Články s novinkami


Ľudia, ktorí sú bilingválni, poskytujú svojmu mozgu kognitívny stimul

Hovorenie rôznymi jazykmi so sebou prináša jasné výhody: na viac miestach sa cítite ako doma, vaše šance zamestnať sa sú vysoké a môžete jednoducho debatovať s ľuďmi navôkol. Ako však vyplýva z nedávneho výskumu, má to aj skryté výhody.

Čítať ďalej >>

28/08/2015


Pracovná zoznamka – EURES Luxembursko využíva všetky možnosti, ktoré vám môžu pomôcť nájsť dokonalé zamestnanie

Ak hľadáte prácu v odvetví pohostinských služieb a môžete prísť do Mondorf les Bains v Luxembursku 6. októbra 2015, potom si zapíšte tento dátum. Sieť EURES organizuje podujatie – pracovnú zoznamku, na ktorej sa môžete zoznámiť s potenciálnym zamestnávateľom. Ak by ste hľadali zamestnancov, náboroví pracovníci sú tiež vítaní.

Čítať ďalej >>

25/08/2015


Európske dni pracovných príležitostí – aby sa prvé stretnutie rátalo!

Veľtrhy zamerané na kariéru a veľtrhy práce, pracovné pohovory a rýchle pohovory – uchádzači o zamestnanie a zamestnávatelia sa stretávajú a snažia sa nájsť si to pravé. Ako si však môžete byť istý, že robíte maximum pre úspech vašej krátkej príležitosti?

Čítať ďalej >>

13/08/2015


Sieť EURES pomohla talianskemu páru presťahovať sa spolu do Švédska

Začať život v inej krajine, s novým zamestnaním, novým jazykom, novou kultúrou, je vzrušujúce, ale aj náročné. Ak to však znamená opustiť svojho partnera, rozhodovanie môže byť ťažké. Sieť EURES v Taliansku a vo Švédsku pomohli talianskemu páru, aby si spolu našli zamestnanie, vďaka čomu zabezpečili obom novú budúcnosť.

Čítať ďalej >>

11/08/2015


Stretnite nových ľudí, vypracujte si životopis a zabavte sa cez leto – naučte sa cudzí jazyk

Ak máte to šťastie, že máte dvojmesačné letné prázdniny a približne ich polovicu už za sebou, možno sa začínate mierne nudiť. Prečo dobre nevyužiť čas a nenaučiť sa nový jazyk?

Čítať ďalej >>

05/08/2015


Akú pridanú hodnotu vám môže ponúknuť poradca s takmer 30-ročnými skúsenosťami?

Takmer 30 rokov Cindy Sijmonsma poskytovala poradenstvo pri hľadaní práce v ktoromkoľvek odvetví kdekoľvek na svete. Cindy je vzorom poradkyne siete EURES, zanietená, motivovaná a vždy pripravená pomôcť ľuďom nájsť cestu v novom prostredí. „Kultúra sa týka oveľa širšieho záberu, než sú knihy a hudba," hovorí. „Týka sa takých obyčajných vecí, ako je správanie počas obeda, či spôsob komunikácie."

Čítať ďalej >>

28/07/2015


Od scenára na plátno – švédski autori zistia, či ich námety majú potenciál

Dvanásť scenáristov dostalo v júni príležitosť predstaviť svoje námety producentom v Berlíne. Na treťom podujatí tohto druhu, ktoré v Nemecku organizovala švédska poradkyňa siete EURES Wanna Spiridonidou, sa autori stretli s filmovými odborníkmi, aby na prezentačnom stretnutí predstavili svoje nápady.

Čítať ďalej >>

24/07/2015


Dvaja mladí Taliani na YouTube vysvetľujú, prečo sa rozhodli pre program Tvoje prvé pracovné miesto EURES

Fabio Bertollini aj Agata Murgano sú mladí Taliani, ktorí naplno využili program Tvoje prvé pracovné miesto EURES pre svoje pracovné príležitosti. Ich skúsenosti sú zachytené v dvoch nedávno zverejnených videách na YouTube. Prečítajte si, prečo sa rozhodli pre program a čo im ponúkol.

Čítať ďalej >>

20/07/2015


EURES – „spojenými silami“ vám pomáhame získať a udržať si zamestnanie

Keď sieť EURES pomohla Panagiote Domestichouovej zamestnať sa ako pomocná zdravotná sestra vo Fínsku, konečne nadobudla pocit, že môže vykonávať prácu, na ktorú v Grécku získala kvalifikáciu. Objavil sa však problém – po šiestich mesiacoch práce jej zamestnávatelia nadobudli dojem, že potrebujú ďalšie doklady. Vtedy jej prišli na pomoc sieť EURES a Europe Direct v Grécku spolu s pobočkou EURES Fínsko.

Čítať ďalej >>

17/07/2015


Možnosti práce v oblasti IT pre Fínov, ktorí uvažujú o presťahovaní do Švédska

Švédsko potrebuje informačných, počítačových a technologických expertov. Niektorí zamestnávatelia zisťujú, že Fínsko by mohlo byť miesto, kde treba hľadať, keďže otrasy v Nokii spôsobili, že veľa odborníkov zostalo bez práce. Poradcovia siete EURES v oboch krajinách sú k dispozícii, aby pomohli ľuďom nájsť nových zamestnávateľov a posunúť sa vpred.

Čítať ďalej >>

13/07/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.