Články s novinkami


5 apps for a more effective workday


Zoznámte sa s tímom siete EURES Španielsko!


Vďaka výmennému programu 300 MSP našlo vhodných zamestnancov


Proces prijímania pracovných síl v MVO: ako spoznáte ten správny talent pre vás!

Mnohým ľuďom sa páči myšlienka práce pre mimovládnu organizáciu (MVO), vďaka čomu je každé voľné pracovné miesto populárne. Ako si môže vaša MVO vybrať z toľkých potenciálnych zamestnancov ten správny talent, ktorý posunie vašu organizáciu vpred?

Čítať ďalej >>

11/07/2017


Španielsky špecialista v oblasti IT si buduje novú kariéru v Nemecku


Mimovládne organizácie: Čo, prečo a kde?

Pravdepodobne ste už stretli pod skratkou „MVO“ na webovom sídle Drop’pin@EURES, samotnej siete EURES a na rôznych iných webových sídlach týkajúcich sa pracovných miest. Čo sú však MVO, prečo by ste mali chcieť pracovať v niektorej MVO a kde môžete získať viac informácií?

Čítať ďalej >>

04/07/2017


Kvalita a kvantita v ponuke na slovenskom veľtrhu práce


Čo robiť a čomu sa vyhnúť, keď začínate podnikať – dostaňte sa do hry

Začať podnikať si vyžaduje súťaživú mentalitu a má veľa spoločného s vedením úspešného športového tímu. Tak sa pripravme na zápas!

Čítať ďalej >>

27/06/2017


Veľtrhy pracovných príležitostí: využite svoj čas na maximum

Našli ste si teda veľtrh práce, na ktorý by ste radi išli, a zaregistrovali ste sa (v prípade potreby). Čo ďalej? Možno si myslíte, že sa tam stačí už len objaviť, ale na to, aby ste z nejakého veľtrhu práce vyťažili maximum a zároveň múdro využili svoj čas, je dobré všetko vopred dobre naplánovať...

Čítať ďalej >>

22/06/2017


Švédsko pozýva gréckych zdravotníckych špecialistov na sever

V rámci úspešnej koncepcie zamestnanosti sa zdravotnícki pracovníci povzbudzujú, aby Grécko vymenili za Švédsko. Minulý mesiac sa v Aténach a Solúne uskutočnil Švédsky týždeň, ktorý sa organizuje pravidelne dvakrát ročne, pričom spolupráca medzi týmito dvomi krajinami prebieha už niekoľko rokov.

Čítať ďalej >>

20/06/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.