Články s novinkami


Hry by sa pokojne mohli stať ďalším nástrojom využívaným náborovými pracovníkmi

Oprášte si svoje znalosti počítačových hier – mohlo by to zavážiť pri budúcom pohovore. Známe spoločnosti ako Deloitte preverujú v prípade uchádzačov o prácu toleranciu rizika, rýchlosť učenia, psychickú odolnosť a vytrvalosť pozorovaním, ako dobre si počínajú pri hraní špeciálne vytvorených hier.

Čítať ďalej >>

05/02/2016


Nový rok, nová práca? Pozrite si rady odborníkov na kariéru, aby bol rok 2016 vašim rokom

Začiatok roka ponúka príležitosť zamyslieť sa čo chceme v práci dosiahnuť – dať si predsavzatia, posúdiť ciele a prehodnotiť kariéru.

Čítať ďalej >>

02/02/2016


Stáže čakajú na šťastlivcov spomedzi študentov medicíny

Oboznámte sa s novými pracovnými metódami, získajte prax, zdokonaľte sa v angličtine a privyrobte si. Sieť EURES Litva sa spojila s pracovnou agentúrou Jark Healthcare, aby niekoľkým študentom medicíny zabezpečila letné stáže v Spojenom kráľovstve, ktoré by im mohli pomôcť pri budovaní kariéry.

Čítať ďalej >>

26/01/2016


Nový domov v novej krajine – portugalská zdravotná sestra dosiahla finančnú nezávislosť v Nemecku

Joana Cavaco z Portugalska pred dvomi rokmi prijala miesto v Nemecku a rada by sa podelila o svoje skúsenosti s ľuďmi, ktorí uvažujú o presťahovaní za prácou do úplne odlišného kultúrneho prostredia.

Čítať ďalej >>

19/01/2016


Vzdialené krásne miesto alebo miesto, kde líšky dávajú dobrú noc? Pripravte sa na prácu v divočine!

Hoci väčšina pracovných miest sa objavuje v mestečkách a mestách, veľa ich ponúkajú aj na divokejších, odľahlejších miestach. Ako môžu uchádzači o zamestnanie nájsť domov v odľahlých spoločenstvách? A ako môžu zamestnávatelia pomôcť svojim zamestnancom vyrovnať sa s izoláciou a podnietiť ich, aby zostali u nich dlhšie? Jedna nórska poradkyňa zo siete EURES má niekoľko nápadov.

Čítať ďalej >>

15/01/2016


Hrdý a šťastný – Rumun, ktorý je skutočne úspešný vo svojej práci v zahraničí

Constantin Amariei sa rozhodol zmeniť smerovanie, ktorým sa uberal jeho život v Rumunsku, a vo veku 48 rokov sa zamestnal v Českej republike. Bol to veľký krok, ale bol si istý, že služba EURES mu ponúkla reálne pracovné miesto, „EURES neponúka miesta v žiadnych „šedých“ spoločnostiach", hovorí.

Čítať ďalej >>

12/01/2016


Európsky deň pracovných príležitostí bol pre belgického IT špecialistu naozaj úspešný!

Pierre Dramaix už bol v Belgicku po návrate z pobytu v Kanade tri mesiace a vedel, že je načase hľadať si novú prácu. Túžil po práci v zahraničí, preto sa rád zúčastnil na Európskom dni pracovných príležitostí, ktorý sieť EURES zorganizovala v Bruseli.

Čítať ďalej >>

08/01/2016


Čet Drop’pin naživo na Twitteri tvítovalo viac ako 300 000 používateľov

Šiesti mladí Európania, ktorí sa podujali naživo viesť diskusiu v rámci projektu Drop’pin a odpovedať na otázky, mali 25. novembra plné ruky práce. Hashtag #DroppinGoFar bol populárny už na obed a na konci podujatia bol tvítovaný 303 000 používateľom.

Čítať ďalej >>

05/01/2016


Nadnárodné spoločnosti ako Disneyland® Paris spolupracujú so sieťou EURES s cieľom zefektívniť prijímanie nových zamestnancov

Je jeseň, čo znamená, že Disneyland® Paris pripravuje nábor personálu, okrem iného v oblasti stravovania a ubytovania, ktorý bude pracovať ako jeden tím s cieľom zabezpečiť návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Táto dôležitá úloha si vyžaduje nájsť správnych ľudí, a preto sa spoločnosť obrátila na sieť EURES, aby oslovila uchádzačov o zamestnanie v celej EÚ.

Čítať ďalej >>

18/12/2015


Švédski dizajnéri zažiarili na viedenskom veľtrhu dizajnu

Takmer dva roky sieť EURES Švédsko pracovala na spolupráci s organizátormi Škandinávskeho veľtrhu svetla a dizajnu, ktorý sa koná vo veľkých mestách EÚ. Výsledok? Perfektná príležitosť pre mladých švédskych dizajnérov, aby prezentovali svoje produkty pred najdôležitejšími predstaviteľmi tohto odvetvia na viedenskom veľtrhu, ktorý sa konal v októbri.

Čítať ďalej >>

15/12/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.