosiahnuť svoj sen

Keď Aristea Zachari skončila školu, nasledovali tri mesiace neúspešného hľadania zamestnania. Nasledovala finančná závislosť od rodičov a starosti o budúcnosť. Keď jej bol systém záruky pre mladých ľudí predstavený na miestnom pracovnom úrade, využila možnosť vyučiť sa za kaderníčku.

Čítať ďalej >>

16/12/2016


Webové semináre pomáhajú ľuďom pri písaní životopisov a sprievodných listov tak, aby vyhovovali švédskemu trhu práce.

Ak vás láka myšlienka práce v krajine s krásnou prírodou, zdravým prístupom k rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom, ako aj bohatou tradíciou v oblasti umenia a dizajnu, tak potom Švédsko môže byť pre vás tým pravým.

Čítať ďalej >>

13/12/2016


Cielená odborná príprava pomáha španielskym kuchárom dostať sa na švédsky trh práce

V záujme maximalizácie šancí na úspech na podujatiach, kde sa hľadajú španielski kuchári do švédskych reštaurácií, kancelária EURES Španielsko sprístupnila webový seminár o tom, ako správne vyhotoviť životopis pre tento trh práce.

Čítať ďalej >>

09/12/2016


Záruka pre mladých ľudí po troch rokoch – ako sa jej darí?

Záruka pre mladých ľudí a iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí, ktorá slúži na jej podporu, sú dve iniciatívy EÚ, ktoré boli zavedené, aby pomohli mladým dospelým nájsť si prácu, vzdelávanie alebo učňovskú prípravu. Tieto programy, ktoré boli zriadené pred tromi rokmi s cieľom bojovať proti nezamestnanosti mladých ľudí v Európe, pomohli miliónom mladých ľudí. Aj keď výsledky vyzerajú dobre, Európska komisia je presvedčená, že netreba zaspať na vavrínoch.

Čítať ďalej >>

06/12/2016


Najnovšie štatistiky potvrdzujú nárast zamestnanosti za posledné dva roky

Miera nezamestnanosti v EÚ je v súčasnosti na najnižšej úrovni (8,6 %) od marca 2009 a v porovnaní s minulým rokom je v EÚ o 1,6 milióna menej nezamestnaných, ako sa uvádza v jesennom vydaní štvrťročného prieskumu vývoja v oblasti zamestnanosti a sociálnej situácie.

Čítať ďalej >>

02/12/2016


Mladý Talian pečie perfektné pizze 2 000 km od domova

Keď príležitosti zaklopú na dvere, je dobré ich vpustiť. Emanuel Cappelletti je čerstvým absolventom talianskej školy pre cestovný ruch a stravovacie a ubytovacie služby. Dnes s podporou siete EURES pracuje vo fínskej pizzerii a miluje to tam.

Čítať ďalej >>

29/11/2016


Berlín hostí profesionálnu prezentáciu švédskych scenáristov

Ste pripravení na ďalší škandinávsky trhák alebo televízny seriál? Čoskoro sa môže premietať vo vašej blízkosti, ako sa dá súdiť z pozitívnych ohlasov niektorých z 23 účastníkov, ktorí sa 2. júna 2016 zúčastnili na prezentácii scenáristov na podujatí pobočky EURES Švédsko.

Čítať ďalej >>

25/11/2016


Objavte svoj talent prostredníctvom odbornej prípravy

Stále prevláda názor, že jedinou cestou, ktorou sa po skončení strednej školy treba vydať, je univerzita. Vynikajúce príležitosti sa vám však môžu naskytnúť aj vďaka odbornej, napr. učňovskej príprave. V posledných desaťročiach sa podoba týchto kurzov výrazne zmenila, rovnako ako aj rozmanitosť profesií, ku ktorým môžu viesť. Nastala teda vhodná chvíľa na to, aby Európska komisia usporiadala prvý týždeň odborných zručností.

Čítať ďalej >>

22/11/2016vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.