Články s novinkami


Aktualizovaná príručka s názvom Ste pripravení spraviť prvý krok? teraz k dispozícii

Populárna príručka siete EURES Ste pripravení spraviť prvý krok? prináša skúsenosti z 20-ročného pôsobenia EURES pri hľadaní zamestnania v Európe. Nedávno prešla podrobným prepracovaním a teraz je k dispozícii v 25 jazykoch, ako aj v podobe e-knihy.

Čítať ďalej >>

21/05/2014


Akú pridanú hodnotu vám môže ponúknuť poradca s takmer 30-ročnými skúsenosťami?

Takmer 30 rokov Cindy Sijmonsma poskytovala poradenstvo pri hľadaní práce v ktoromkoľvek odvetví kdekoľvek na svete. Cindy je vzorom poradkyne siete EURES, zanietená, motivovaná a vždy pripravená pomôcť ľuďom nájsť cestu v novom prostredí. „Kultúra sa týka oveľa širšieho záberu, než sú knihy a hudba," hovorí. „Týka sa takých obyčajných vecí, ako je správanie počas obeda, či spôsob komunikácie."

Čítať ďalej >>

28/07/2015


Belgická absolventka v odbore cestovného ruchu získala prácu animátorky v Španielsku

Deň pracovných príležitostí siete EURES bol pre mladú belgickú absolventku, ktorá plánovala odštartovať svoju kariéru, skutočne úspešný: toto leto má namierené do Španielska, kde bude pracovať s medzinárodným tímom animátorov.

Čítať ďalej >>

05/04/2016


Cestovanie môže rozširovať obzory, ale vďaka práci v zahraničí môžete byť múdrejší!

Práca v zahraničí, zvykanie si na novú kultúru, učenie sa nových jazykov - to všetko vám rýchlo a dobre precvičí mozog. Zo série štúdií vyplýva, že ľudia, ktorí pracujú alebo študujú v zahraničí, majú v kreatívnom myslení a pri riešení problémov pred ostatnými náskok.

Čítať ďalej >>

17/04/2015


Cezhraničný deň pracovných príležitostí v Saarbrückene ponúkol 3 500 pracovných príležitostí

Ak by ste hľadali srdce Európy, možno by ste ho našli na pomedzí hraníc medzi Nemeckom, Francúzskom, Luxemburskom a Belgickom – mieste cezhraničného partnerstva siete EURES*. Na dni pracovných príležitostí, ktorý sa nedávno konal v tomto mnohotvárnom regióne, konkrétne v Saarbrückene (Nemecko), bolo počuť zmes nemčiny, francúzštiny a angličtiny.

Čítať ďalej >>

20/06/2014


Čet Drop’pin naživo na Twitteri tvítovalo viac ako 300 000 používateľov

Šiesti mladí Európania, ktorí sa podujali naživo viesť diskusiu v rámci projektu Drop’pin a odpovedať na otázky, mali 25. novembra plné ruky práce. Hashtag #DroppinGoFar bol populárny už na obed a na konci podujatia bol tvítovaný 303 000 používateľom.

Čítať ďalej >>

05/01/2016


Čo potrebujete vedieť pred odchodom – veľtrh bezpečnej mobility v Chorvátsku, 9. máj

Aké sú vaše práva pri nároku na sociálne zabezpečenie v inej krajine EÚ pri hľadaní práce? Ako si môžete byť istí, že ponuka práce je skutočná a práca zodpovedá opisu? Veľtrh bezpečnej mobility, ktorý sa bude konať v Záhrebe 9. mája, objasní niektoré odpovede na tieto i ďalšie kľúčové otázky ľuďom, ktorí uvažujú nad prácou kdekoľvek v EÚ.

Čítať ďalej >>

26/04/2016


Digitálne médiá otvárajú svoje dvere piatim mladým írskym uchádzačom o zamestnanie vďaka novej iniciatíve siete EURES

Skúsenosti nadobudnuté v zahraničí vám skutočne niekedy môžu pomôcť získať vynikajúce zamestnanie a nový program v Írsku umožňuje mladým uchádzačom o zamestnanie získať takúto výhodu. Päť účastníkov írskeho programu nazvaného Experience Your Europe (EYE) (Získaj skúsenosti v tvojej Európe) sa zúčastnilo mediálneho školenia v Holandsku v spoločnosti Illuminata Media. Teraz sú už späť v Dubline a do konca roka všetci získajú prácu alebo dostanú pracovné ponuky od tejto holandskej firmy.

Čítať ďalej >>

27/10/2015


Digitálne stopy – vystúpte z davu a upozornite na seba z tých správnych dôvodov!

Elektronické životopisy, pohovory na diaľku cez Skype a teraz tzv. digitálne stopy – spôsoby hľadania si práce sa stále menia. Príprava pred pohovorom je obojstranná. Môžete skúmať spoločnosť, ktorá s vami má robiť pohovor, zatiaľ čo náborový pracovník takisto môže skúmať vás.

Čítať ďalej >>

18/03/2016


Druhý najväčší zábavný park v Európe prijíma zamestnancov s pomocou siete EURES

Europa-Park, druhý najväčší zábavný park v Európe, prijíma zamestnancov z celej Európy vďaka úzkej spolupráci s kanceláriou siete EURES v Nemecku a sieťami poradcov siete EURES v celej Európe. Táto spolupráca trvá už tretí rok.

Čítať ďalej >>

03/02/2014vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.