Články s novinkami


Poradkyňa siete EURES odchádzajúca do dôchodku o tom, ako zabezpečiť, aby bolo vaše presťahovanie úspešné

Barbara Gorter-Zahuta 32 rokov hľadala pre ľudí vhodné príležitosti, z toho 15 rokov strávila v sieti EURES v Holandsku. V apríli odišla do dôchodku. Poprosili sme ju, aby si s nami zaspomínala na zmeny, ktorých bola svedkom a aby sme zistili, čo je potrebné na to, aby sa z novej krajiny stal váš nový domov.

Čítať ďalej >>

28/05/2015


Tvrdá práca, príjemná atmosféra – pobočka siete EURES v Belgicku pomáha uchádzačom o zamestnanie nájsť si miesto v spoločnosti Club Med

Ľudia ochotní pracovať v rezorte si môžu myslieť, že pracovať pre Club Med je ako ísť na dovolenku. Zamestnávatelia v odvetví turizmu, ktorí sa stretávajú s týmto problémom dúfajú, že za pomoci poradcov siete EURES sa im podarí zmeniť túto mylnú predstavu.

Čítať ďalej >>

22/05/2015


Dvanásť švédskych scenáristov dostalo príležitosť prezentovať sa poľským producentom

Scenáristi už odjakživa bojovali o prežitie vo filmovom priemysle. Dvanástim švédskym scenáristom sa dostalo 26. marca podpory, keď predstavovali svoje nápady filmovým odborníkom v spolupráci s Poľským filmovým inštitútom. Táto príležitosť bola výsledkom dvojročného budovania vzťahov medzi inštitútom a poradkyňou siete EURES Wannou Spiridonidouvou, ktorá pôsobí vo Švédsku.

Čítať ďalej >>

12/05/2015


Tučniaky volajú – v Britskom antarktickom výskume sú voľné pracovné miesta na rôzne pozície

Ak vás prestala baviť práca v odvetví elektroniky či počítačov, možno potrebujete nejakú zmenu. V takom prípade by pre vás mohlo byť riešením pracovné miesto v Britskom antarktickom výskume. Táto organizácia uverejnila zoznam voľných pracovných miest, pričom ide o pozície na obdobie od niekoľkých mesiacov až po viac ako rok. Elektromechanik je len jednou z voľných pozícií.

Čítať ďalej >>

22/05/2015


Program Tvoje prvé pracovné miesto EURES otvára príležitosti v Nemecku

Tím programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES (YfEj) z južného Nemecka pomohol v priebehu len siedmich mesiacov 65 mladým uchádzačom o zamestnanie z Grécka, Španielska, Rumunska a Portugalska nájsť nové pracovné príležitosti v zdravotníctve a v malých a stredných podnikoch ponúkajúcich starostlivosť o seniorov.

Čítať ďalej >>

06/05/2015


Fotografova výstava vďaka pomoci siete EURES

Podľa správy uverejnenej v roku 2014podiel tvorivého a kultúrneho odvetvia na HDP EÚ dosahuje 4,2 % a zamestnáva približne sedem miliónov ľudí, prevažne v malých podnikoch. Potreba, aby niekto vykonával tvorivú alebo umeleckú prácu však nie je natoľko zjavná, ako je tomu v iných odvetviach a ani nábor neprebieha rovnako. Preto v prípade, že sa majú nájsť vhodní umelci pre ponúkané pracovné miesta, musia poradcovia siete EURES zvoliť iný prístup.

Čítať ďalej >>

05/05/2015


Predstavte svoje schopnosti a svoju osobnosť v pohovoroch na diaľku

Skype, Google Hangouts alebo Netop Live Guide – čoraz viac takýchto online komunikačných kanálov využívajú uchádzači o prácu na to, aby presvedčili zamestnávateľov, že sú tými najvhodnejšími na ponúkané pracovné miesto. Stále populárnejšie sú aj telefonické pohovory.

Čítať ďalej >>

17/04/2015


Starší pracovníci odchádzajúci do zahraničia – skúsení a realistickí

Skúsenosti môžu byť na trhu práce výhodou, potenciálnych zamestnávateľov však môžu aj odrádzať. Zamestnať starších pracovníkov môže byť drahšou alternatívou a mladí pracovníci, ktorí ešte nemajú toľko skúseností, predstavujú v krízových ekonomikách často lacnejšiu možnosť. Ak sa však vo vašej krajine zníži ponuka pracovných miest, ktoré sú pre vás vhodné, odchod do zahraničia s pomocou siete EURES môže byť dobrou voľbou.

Čítať ďalej >>

17/04/2015


Nespokojný s platom vo vašej krajine? Poobzerajte sa za hranicami!

V rámci výskumu, ktorý uskutočnila nadácia WageIndicator, sa porovnáva hodinová mzda zamestnancov za rovnakú prácu v rôznych krajinách. Pomocou tohto nástroja je možné porovnať rozdiely, podľa profesie, a v skratke zobraziť, v ktorých krajinách sú platy najvyššie.

Čítať ďalej >>

17/04/2015


Švédsko je šanca pre fínskych uchádzačov o zamestnanie v oblasti IT

Keď Nokia vo Fínsku oznámila v lete minulého roka prepúšťanie, mnoho fínskych IT pracovníkov sa dostalo do znepokojujúcej situácie. V rovnakom čase sa v rastúcom švédskom technologickom odvetví vyvíjali veľké snahy o obsadenie voľných pracovných miest. Potom ako pobočky siete EURES vo Švédsku a Fínsku zaznamenali túto nerovnováhu, začala sa veľká náborová kampaň, ktorej úspech korunoval decembrový Deň pracovných príležitostí.

Čítať ďalej >>

17/04/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.