Články s novinkami


5 tips for working efficiently

Working efficiently has a whole host of benefits. Not only will you quietly impress your boss and co-workers, but you may also free up some time to take on tasks that particularly interest you. Best of all, efficient working should help to reduce stress and increase your confidence in your own abilities!

Čítať ďalej >>

15/12/2017


Buďte svojim vlastným šéfom: samostatná zárobková činnosť na vzostupe


Päť dôvodov, prečo nastúpiť do startupu

Po skončení štúdia v Číne sa Håvard Stjernen (29), vedúci oddelenia riadenia kontaktu s partnermi, rozhodol odmietnuť ponuku práce v Nórsku a namiesto toho nastúpil do nemeckého startupu. V tomto článku vysvetľuje, čo ho k tomu viedlo.

Čítať ďalej >>

06/12/2017


Ako predpisy EÚ chránia dôchodky

Nezáleží na tom, či len začínate svoje prvé dobrodružstvo s EURES, alebo sa už blížite k odchodu do dôchodku po desaťročiach kariéry križujúc po celej Európskej únii, cezhraničná koordinácia dôchodkových práv sa zdá byť dosť zložitá. Právne predpisy EÚ však umožňujú uplatňovanie nárokov na štátne aj súkromné dôchodky jednoduchým a spravodlivým spôsobom.

Čítať ďalej >>

30/11/2017


Dôležité je, kam sa chcete dostať, a nie to, kde študujete

Znovu a znovu mi ďakovala za to, že som ju prijal na stáž do spoločnosti. Prečo? Pretože niektorí vysokoškolskí študenti ju presvedčili, že „ľudia ako ona“ budú u „ľudí ako ja“ pri prijímaní do zamestnania vždy poslední v rade.

Čítať ďalej >>

23/11/2017


Leto v Chorvátsku, zima v Rakúsku: jeden uchádzač o zamestnanie dokázal, že sa to dá

Náadherné chorvátske pobrežie je obľúbenou letnou turistickou destináciou, čo znamená, že tam panuje veľký dopyt po kvalifikovaných a skúsených zamestnancov v stravovacích službách.

Čítať ďalej >>

22/11/2017


Nástroj pre MSP: podporte potenciál svojho podniku


Zapôsobte svojim životopisom na maximum – vyskúšajte iný prístup!

V závislosti od typu práce, o ktorú sa uchádzate, môže zamestnávateľ niekedy chcieť zistiť, kto ste a potom posúdiť Vaše zručnosti a prax. Prečo teda nespojiť video životopis s tradičnejšou verziou? Ak si myslíte, že je to pre vás to pravé, prečítajte si naše odborné rady o tom, kedy video životopis predložiť a na čo musíte pri jeho nakrúcaní prihliadať.

Čítať ďalej >>

09/11/2017


5 tipov pre nového učňa alebo stážistu

Dostali ste list (alebo e-mail), že ste prijatý. Viete, kedy a kde začínate. Online ste si pozreli vaše nové pracovisko, aby ste sa zorientovali. Čo teraz? Je načase urobiť všetko preto, aby bola vaša učňovská príprava či stáž naozaj úspešná!

Čítať ďalej >>

08/11/2017


How to make a good first impression… within the first two weeks

It doesn’t matter if it’s a full-time job, a vocational apprenticeship or a part-time internship – first impressions are always important. Lots of articles have been written about how to use those first precious few seconds wisely… so we thought we’d look at the first couple of weeks instead. After all, it can take some time to settle into a new workplace and find your feet!

Čítať ďalej >>

02/11/2017


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.