• Podujatia

Články s novinkami


Nemecký národný úrad pre koordináciu siete EURES organizuje jedinečné podujatie pre ambicióznych orchestrálnych hráčov

Pre hudobníkov pôsobiacich v medzinárodných orchestroch je Nemecko atraktívnym miestom na prácu. V tejto krajine má vážna hudba bohatú tradíciu a pôsobí v nej viac než 50 filharmonických orchestrov.

Čítať ďalej >>

21/03/2019


Čo všetko potrebujete vedieť pred tým, ako sa zúčastníte na Európskom (online) dni pracovných príležitostí

V rámci podujatia „Make it in Germany“ sa v minulých rokoch uskutočnili viaceré Európske (online) dni pracovných príležitostí a ďalšie sa plánujú v roku 2019. S cieľom pomôcť uchádzačom o prácu pripraviť sa, porozprávali sme sa s tímom zodpovedným za podujatie Make it in Germany o tom, čo uchádzači potrebujú vedieť pred tým, ako sa zúčastnia na Európskom (online) dni pracovných príležitostí.

Čítať ďalej >>

14/03/2019


Dohodnutie si platu: Kde mám začať?


EURES pomáha nemeckým uchádzačom o zamestnanie nájsť si prácu v rakúskom odvetví cestovného ruchu

EURES Nemecko a Rakúsko spojili sily s úradom práce v Dolnom Sasku, aby pomohli 12 dlhodobým uchádzačom o zamestnanie nájsť si prácu v odvetví cestovného ruchu v Rakúsku.

Čítať ďalej >>

28/02/2019


Ďalší šťastný príjemca sa podelil o svoj príbeh so sieťou EURES v Španielsku

V novembri 2018 sme uverejnili článok o Juanovi Carlosovi, ktorý získal podporu siete EURES, a ktorý sa podelil o svoj príbeh na facebookovej stránke siete EURES v Španielsku. Najnovšou osobou, ktorá získala podporu siete EURES, bola v decembri Alejandra Franch zo Zaragozy, ktorá sa podelila o svoje skúsenosti na stránkach sociálnych sietí. Toto je Alejandrin príbeh.

Čítať ďalej >>

21/02/2019


Päť dôvodov, prečo treba nájsť odvahu pracovať v zahraničí

Práca v zahraničí je pre človeka veľkou výzvou po odbornej aj osobnej stránke. Zatiaľ čo sa zdá, že niektorí ľudia boli pre cestovanie priam zrodení, v iných už len pomyslenie naň môže vzbudzovať obavy. Po prekonaní obáv a neistoty však zistíte, že pre také rozhodnutie existuje veľa úžasných dôvodov...

Čítať ďalej >>

14/02/2019


Aké zručnosti hľadajú podniky v roku 2019?

Nový rok môže byť skvelou príležitosťou na to, aby sme niečo zmenili, postavili sa novej výzve alebo si rozšírili obzory. Pokiaľ ide o zamestnanie, môžete napríklad vyskúšať prácu v novom odvetví alebo hoci aj naštartovať úplne novú kariéru. Ako však môžete maximalizovať svoje šance na úspech v tomto vysoko konkurenčnom prostredí?

Čítať ďalej >>

07/02/2019


Vlog: José si našiel prácu vo Švédsku vďaka Reactivate

José z Portugalska rozpráva o tom, ako mu Reactivate, program pracovnej mobility EÚ, ktorý podporuje voľný pohyb pracovníkov starších ako 35 rokov, pomohol nájsť prácu v odvetví verejného obstarávania vo Švédsku. Carmen Lopes, poradkyňa EURES, ktorá pomáhala Josému, hovorí na tému Reactivate.

Čítať ďalej >>

29/01/2019


Skills for Jobs: Ako čo najlepšie využiť databázu organizácie OECD


Príručka EURES pre prácu v zahraničí


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.