Články s novinkami


Mladí španielski zubári sa sťahujú do Holandska

Priateľským rozhovorom medzi Holanďanom žijúcim v Španielsku a poradcom siete EURES v Holandsku sa odštartoval pilotný projekt v roku 2014, ktorý pomáha mladým španielskym zubárom pracovať v Holandsku. Za pomoci programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES o šesť mesiacov neskôr 12 absolventov využilo príležitosť presťahovať sa zo Španielska do Holandska. Tento rok sa ich počet vyšplhá asi na 40.

Čítať ďalej >>

03/07/2015


Prepojiť mladých ľudí a príležitosti na zvýšenie ich zamestnateľnosti je teraz jednoduchšie

Súčasný trh práce nevyzerá byť priaznivo naklonený mladým ľuďom, ktorí sa chcú dostať na prvý stupienok v kariérnom rebríčku. Chýbajúce skúsenosti a pracovné zručnosti v spojení s nedostatkom vhodných príležitostí na ich získanie predstavujú len niektoré z prekážok, ktorým mladí Európania čelia. Pri prechode zložitým životným úsekom po ukončení školy alebo univerzity a pred nástupom do prvého zamestnania potrebujú podporu, aby čo najlepšie využili toto dôležité obdobie.

Čítať ďalej >>

29/06/2015


Marco smeruje do Spojeného kráľovstva za novými skúsenosťami ako ošetrovateľ

Výmena nápadov a skúseností medzi kolegami ošetrovateľmi a osobný rozvoj – tieto dva ciele prilákali 26-ročného Marca Colombera, aby sa pokúsil o stáž v národnom zdravotnom systéme v Spojenom kráľovstve.

Čítať ďalej >>

26/06/2015


Kreativita v myslení poradcu siete EURES

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako poradca siete EURES dokáže vyhovieť potrebám uchádzačov o zamestnanie, náborových pracovníkov a svojich kolegov v iných krajinách? Či už ide o zdravotníctvo, informačné technológie alebo poľnohospodárstvo – poradca siete EURES môže dostať žiadosť o pomoc z ktoréhokoľvek odvetvia. Získať informácie o tom, čo sa kde deje, si vyžaduje kreatívny prístup. Prečítajte si, ako postupoval

Čítať ďalej >>

22/06/2015


Pre španielsku zdravotnú sestru bolo v Nórsku dôležité pozitívne myslenie

Alba Gracia pred dvomi rokmi nasledovala hlas svojho srdca a presťahovala sa zo Španielska do Nórska, kde začala pracovať ako zdravotná sestra. V Španielsku sa jej príbeh považuje za pekný príklad úspešnej skúsenosti so sieťou EURES. Alba a jej poradca siete EURES nám teraz dajú pár tipov na to, ako si v novej krajine nájsť svoje miesto.

Čítať ďalej >>

15/06/2015


Osvojenie si nových zručností vo varení v jednom z najkrajších pohorí na svete

Mladý kuchár Matej Kulas má za sebou deväť sezón v pozícii kuchára v Chorvátsku, ale nové príležitosti sú zriedkavé a pracovné miesta často neisté. Rozhodol sa preto hľadať ďalej v cudzine, v Rakúsku, a zúčastnil sa veľtrhu práce, ktorý organizovali Dieter Müller, poradca siete EURES so sídlom vo Vorarlbersku, a miestna obchodná komora. Odvtedy sa neobzerá späť

Čítať ďalej >>

05/06/2015


Meniaci sa vzorec pre starších zamestnancov EÚ

Všeobecný vek odchodu do dôchodku v EÚ je 65 rokov, to sa však čoskoro zmení. Dánsko, Francúzsko, Nemecko a Španielsko sa rozhodli zvýšiť vek odchodu do dôchodku na 67 rokov a v Británii a Írsku si za cieľ stanovili 68 rokov. Vo väčšine krajín zavedú tieto zmeny v 20. rokoch 21. storočia. Je mnoho ľudí, ktorí podľa vlastných potrieb už v súčasnosti pracujú dlhšie, menia svoje zamestnanie alebo pracujú na kratší pracovný čas.

Čítať ďalej >>

03/06/2015


Poradkyňa siete EURES odchádzajúca do dôchodku o tom, ako zabezpečiť, aby bolo vaše presťahovanie úspešné

Barbara Gorter-Zahuta 32 rokov hľadala pre ľudí vhodné príležitosti, z toho 15 rokov strávila v sieti EURES v Holandsku. V apríli odišla do dôchodku. Poprosili sme ju, aby si s nami zaspomínala na zmeny, ktorých bola svedkom a aby sme zistili, čo je potrebné na to, aby sa z novej krajiny stal váš nový domov.

Čítať ďalej >>

28/05/2015


Tučniaky volajú – v Britskom antarktickom výskume sú voľné pracovné miesta na rôzne pozície

Ak vás prestala baviť práca v odvetví elektroniky či počítačov, možno potrebujete nejakú zmenu. V takom prípade by pre vás mohlo byť riešením pracovné miesto v Britskom antarktickom výskume. Táto organizácia uverejnila zoznam voľných pracovných miest, pričom ide o pozície na obdobie od niekoľkých mesiacov až po viac ako rok. Elektromechanik je len jednou z voľných pozícií.

Čítať ďalej >>

22/05/2015


Tvrdá práca, príjemná atmosféra – pobočka siete EURES v Belgicku pomáha uchádzačom o zamestnanie nájsť si miesto v spoločnosti Club Med

Ľudia ochotní pracovať v rezorte si môžu myslieť, že pracovať pre Club Med je ako ísť na dovolenku. Zamestnávatelia v odvetví turizmu, ktorí sa stretávajú s týmto problémom dúfajú, že za pomoci poradcov siete EURES sa im podarí zmeniť túto mylnú predstavu.

Čítať ďalej >>

22/05/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.