• Podujatia

Články s novinkami


Ako vás ovplyvňuje nedeklarovaná práca v EÚ?


Ako sieť EURES pomohla španielskemu šéfkuchárovi k úspechu

Šéfkuchárovi z Menorky sa splnil sen, keď si vďaka sieti EURES našiel pracovné miesto najprv vo Švédsku a neskôr v Nemecku .

Čítať ďalej >>

12/11/2018


Ako nadväzovať kontakty, ak ste nesmelí

Ak ste introvert, možno máte pocit, že je ľahšie nadväzovať kontakty pomocou digitálnych technológií – ale ak máte odvahu vkročiť do „skutočného sveta“, vybudujete si sebadôveru a môžete vystúpiť z virtuálneho davu.

Čítať ďalej >>

02/11/2018


Vďaka programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES si mladí portugalskí farmaceuti našli prácu v Škandinávii

Farmaceutický priemysel vo Švédsku v roku 2009 prešiel transformáciou, keď sa trh so štátnym monopolom po opätovnej regulácii otvoril pre súkromný sektor.

Čítať ďalej >>

26/10/2018


Sociálny podnik: podnikavosť so sociálnym vplyvom


Môže život v zahraničí zvýšiť úroveň sebauvedomenia?


Výsledkom partnerstva medzi slovenskou pobočkou siete EURES a spoločnosťou Deutsche Post je zamestnanie 15 slovenských študentov v Nemecku

Leto je ideálnou príležitosťou pre mnohých študentov, aby si nielen oddýchli, ale aby si zlepšili aj finančnú situáciu tým, že si nájdu sezónnu prácu. Vďaka spolupráci medzi slovenskou pobočkou siete EURES a nemeckou spoločnosťou Deutsche Post dostalo 15 študentov zo Slovenska príležitosť pracovať v lete 2018 ako zamestnanci pošty. Jedným z nich bol 18-ročný Kristian.

Čítať ďalej >>

10/10/2018


Práca v cestovnom ruchu: Aký to bude mať pre mňa osoh?

Európa je najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou na svete a v roku 2017 do nej zavítalo viac ako 670 miliónov návštevníkov. V cestovnom ruchu je zamestnaných 12 miliónov občanov EÚ, pričom táto oblasť ponúka rozmanité zaujímavé dlhodobé pracovné príležitosti pre tých, ktorí si chcú otestovať svoje vzdelanie a zručnosti v rôznych prostrediach. Tak na čo čakáte?

Čítať ďalej >>

28/09/2018


Tvoje prvé pracovné miesto EURES pomohlo mladej Talianke nájsť si prácu aj samu seba, v Portugalsku

Federica Passananteová pochádza z ostrova na Sicílii, na ktorom je, ako vo väčšine južného Talianska, miera nezamestnanosti stále vysoká aj desať rokov po celosvetovej finančnej kríze.

Čítať ďalej >>

25/09/2018


Prevádzkujete malý podnik alebo ho práve zakladáte? Tu sa dozviete, ako vám môže sieť EURES pomôcť

Máte menej ako 250 zamestnancov? Je váš ročný obrat nižší ako 50 miliónov EUR? Ak áno, patríte do kategórie malých a stredných podnikov (MSP). Či už podnikáte dlhšie alebo s podnikaním len začínate, sieť EURES vám môže pomôcť zjednodušiť niektoré kroky.

Čítať ďalej >>

21/09/2018


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.