Články s novinkami


Studying, training or working abroad – what do I need to know?

One of the great things about being an EU citizen is that you have the freedom to move to any other Member State for work or study. It’s an attractive prospect and one that thousands of young people take advantage of every year in order to broaden their horizons. With this in mind, we’ve put together our top tips for when you’re thinking of taking the plunge and pursuing an opportunity abroad.

Čítať ďalej >>

29/03/2017


Systém záruky pre mladých ľudí pomohol uchádzačovi o zamestnanie získať prácu v oblasti komunikácie

Slovinec David Banović po absolvovaní mnohých pohovorov a bez vyhliadok na prácu strácal výdrž pri hľadaní práce. Nevzdal sa však a obrátil sa na systém záruky pre mladých ľudí, aby mu pomohli.

Čítať ďalej >>

23/03/2017


What is VET and why should it matter to me?


5 tipov, ako dosiahnuť, aby sociálne médiá boli prínosom pre vašu organizáciu

Sociálne médiá sú skvelý nástroj pre podniky, ale facebookový ani twitterový účet už nestačí na to, aby ste vynikli. Spôsob, akým používate sociálne médiá, čoraz viac súvisí s úspechom, predovšetkým s rastúcou digitalizáciou väčšiny cieľových skupín.

Čítať ďalej >>

14/03/2017


Jednotné kontaktné miesto zlepšuje prístup pre cezhraničných uchádzačov o zamestnanie

V kancelárii EURES-T Horné Porýnie sa nezastavia. Táto kancelária má na starosti štyri regióny v Nemecku, Francúzsku a Švajčiarsku, funguje po francúzsky a po nemecky a poskytuje služby takmer 100 000 cezhraničným pracujúcim. Keďže pokrýva takúto veľkú geografickú oblasť, nehovoriac o mnohých súčasne prebiehajúcich podujatiach, seminároch a aktivitách, poradcovia siete EURES naozaj nemajú času nazvyš. Na urýchlenie postupov kancelária EURES-T Horné Porýnie vytvorila jednotné kontaktné miesto

Čítať ďalej >>

08/03/2017


Záruka pre mladých ľudí v kocke

Záruka pre mladých ľudí je jedným z hlavných spôsobov, ktorými EÚ pomáha znižovať nezamestnanosť mládeže. Ale ako to funguje a ako sa môžu mladí ľudia a podniky zapojiť? Nižšie uvádzame odpovede.

Čítať ďalej >>

08/03/2017


Počas cesty po Fínsku sa zamestnávateľom predstavila pracovná mobilita v EÚ

Poradkyňa siete EURES Taina Tuovinen nedávno strávila niekoľko dní jazdením krížom – krážom po Satakunte v juhozápadnom Fínsku, pričom vo výbave mala mikrobus a ľahké občerstvenie. Jej zámerom bolo vysvetliť miestnym firmám zamestnávajúcim zahraničných zamestnancov, akým spôsobom im môže fínska pobočka siete EURES pomôcť, najmä prostredníctvom jazykových kurzov fínskeho a švédskeho jazyka.

Čítať ďalej >>

02/03/2017


How can businesses and organisations stay relevant in our fast-paced world?

The world is changing rapidly. The third industrial revolution, which began in the 1960s and saw electronics, IT and automated production become an integral part of our lives, has recently given way to a new age of technological advancements.

Čítať ďalej >>

23/02/2017


Život a práca v Rakúsku sú pre prichádzajúcich jednoduchšie vďaka praktickej brožúre

Ak uvažujete o vycestovaní za prácou do Rakúska, oplatí sa dôkladne si preštudovať novú brožúru Život a práca siete EURES Rakúsko. Brožúra s viac ako 60 stranami užitočných faktov a informácií týkajúcich sa všetkých aspektov dosiahnutia úspechu je povinným čítaním pre každého, kto zvažuje začať bývať v Rakúsku.

Čítať ďalej >>

22/02/2017


8 tips for online job hunting like a pro

The internet is an amazing tool when it comes to looking for a job. But it can also be confusing, with so much information and so many options making it difficult to know where to start. Before you know it, three hours have passed and you’re no closer to landing that dream job.

Čítať ďalej >>

17/02/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.