Články s novinkami


Záruka pre mladých ľudí po troch rokoch – ako sa jej darí?

Záruka pre mladých ľudí a iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí, ktorá slúži na jej podporu, sú dve iniciatívy EÚ, ktoré boli zavedené, aby pomohli mladým dospelým nájsť si prácu, vzdelávanie alebo učňovskú prípravu. Tieto programy, ktoré boli zriadené pred tromi rokmi s cieľom bojovať proti nezamestnanosti mladých ľudí v Európe, pomohli miliónom mladých ľudí. Aj keď výsledky vyzerajú dobre, Európska komisia je presvedčená, že netreba zaspať na vavrínoch.

Čítať ďalej >>

06/12/2016


Najnovšie štatistiky potvrdzujú nárast zamestnanosti za posledné dva roky

Miera nezamestnanosti v EÚ je v súčasnosti na najnižšej úrovni (8,6 %) od marca 2009 a v porovnaní s minulým rokom je v EÚ o 1,6 milióna menej nezamestnaných, ako sa uvádza v jesennom vydaní štvrťročného prieskumu vývoja v oblasti zamestnanosti a sociálnej situácie.

Čítať ďalej >>

02/12/2016


Mladý Talian pečie perfektné pizze 2 000 km od domova

Keď príležitosti zaklopú na dvere, je dobré ich vpustiť. Emanuel Cappelletti je čerstvým absolventom talianskej školy pre cestovný ruch a stravovacie a ubytovacie služby. Dnes s podporou siete EURES pracuje vo fínskej pizzerii a miluje to tam.

Čítať ďalej >>

29/11/2016


Berlín hostí profesionálnu prezentáciu švédskych scenáristov

Ste pripravení na ďalší škandinávsky trhák alebo televízny seriál? Čoskoro sa môže premietať vo vašej blízkosti, ako sa dá súdiť z pozitívnych ohlasov niektorých z 23 účastníkov, ktorí sa 2. júna 2016 zúčastnili na prezentácii scenáristov na podujatí pobočky EURES Švédsko.

Čítať ďalej >>

25/11/2016


Objavte svoj talent prostredníctvom odbornej prípravy

Stále prevláda názor, že jedinou cestou, ktorou sa po skončení strednej školy treba vydať, je univerzita. Vynikajúce príležitosti sa vám však môžu naskytnúť aj vďaka odbornej, napr. učňovskej príprave. V posledných desaťročiach sa podoba týchto kurzov výrazne zmenila, rovnako ako aj rozmanitosť profesií, ku ktorým môžu viesť. Nastala teda vhodná chvíľa na to, aby Európska komisia usporiadala prvý týždeň odborných zručností.

Čítať ďalej >>

22/11/2016


Mladí potenciálni podnikatelia získavajú podporu online, osobne a na špecializovaných seminároch

Láka vás pracovná nezávislosť? Pozrite si I-LINC, webové sídlo digitálnych zručností s praktickými tipmi a komunitou rovnako zmýšľajúcich ľudí, čo vám pomôže pri prvých krokoch v samostatnej zárobkovej činnosti. Alebo sa inšpirujte zameraním siete EURES vo Fínsku na podnikanie a rastúcou celoštátnou sieťou mladých podnikateľov.

Čítať ďalej >>

08/11/2016


Nové žiarivé pracovné vyhliadky pre umelcov, ktorí osvetľujú naše mestá

S vizitkou „umelec so svetlom“ zožnete pochvalné slová, no možno budete mať problémy nájsť si stále zamestnanie. Profesionálna budúcnosť niekoľkých umelcov z tohto špecializovaného odvetvia sa rozjasnila potom, ako sa o ich schopnostiach dozvedeli potenciálni zamestnávatelia, ktorí sa stretli v Štokholme na výslovné pozvanie EURES.

Čítať ďalej >>

04/11/2016


Rozbieha sa nábor jazykových softvérových špecialistov v Dánsku

Pri hľadaní talentovaných IT pracovníkov využíva jedna dánska firma pravidelne služby siete EURES. Medzinárodne pôsobiaca spoločnosť Ordbogen A/S, ktorá sa zameriava na online preklad a vzdelávanie, má za cieľ zvýšiť počet zamestnancov do roku 2020 o päťnásobok. Ak ste macher na kódovanie, môže to byť ponuka práve pre vás.

Čítať ďalej >>

31/10/2016


Pozrite si pracovné príležitosti na nadchádzajúcom dni pracovných príležitostí v Estónsku

Máte radi nádhernú prírodu? Ak áno, možno by ste sa mali zamyslieť nad možnosťou pracovať v Estónsku. Podľa Indexu environmentálnej výkonnosti je to jedna z desiatich najzelenších krajín na svete. Ak sa vám pozdáva myšlienka odísť za prácou do krajiny úžasných pracovných príležitostí s dobrou kvalitou života a očarujúcou prírodou, pozrite si európsky deň pracovných príležitostí (online). Podujatie organizuje estónska pobočka siete EURES v spolupráci s estónskym fondom poistenia v nezamestnanosti a organizáciou Práca v Estónsku. Uskutoční sa 11. novembra od 11.00 do 15.00 hod. SEČ.

Čítať ďalej >>

28/10/2016


Náborové partnerstvo láka talianske zdravotné sestry do írskych zariadení opatrovateľských

Írsko vždy s nedočkavosťou láka príslušných pracovníkov pre viac ako 400 svojich zariadení opatrovateľských služieb, najmä vo vidieckejších oblastiach. Od marca 2016 im spoločný projekt agentúr EURES Írsko a EURES Taliansko pomohol prijať osem vysokokvalifikovaných talianskych zdravotných opatrovateľov, pričom sú otvorené ďalšie ponuky práce.

Čítať ďalej >>

25/10/2016vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.