Články s novinkami


5 reasons for joining a startup

After finishing his education in China, Head of Account Management Håvard Stjernen (29) decided to turn down a job offer in Norway and join a German startup company instead. Here he explains why.

Čítať ďalej >>

06/12/2017


Ako predpisy EÚ chránia dôchodky

Nezáleží na tom, či len začínate svoje prvé dobrodružstvo s EURES, alebo sa už blížite k odchodu do dôchodku po desaťročiach kariéry križujúc po celej Európskej únii, cezhraničná koordinácia dôchodkových práv sa zdá byť dosť zložitá. Právne predpisy EÚ však umožňujú uplatňovanie nárokov na štátne aj súkromné dôchodky jednoduchým a spravodlivým spôsobom.

Čítať ďalej >>

30/11/2017


Dôležité je, kam sa chcete dostať, a nie to, kde študujete

Znovu a znovu mi ďakovala za to, že som ju prijal na stáž do spoločnosti. Prečo? Pretože niektorí vysokoškolskí študenti ju presvedčili, že „ľudia ako ona“ budú u „ľudí ako ja“ pri prijímaní do zamestnania vždy poslední v rade.

Čítať ďalej >>

23/11/2017


Leto v Chorvátsku, zima v Rakúsku: jeden uchádzač o zamestnanie dokázal, že sa to dá

Náadherné chorvátske pobrežie je obľúbenou letnou turistickou destináciou, čo znamená, že tam panuje veľký dopyt po kvalifikovaných a skúsených zamestnancov v stravovacích službách.

Čítať ďalej >>

22/11/2017


Nástroj pre MSP: podporte potenciál svojho podniku


Zapôsobte svojim životopisom na maximum – vyskúšajte iný prístup!

V závislosti od typu práce, o ktorú sa uchádzate, môže zamestnávateľ niekedy chcieť zistiť, kto ste a potom posúdiť Vaše zručnosti a prax. Prečo teda nespojiť video životopis s tradičnejšou verziou? Ak si myslíte, že je to pre vás to pravé, prečítajte si naše odborné rady o tom, kedy video životopis predložiť a na čo musíte pri jeho nakrúcaní prihliadať.

Čítať ďalej >>

09/11/2017


5 tipov pre nového učňa alebo stážistu

Dostali ste list (alebo e-mail), že ste prijatý. Viete, kedy a kde začínate. Online ste si pozreli vaše nové pracovisko, aby ste sa zorientovali. Čo teraz? Je načase urobiť všetko preto, aby bola vaša učňovská príprava či stáž naozaj úspešná!

Čítať ďalej >>

08/11/2017


How to make a good first impression… within the first two weeks

It doesn’t matter if it’s a full-time job, a vocational apprenticeship or a part-time internship – first impressions are always important. Lots of articles have been written about how to use those first precious few seconds wisely… so we thought we’d look at the first couple of weeks instead. After all, it can take some time to settle into a new workplace and find your feet!

Čítať ďalej >>

02/11/2017


Od hľadania zamestnania k podnikaniu – Záruka pre mladých ľudí pomohla Litovčanke splniť si sen

Goda Tokerės vždy mala jasno v tom, že sa bude usilovať sa o kariéru v kreatívnej oblasti. Nevedela ale, ako získať zručnosti a znalosti, ktoré sú k tomu potrebné.

Čítať ďalej >>

01/11/2017


Recruitment for all


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.