Články s novinkami


Why are cultural differences an asset for a company?


Pravá chémia: Talianska špecialistka v oblasti farmácie sa vo Švédsku cíti ako doma


Estónska špecialistka na životné prostredie si užíva nový život v Göteborgu

Merit Kaal z Estónska si rozširuje obzory vďaka novej práci vo Švédsku – a odporúča ďalším uchádzačom o zamestnanie, aby tiež skúsili prácu v zahraničí.

Čítať ďalej >>

11/10/2017


5 veľkých výhod stáže

Jonna Dromberg (22) pracuje ako stážistka v spoločnosti CupoNation vo Fínsku. Keďže práve dostala ponuku na učňovskú prípravu v tejto spoločnosti, vie najlepšie uviesť päť vynikajúcich výhod stáže...

Čítať ďalej >>

06/10/2017


Poznačte si dátum: Týždeň odborných zručností

Pozývame všetkých nádejných cukrárov, pracovníkov predaja a počítačových programátorov. Nezáleží na tom, či práve začínate svoju kariéru alebo snívate o zmene, načerpajte túto jeseň viac informácií o odbornej príprave, ktorú potrebujete na získanie ideálnej práce – a to aj vtedy, ak si nie ste celkom istý, ktorým kariérnym smerom by ste sa chceli vydať.

Čítať ďalej >>

05/10/2017


Päť tipov na zefektívnenie vášho životopisu

CV. Curriculum vitae. Životopis. Nezáleží na tom, ako ich voláte, majú jeden hlavný účel: propagovať vás, vaše znalosti a vaše zručnosti – a presvedčiť náborového pracovníka, že stojí za to pozvať vás na pohovor. Je veľa teórií o tom, ako napísať dokonalý životopis, aké informácie by ste v ňom mali uviesť, akú štruktúru by mal mať... namiesto vracania sa k omieľaným témam sa pozrieme na niektoré všeobecnejšie témy, ktoré vám pomôžu zefektívniť, čo máte.

Čítať ďalej >>

27/09/2017


Hľadáte jedinečné dobrodružstvo? Laponsko volá!

Snažíte sa nájsť novú prácu, nie však hocijakú? Možno snívate o pracovnom mieste spojenom so vzrušením a dobrodružstvom? Túžite po pracovisku, ktoré je tak trochu iné alebo jedinečné? Ak je vám toto blízke, čítajte ďalej!

Čítať ďalej >>

21/09/2017


5 tipov na vytvorenie prosperujúceho pracoviska

Ľudia, ktorých zamestnávate, sú základom vášho podnikania či organizácie. Či máte dvoch zamestnancov alebo dve stovky, sú to práve oni, čo posúvajú spoločnosť vpred a pomáhajú vám dosahovať ciele. Aj keď je niekedy zložité zosúladiť spokojnosť zamestnancov s potrebami a požiadavkami spoločnosti – a nikdy nebudete môcť naraz vyhovieť všetkým – spísali sme niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu v tom, aby vaše pracovisko prosperovalo...

Čítať ďalej >>

19/09/2017


Program Tvoje prvé pracovné miesto EURES pomohol mladému Poliakovi dostať sa do Talianska!

Maciej Słowikowski, 25-ročný Poliak žil a pracoval ako šéfkuchár v rušnom bistre v centre Londýna. Všetko sa zmenilo pred pár mesiacmi, keď sa zaregistroval v sieti EURES.

Čítať ďalej >>

14/09/2017


„Tvoje prvé pracovné miesto EURES“: Čo prinesie mladým ľuďom?

Tvoje prvé pracovné miesto EURES je cielený program pracovnej mobility, ktorý pôvodne vznikol v roku 2012 ako pilotný program a ktorého cieľom je pomáhať talentovaným mladým uchádzačom o zamestnanie z EÚ získať prístup k príležitostiam v podnikoch a organizáciách v celej Európe.

Čítať ďalej >>

13/09/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.