Články s novinkami


Na okraji nórskeho fjordu, kde sa láska snúbi s čokoládou

Nebýva zvykom, že prázdninová romanca zmení smerovanie vášho života. Bengtovi Dahlbergovi zo Švédska, ktorý sa vybral na výlet do nórskeho fjordu Geiranger, sa to však stalo. Zamiloval sa a povedal si, že urobí čokoľvek, aby mohol zostať. Výsledkom je čokoládovňa s ručnou výrobou a kaviareň na brehu jedného z najúžasnejších fjordov na svete.

Čítať ďalej >>

27/11/2015


Pre rodinný podnik, ktorý je závislý od sezónneho náboru, je sieť EURES veľmi dôležitým partnerom

Od roku 1991, keď švédsky pár Kenneth a Birgit Anderssonovci prevzali rodinnú jahodovú farmu, sa ich podniku darí vďaka zahraničným zberačom. Nábor zahraničných zamestnancov bol však často drahý a časovo náročný, nehovoriac o komplikáciách s jazykovou bariérou. Anderssonovci sa obrátili na sieť EURES, aby im pomohla prekonať tieto a aj iné prekážky.

Čítať ďalej >>

24/11/2015


Zdravotnícki pracovníci z Portugalska využívajú svoje zručnosti v severnom Nórsku

Nový život mladého páru z Lisabonu v Nórsku sa začal cieleným jazykovým vzdelávaním. Dnes pracujú ako laboratórna analytička a farmaceut v meste blízko polárneho kruhu a majú takmer 2-ročnú dcérku, ktorá sa rýchlo učí oba jazyky.

Čítať ďalej >>

17/11/2015


Pohovor, psychometrický test a dotazník – Prečo je uchádzanie sa o prácu stále komplikovanejšie?

Náboroví pracovníci, ktorí hľadajú zamestnancov na vyššie pozície, používajú súbor techník, aby mali istotu, že zamestnajú správnu osobu. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli o najnovších trendoch a zistili, čo môžete očakávať.

Čítať ďalej >>

13/11/2015


Vaša vysnívaná práca v oblasti digitálnych technológií – uchádzači o zamestnanie sa ešte stále môžu registrovať na veľtrh práce v Madride

Náboroví pracovníci veľkých mien ako Uber, Amazon development, Huawei a Booking.com striehnu na kvalitných zamestnancov. Možno práve vy spĺňate ich požiadavky. Ak hľadáte prácu v digitálnom sektore, tak sa informujte o európskom veľtrhu práce v oblasti digitálnych technológií, ktorý sa uskutoční v Madride 20 novembra.

Čítať ďalej >>

09/11/2015


Náboroví pracovníci a zamestnávatelia na ostrove využívajú podporu EURES Malta prispôsobenú ich potrebám

Viaceré prudko sa rozvíjajúce odvetvia na tomto stredomorskom ostrove počnúc softvérom až po iGaming naliehavo hľadajú nových zamestnancov. V kancelárii EURES Malta pracuje len neveľký tím, patrí mu však veľká pochvala za aktívnu podporu náborových pracovníkov a zamestnávateľov, ktorí každodenne pracujú pre tieto odvetvia.

Čítať ďalej >>

06/11/2015


Úzka spolupráca siete EURES medzi krajinami = najlepšie služby pre uchádzačov o zamestnanie a zamestnávateľov

Sieť EURES je celoeurópska sieť s kontaktmi aj mimo Európy. Vďaka pravidelným stretnutiam a častej spolupráci poradcovia dokážu spojiť ľudí, ktorí hľadajú zamestnanie, s vhodnými náborovými pracovníkmi. Dvaja pracovníci siete EURES z Maďarska a Rumunska vysvetľujú, ako to v praxi funguje a prečo je to dôležité.

Čítať ďalej >>

03/11/2015


Digitálne médiá otvárajú svoje dvere piatim mladým írskym uchádzačom o zamestnanie vďaka novej iniciatíve siete EURES

Skúsenosti nadobudnuté v zahraničí vám skutočne niekedy môžu pomôcť získať vynikajúce zamestnanie a nový program v Írsku umožňuje mladým uchádzačom o zamestnanie získať takúto výhodu. Päť účastníkov írskeho programu nazvaného Experience Your Europe (EYE) (Získaj skúsenosti v tvojej Európe) sa zúčastnilo mediálneho školenia v Holandsku v spoločnosti Illuminata Media. Teraz sú už späť v Dubline a do konca roka všetci získajú prácu alebo dostanú pracovné ponuky od tejto holandskej firmy.

Čítať ďalej >>

27/10/2015


Tvrdo ste pracovali, aby ste sa dostali na pohovor – nepodľahnite nervozite!

Dopracovali ste sa k ideálnemu pracovnému miestu? Podarilo sa vám dostať sa na pohovor? Inšpirujte sa, ako zostať pokojný a suverénny, aj keď máte pocit, že vám prasknú nervy.

Čítať ďalej >>

20/10/2015


Program Tvoje prvé pracovné miesto EURES priniesol talianskemu absolventovi IT miesto v Spojenom kráľovstve

Emiliano Prisco bol plný očakávaní, keď sa mu podarilo získať stáž vo veľkej IT spoločnosti v Anglicku. Z očakávaní sa ale stali pochybnosti, keď sa nezrealizovala podpora programu Erasmus, potrebná na jeho presťahovanie do zahraničia. Vďaka pomoci poradcov siete EURES v Taliansku a jeho novému zamestnávateľovi má dnes svoje vysnívané pracovné miesto so zmluvou na dobu určitú.

Čítať ďalej >>

16/10/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.