• Podujatia

Články s novinkami


„Najlepšia voľba“: Giorgio sa zamýšľa nad svojimi skúsenosťami so sieťou EURES

Elektroinžinier Giorgio Cover sa v roku 2014 presťahoval z Talianska do Holandska po tom, čo si našiel na portáli EURES nové pracovné miesto. Po niekoľkých rokoch sa Giorgio stále teší z toho, že môže pracovať v Holandsku. Spojili sme sa s ním, aby sme sa ho opýtali na jeho skúsenosti.

Čítať ďalej >>

02/10/2020


Budúcnosť práce: odborníci v oblasti IKT

Prognóza zručností strediska Cedefop nám vďaka predpovedi budúcich trendov v oblasti zamestnanosti ponúka možnosť predstaviť si, ako by mohol svet práce vyzerať o 10 rokov. V našej novej sérii článkov sa sústreďujeme na potenciálne výzvy a zmeny, ktorým budú niektoré profesie čeliť odteraz až do roku 2030.

Čítať ďalej >>

25/09/2020


Šesť výhod, ktoré vyplývajú z toho, že zamestnanci pracujú z domu


Päť základných vecí pri cestovaní v čase krízy spojenej s COVID-19


Ako zotrvať na trhu práce po koronakríze


Najdôležitejšie priority zamestnávateľov pre život po koronakríze


Príprava životopisu na hľadanie zamestnania po pandémii ochorenia COVID-19


Súťaž #EU4FairWork pre zamestnancov a zamestnávateľov sa začala!


Nová platforma Europass je už v prevádzke! Predstavenie vašich zručností, kvalifikácie a skúseností nikdy nebolo ľahšie ako teraz

Už vyše desaťročie pomáha Europass miliónom Európanov napísať životopis a predstaviť potenciálnym zamestnávateľom svoje odborné skúsenosti. Dňa 1. júla uviedla Európska komisia do prevádzky novú a vylepšenú platformu Europass. Uchádzačom o zamestnanie, študentom a pracovníkom ponúka súbor užitočných nástrojov, ktoré im pomôžu zvládnuť každý krok profesijnej dráhy a vzdelávania.

Čítať ďalej >>

24/07/2020


9 jednoduchých trikov v oblasti IT pre pracovisko


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.