Články s novinkami


Dôležité je, kam sa chcete dostať, a nie to, kde študujete

Znovu a znovu mi ďakovala za to, že som ju prijal na stáž do spoločnosti. Prečo? Pretože niektorí vysokoškolskí študenti ju presvedčili, že „ľudia ako ona“ budú u „ľudí ako ja“ pri prijímaní do zamestnania vždy poslední v rade.

Čítať ďalej >>

23/11/2017


Leto v Chorvátsku, zima v Rakúsku: jeden uchádzač o zamestnanie dokázal, že sa to dá

Náadherné chorvátske pobrežie je obľúbenou letnou turistickou destináciou, čo znamená, že tam panuje veľký dopyt po kvalifikovaných a skúsených zamestnancov v stravovacích službách.

Čítať ďalej >>

22/11/2017


Nástroj pre MSP: podporte potenciál svojho podniku


Zapôsobte svojim životopisom na maximum – vyskúšajte iný prístup!

V závislosti od typu práce, o ktorú sa uchádzate, môže zamestnávateľ niekedy chcieť zistiť, kto ste a potom posúdiť Vaše zručnosti a prax. Prečo teda nespojiť video životopis s tradičnejšou verziou? Ak si myslíte, že je to pre vás to pravé, prečítajte si naše odborné rady o tom, kedy video životopis predložiť a na čo musíte pri jeho nakrúcaní prihliadať.

Čítať ďalej >>

09/11/2017


5 tips for a new apprentice or trainee

You’ve got the acceptance letter (or email). You know when you’re starting and where. You’ve checked out your new workplace online to get your bearings. Now what? Time to find out how to make your apprenticeship or traineeship a roaring success!

Čítať ďalej >>

08/11/2017


How to make a good first impression… within the first two weeks

It doesn’t matter if it’s a full-time job, a vocational apprenticeship or a part-time internship – first impressions are always important. Lots of articles have been written about how to use those first precious few seconds wisely… so we thought we’d look at the first couple of weeks instead. After all, it can take some time to settle into a new workplace and find your feet!

Čítať ďalej >>

02/11/2017


Od hľadania zamestnania k podnikaniu – Záruka pre mladých ľudí pomohla Litovčanke splniť si sen

Goda Tokerės vždy mala jasno v tom, že sa bude usilovať sa o kariéru v kreatívnej oblasti. Nevedela ale, ako získať zručnosti a znalosti, ktoré sú k tomu potrebné.

Čítať ďalej >>

01/11/2017


Recruitment for all


Estónsko v centre pozornosti ako krajina, ktorá sa ujíma predsedníctva Rady EÚ


Why are cultural differences an asset for a company?


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.