Články s novinkami


Investujte do svojej budúcnosti prostredníctvom platenej stáže odbornej prípravy v Nemecku

Jedenásť mladých ľudí zo Slovenska a Španielska odišlo toto leto do východného Nemecka, aby sa naučili, čo to znamená byť opatrovateľom starších osôb. S podporou programu MobiPro-EU (The Job of My Life) a siete EURES získajú mesačnú stáž v oblasti podľa svojho výberu, pričom sa budú zadarmo učiť po nemecky.

Čítať ďalej >>

21/10/2016


Tvoríme Európsky pilier sociálnych práv – zapojte sa do debaty

Sú naše sociálne práva primerané 21. storočiu? Môžeme zlepšiť zacielenie sociálnej podpory pre nezamestnaných? To je len pár otázok prednesených v debate iniciovanej Európskou komisiou, ktorá potrvá až do konca roka.

Čítať ďalej >>

18/10/2016


Nie ste v absolventskom programe? Nezúfajte – existujú ďalšie skvelé spôsoby, ktoré vám pomôžu na začiatku kariéry

Na prilákanie čerstvých absolventov vysokých škôl ponúkajú niektoré podniky absolventské programy, ktoré umožňujú rýchly posun do mnohých priemyselných odvetví. Ak ste veľmi túžili dostať do takéhoto programu, ale nepodarilo sa vám to, neznepokojujte sa. Sú aj iné vhodné spôsoby, ako začať kariéru.

Čítať ďalej >>

14/10/2016


Dynamické video poukazuje na medzinárodné možnosti uchádzačov o zamestnanie

Chcete si rozšíriť obzory, získať nové zručností alebo posunúť ďalej svoju kariéru s využitím projektu medzinárodnej mobility? Ak máte od 18 do 30 rokov, pozrite si nové zábavné video organizácie Actiris International, medzinárodnej organizácie zabezpečujúcej medzinárodné stáže v rámci verejnej služby zamestnanosti Bruselu, Actiris.

Čítať ďalej >>

11/10/2016


Organizácia Nursing Homes Ireland víta pomoc siete EURES pri získavaní personálu potrebného pre ich členov

V súčasnosti je v Írsku nedostatok kvalifikovaných zdravotných sestier vo verejnom aj súkromnom sektore. Na základe výsledkov prieskumu 118 členov organizácie Nursing Homes Ireland (iba v súkromných pobytových zariadenie opatrovateľskej starostlivosti) vykonaného v januári 2016 sa ukázalo, že existuje 300 voľných miest.

Čítať ďalej >>

07/10/2016


Šikovné zverejňovanie pracovných ponúk v skupinách na sociálnych sieťach pomáha tým, ktorí sa chcú vrátiť do rodnej krajiny

Zatiaľ čo sieť EURES často pomáha ľuďom pri hľadaní zamestnancov a pracovných miest v zahraničí, pomôcť môže aj pri ich návrate do rodnej krajiny, a to tak, že do ich upozorní na vhodné pracovné príležitosti.

Čítať ďalej >>

04/10/2016


Najnovšia úloha pre španielskeho poradcu siete EURES – nábor biovedcov pre dánsku spoločnosť

Španielsky poradca siete EURES Manuel Zazo Cardeñosa vie, ako pomôcť nájsť dobrého dojiča kráv, ale dokáže zabrať aj pri identifikácii uchádzačov, ktorí by mali dostať pozvánku na stretnutie so zástupcami najväčšej dánskej spoločnosti v oblasti zdravotníctva Novo Nordisk Nech sú požiadavky firiem, ktoré sa obrátia na sieť EURES, akékoľvek, poradcovia spravia všetko, aby splnili ich potreby.

Čítať ďalej >>

30/09/2016


Mladý Talian spoznáva Európu a svet vďaka európskym programom

Do Fínska cez Erasmus a späť pod záštitou Európskej dobrovoľníckej služby, potom do Cambridge v Spojenom kráľovstve cez program Leonardo Da Vinci. Talian Danilo Bisbano v súčasnosti využíva pomoc, ktorú poskytuje EURES a pracuje pre spoločnosť Disney v zábavnom parku Epcot v Orlande.

Čítať ďalej >>

27/09/2016


Vzrušujúci čas – čerství absolventi sa vydávajú na cestu budovania kariéry

Škola sa skončila a pre mnohých je to zároveň koniec štúdia na univerzite či technickej vysokej škole. Ak ste jedným z mladých ľudí končiacich denné štúdium, svet vám leží pri nohách. Ako mladí Európania vidia svoje možnosti a aké sú ich nádeje? Vypočujme si niekoľkých z nich.

Čítať ďalej >>

23/09/2016


Najlepšie otázky, ktoré sa môžete spýtať, keď si vymeníte role s osobou, ktorá vedie pohovor!

Otázkou, „Máte niečo, na čo by ste sa nás chceli spýtať?“, sa začína časť pohovoru, ktorej sa mnohí obávajú. Nenechajte sa vyviesť z miery, toto je vaša šanca vyniknúť nad ostatnými. Ponúkame 5 vhodných otázok, vďaka ktorým určite zažiarite.

Čítať ďalej >>

02/09/2016vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.