Články s novinkami


Investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future

As former US President John F. Kennedy once said, “The future promise of any nation can be directly measured by the present prospects of its youth.” Kennedy may have been talking about the United States, but the sentiment is one that can be applied to any EU Member State and the future of Europe as a whole. With the European Commission recently reaffirming its commitment to investing in young people, we look at why this is such an important issue, why investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future and how your business or organisation can get involved.

Čítať ďalej >>

24/05/2017


Odvážnemu šťastie praje: príbeh rumunského autopredajcu vo Švédsku

Na nový začiatok kariéry nikdy nie je neskoro Nicolae Cazanescu je o tom každopádne presvedčený. Keď dospel k záveru, že jeho 17-ročná kariéra predajcu áut by potrebovala osvieženie, obrátil sa na pobočku siete EURES v Rumunsku, aby mu pomohli pri nastavení hľadania zamestnania v zahraničí. O dva mesiace neskôr bol jeho príbeh na svete.

Čítať ďalej >>

23/05/2017


EURES vo Francúzsku Jednoduchšie hľadanie práce s Emploi Store

Ak ste momentálne nezamestnaný alebo hľadáte zmenu v pracovnom živote, potom vám bude známy výrok, že „hľadanie práce je práca sama“. Hodiny strávené na internete hľadaním spoločností, stránok s pracovnými ponukami, šablón životopisov, profesijného poradenstva ... zoznam je nekonečný. Často je to únavné a frustrujúce, avšak sieť EURES vo Francúzsku ponúka úplne novú internetovú stránku, ktorá všetku túto ťažkú prácu urobí za vás.

Čítať ďalej >>

17/05/2017


EURES: Opportunities for young people, businesses and organisations

While Drop’pin has always been a part of the EURES family, the platform’s recent relocation to the EURES website has firmly united the two services. We thought it was a good time to take a closer look at EURES and what this unique network has to offer the young people, businesses and organisations of Drop’pin.

Čítať ďalej >>

16/05/2017


Nádej pre scenáristov

Sieť EURES vo Švédsku ponúka priestor švédskym scenáristom spisovateľom v celej Európe prostredníctvom nezvyčajného náborového podujatia, ktoré sa konalo v Poľsku.

Čítať ďalej >>

10/05/2017


„Prečo chcete pracovať v našej spoločnosti?“ – na túto typickú otázku sa dobre pripravte.

Nie je jednoduché odpovedať na ňu tak, aby to bolo originálne a zároveň relevantné. Ak sa pokúsite nájsť odpoveď, ktorou sa odlíšite od ostatných, môže to pôsobiť umelo. Skúste odpovedať jasne a jednoducho a pravdepodobne budete odpovedať rovnako, ako mnoho iných kandidátov. Ako sa teda môžete odlíšiť od ostatných tak, aby vás zároveň brali vážne?

Čítať ďalej >>

03/05/2017


Všetko o programe Erasmus+

Erasmus+ je program Európskej komisie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport. O roku 2014 program Erasmus+ pomáha tisícom mladých ľudí a organizácií rozširovať si obzor v zahraničí, rozvíjať schopnosti (u mladých) a posilňovať znalostnú základňu zamestnancov (v organizáciách). V tomto článku sa zameriame na niektoré možnosti, ktoré program Erasmus+ ponúka mladým ľuďom a organizáciám v rámci služby Drop’pin@EURES.

Čítať ďalej >>

25/04/2017


Bývalý chorvátsky pracovník médií zúročuje svoje interpersonálne zručnosti v Nemecku


Práca alebo univerzita – čo je pre vás to pravé?

Rozhodovanie o vlastnej budúcnosti nie je nikdy ľahké, a to najmä keď máte ešte celý život pred sebou a bojíte sa, že si vyberiete zle. Mnoho mladých ľudí po skončení strednej školy stojí pred jedným z prvých veľkých rozhodnutí: mám ísť na vysokú školu alebo rovno do práce? Na túto odvekú otázku nie je ľahká odpoveď. Niekoľkými postrehmi, ktoré sme zhromaždili, by sme vám chceli pomôcť pri výbere najvhodnejšieho riešenia.

Čítať ďalej >>

20/04/2017


Ako bude vyzerať pracovisko v roku 2050?

Roboti, automatizácia a nové obchodné modely už dnes zohrávajú na pracovisku významnú úlohu a niet pochýb o tom, že technológia má veľký vplyv na spôsob našej práce. Môžeme sa však pokúsiť o nejaké prognózy do budúcnosti? Ako sa tento trend smerom k automatizácii prejaví v nasledujúcich desaťročiach?

Čítať ďalej >>

13/04/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.