Články s novinkami


All about Erasmus+

Erasmus+ is the European Commission’s programme for education, training, youth and sport. Since 2014, Erasmus+ has been helping thousands of young people and organisations to expand their horizons abroad, develop their skills (young people) and boost the skills-base of their staff (organisations). In the following article we take a look at some of the opportunities that Erasmus+ can offer Drop’pin@EURES’s young people and organisations.

Čítať ďalej >>

25/04/2017


Bývalý chorvátsky pracovník médií zúročuje svoje interpersonálne zručnosti v Nemecku


Work or university – which is right for you?

Making decisions about your future is never easy, especially when you have your whole life stretched out in front of you and you’re worried about choosing the wrong path. One of the first big decisions for a lot of young people will crop up after finishing school: do you go to university or do you head straight into the world of work? It’s an age-old question and one that doesn’t have any easy answer. We’ve put together some thoughts that will hopefully help you to decide what’s right for you.

Čítať ďalej >>

20/04/2017


Ako bude vyzerať pracovisko v roku 2050?

Roboti, automatizácia a nové obchodné modely už dnes zohrávajú na pracovisku významnú úlohu a niet pochýb o tom, že technológia má veľký vplyv na spôsob našej práce. Môžeme sa však pokúsiť o nejaké prognózy do budúcnosti? Ako sa tento trend smerom k automatizácii prejaví v nasledujúcich desaťročiach?

Čítať ďalej >>

13/04/2017


Nie je to o mne, ale o vás: Ako sa vyrovnať s negatívnou odpoveďou na žiadosť o zamestnanie

Všetci sme to už zažili. Napísali ste vynikajúci životopis, zostavili dokonalý sprievodný list, zabodovali na pohovore, čakali na telefonát či e-mail so zatajeným dychom a… dostali ste odpoveď „ďakujeme za záujem, ale neuspeli ste“. Ak ste teda mali vôbec to šťastie, že ste dostali odpoveď.

Čítať ďalej >>

11/04/2017


8 tips for building a great website for your organisation

A great website has become the heart of any business or organisation in our modern world. Whether you’re building one from scratch or want to improve an existing one, there are some essential decisions to be made before you begin…

Čítať ďalej >>

05/04/2017


Maďarsko-rakúske partnerstvo EURES pomáha začínajúcim podnikom

Náš spôsob práce sa mení, tradičné pracovné miesta ustúpujú novým technológiám a stále viac podnikov uprednostňuje prácu na zmluvu na rozdiel od štandardného zamestnania. Vzhľadom na túto novú situáciu aj sieť EURES upravuje metódy, ktorými pomáha uchádzačom o zamestnanie.

Čítať ďalej >>

04/04/2017


Štúdium, odborná príprava alebo práca v zahraničí – čo treba vedieť?

Jednou z úžasných výhod občana EÚ je, že sa môže slobodne pohybovať z ktoréhokoľvek členského štátu do iného za prácou alebo štúdiom. Je to lákavá vyhliadka do budúcnosti, ktorú každoročne využívajú tisíce mladých ľudí, aby si rozšírili obzory. Vzhľadom na túto skutočnosť sme zostavili naše najlepšie tipy pre tých, ktorí sa odhodlajú využiť nejakú príležitosť v zahraničí.

Čítať ďalej >>

29/03/2017


Systém záruky pre mladých ľudí pomohol uchádzačovi o zamestnanie získať prácu v oblasti komunikácie

Slovinec David Banović po absolvovaní mnohých pohovorov a bez vyhliadok na prácu strácal výdrž pri hľadaní práce. Nevzdal sa však a obrátil sa na systém záruky pre mladých ľudí, aby mu pomohli.

Čítať ďalej >>

23/03/2017


Čo je OVP a prečo by ma malo zaujímať?


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.