Články s novinkami


Mladá portugalská farmaceutka začína svoj nový život vo Švédsku

Ani dobré vzdelanie a roky štúdia nestačili k tomu, aby absolventka Claudia Batalha získala také zamestnanie, ktoré by jej umožnilo osamostatniť sa od rodičov. Všetko sa zmenilo, keď jej brat prišiel navštíviť rodinu a hovoril o možnostiach, ktoré objavil, keď začal žiť v Luxembursku. Rozhodla sa ísť v jeho stopách a nájsť si prácu v EÚ. „Uvedomila som si, že aj keď som sa vždy cítila byť Portugalkou, bola som zároveň aj Európankou," hovorí Claudia.

Čítať ďalej >>

22/07/2016


Krátkodobá pracovná zmluva v zahraničí môže podstatne vylepšiť váš životopis

Keď Brenda van de Klundert úspešne ukončila štúdium na Haagse Hogeschool a získala diplom z európskych štúdií, chcela si nájsť prácu, ktorá by zodpovedala jej novej kvalifikácii a poskytla jej možnosť rozšíriť si obzory. Preto oslovila svojho poradcu siete EURES, Petera de Leedeho, pôsobiaceho v holandskom meste Dordrecht, aby zistil, aké pracovné príležitosti sú k dispozícii v zahraničí.

Čítať ďalej >>

19/07/2016


V jednoduchosti je krása – operátorka z kontaktného centra vysvetľuje, v čom spočíva čaro jej práce

Leonie de Krijger už jedenásť rokov pracuje v klientskom kontaktnom centre v holandskom Goes a pomáha ľuďom, ktorí majú záujem žiť a pracovať v Holandsku. Spolu so svojimi kolegami sa snaží zmierniť stres spojený s hľadaním práce a rieši najrôznejšie otázky, či už ide o žiadosti o prídavky alebo uznanie kvalifikácie.

Čítať ďalej >>

12/07/2016


Sezónne práce sú stredobodom pozornosti španielskeho Stredomorského dňa práce

Baleársky deň práce 2016 siete SOIB-EURES zameraný na sezónne práce prilákal tisíce návštevníkov a bolo tam sprostredkovaných viac ako 300 pracovných ponúk doma i v zahraničí. Úspechu podujatia vo veľkej miere pomohlo aj predbežné párovanie profilov uchádzačov o prácu s aktuálnymi ponukami a včasná inzercia na sociálnych sieťach a webových stránkach siete EURES.

Čítať ďalej >>

08/07/2016


Treba nájsť 130 nových zamestnancov pre obchodný podnik? Sieť EURES v Holandsku prijala túto výzvu

Internetový obchodný reťazec s nábytkom POCO so sídlom v Nemecku prevádzkuje v celej krajine viac ako 100 predajní, takže rozhodnutie otvoriť novú predajňu v zahraničí, v holandskom meste Enschede, sa javilo ako ďalší logický krok. Keďže zástupcovia firmy si uvedomovali, že budú potrebovať pomoc s cezhraničným náborom pracovníkov, oddelenie ľudských zdrojov sa obrátilo na nemeckú pobočku siete EURES, ktorá následne oslovila poradcu siete EURES v Holandsku, Wima Eversa.

Čítať ďalej >>

05/07/2016


V novej reformovanej sieti EURES je na prvom mieste váš úspech


Fotosúťaž #EUinmyregion na Facebooku – na čo ešte čakáte?

EÚ každoročne investuje do tisícov regionálnych projektov a jeden z nich je určite aj vo vašom okolí! Zachyťte ho na vynikajúcej fotografii a môžete si užiť seminár o fotografovaní a výlet do Bruselu zadarmo. Vyhrať môžete, ak sa zapojíte do súťaže #EUinmyregion.

Čítať ďalej >>

28/06/2016


Interview coming up? Uncomfortable with self-promotion? Find another way to impress your interviewer

Interviewers are looking for hard evidence of what you have done, not your ability to convince. So if self-promotion makes you feel uncomfortable and all the advice to sell yourself is just making you feel nervous, take heart. There is another approach that can pay off during those precious minutes of interview time.

Čítať ďalej >>

24/06/2016


Vďaka dlhodobému kontaktu s bulharským zamestnávateľom môže poradca siete EURES ponúkať účinné riešenia

Erdal Egin, poradca siete EURES z Holandska, je už 4 roky k dispozícii medzinárodnej spoločnosti so sídlom v Bulharsku, Euroccor, v ktorej je veľký dopyt po ľuďoch hovoriacich holandsky. Popri svojej každodennej práci spočívajúcej v pomáhaní uchádzačom o zamestnanie nájsť si prácu v zahraničí Erdal od roku 2012 pomohol spoločnosti Euroccor zamestnať približne 30 ľudí.

Čítať ďalej >>

21/06/2016


Nová kvalifikačná karta EÚ uľahčuje cestu pri hľadaní zamestnania v niektorých povolaniach

Ak ste fyzioterapeut, všeobecná zdravotná sestra, farmaceut, horský vodca alebo realitný agent so záujmom o prácu v zahraničí v rámci EÚ, váš život sa práve zjednodušil. Európsky profesijný preukaz (EPC) je k dispozícii od začiatku tohto roka a slúži na zjednodušenie uznávania kvalifikácií v týchto odvetviach v rámci EÚ.

Čítať ďalej >>

17/06/2016vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.