Články s novinkami


Španielski uchádzači o zamestnanie rýchlo skúmajú pracovné príležitosti na španielsko-severskom dni pracovných príležitostí

Na Dni pracovných príležitostí v Madride, ktorý sa konal 16. decembra, sa zúčastnili náboroví pracovníci zo Švédska, z Dánska, Nórska, Fínska a Estónska, ktorí prišli do Španielska s cieľom stretnúť sa s ľuďmi, ktorí majú záujem presťahovať sa do severnej Európy. Na tomto podujatí, ktoré usporiadalo 24 vystavovateľov vrátane troch zamestnávateľov, ktorí uskutočnil nábor priamo na mieste, sa zaregistrovalo takmer 800 osôb.

Čítať ďalej >>

12/02/2016


Hry by sa pokojne mohli stať ďalším nástrojom využívaným náborovými pracovníkmi

Oprášte si svoje znalosti počítačových hier – mohlo by to zavážiť pri budúcom pohovore. Známe spoločnosti ako Deloitte preverujú v prípade uchádzačov o prácu toleranciu rizika, rýchlosť učenia, psychickú odolnosť a vytrvalosť pozorovaním, ako dobre si počínajú pri hraní špeciálne vytvorených hier.

Čítať ďalej >>

05/02/2016


Nový rok, nová práca? Pozrite si rady odborníkov na kariéru, aby bol rok 2016 vašim rokom

Začiatok roka ponúka príležitosť zamyslieť sa čo chceme v práci dosiahnuť – dať si predsavzatia, posúdiť ciele a prehodnotiť kariéru.

Čítať ďalej >>

02/02/2016


Stáže čakajú na šťastlivcov spomedzi študentov medicíny

Oboznámte sa s novými pracovnými metódami, získajte prax, zdokonaľte sa v angličtine a privyrobte si. Sieť EURES Litva sa spojila s pracovnou agentúrou Jark Healthcare, aby niekoľkým študentom medicíny zabezpečila letné stáže v Spojenom kráľovstve, ktoré by im mohli pomôcť pri budovaní kariéry.

Čítať ďalej >>

26/01/2016


Nový domov v novej krajine – portugalská zdravotná sestra dosiahla finančnú nezávislosť v Nemecku

Joana Cavaco z Portugalska pred dvomi rokmi prijala miesto v Nemecku a rada by sa podelila o svoje skúsenosti s ľuďmi, ktorí uvažujú o presťahovaní za prácou do úplne odlišného kultúrneho prostredia.

Čítať ďalej >>

19/01/2016


Vzdialené krásne miesto alebo miesto, kde líšky dávajú dobrú noc? Pripravte sa na prácu v divočine!

Hoci väčšina pracovných miest sa objavuje v mestečkách a mestách, veľa ich ponúkajú aj na divokejších, odľahlejších miestach. Ako môžu uchádzači o zamestnanie nájsť domov v odľahlých spoločenstvách? A ako môžu zamestnávatelia pomôcť svojim zamestnancom vyrovnať sa s izoláciou a podnietiť ich, aby zostali u nich dlhšie? Jedna nórska poradkyňa zo siete EURES má niekoľko nápadov.

Čítať ďalej >>

15/01/2016


Hrdý a šťastný – Rumun, ktorý je skutočne úspešný vo svojej práci v zahraničí

Constantin Amariei sa rozhodol zmeniť smerovanie, ktorým sa uberal jeho život v Rumunsku, a vo veku 48 rokov sa zamestnal v Českej republike. Bol to veľký krok, ale bol si istý, že služba EURES mu ponúkla reálne pracovné miesto, „EURES neponúka miesta v žiadnych „šedých“ spoločnostiach", hovorí.

Čítať ďalej >>

12/01/2016


Európsky deň pracovných príležitostí bol pre belgického IT špecialistu naozaj úspešný!

Pierre Dramaix už bol v Belgicku po návrate z pobytu v Kanade tri mesiace a vedel, že je načase hľadať si novú prácu. Túžil po práci v zahraničí, preto sa rád zúčastnil na Európskom dni pracovných príležitostí, ktorý sieť EURES zorganizovala v Bruseli.

Čítať ďalej >>

08/01/2016


Čet Drop’pin naživo na Twitteri tvítovalo viac ako 300 000 používateľov

Šiesti mladí Európania, ktorí sa podujali naživo viesť diskusiu v rámci projektu Drop’pin a odpovedať na otázky, mali 25. novembra plné ruky práce. Hashtag #DroppinGoFar bol populárny už na obed a na konci podujatia bol tvítovaný 303 000 používateľom.

Čítať ďalej >>

05/01/2016


Nadnárodné spoločnosti ako Disneyland® Paris spolupracujú so sieťou EURES s cieľom zefektívniť prijímanie nových zamestnancov

Je jeseň, čo znamená, že Disneyland® Paris pripravuje nábor personálu, okrem iného v oblasti stravovania a ubytovania, ktorý bude pracovať ako jeden tím s cieľom zabezpečiť návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Táto dôležitá úloha si vyžaduje nájsť správnych ľudí, a preto sa spoločnosť obrátila na sieť EURES, aby oslovila uchádzačov o zamestnanie v celej EÚ.

Čítať ďalej >>

18/12/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.