Články s novinkami


8 tips for online job hunting like a pro

The internet is an amazing tool when it comes to looking for a job. But it can also be confusing, with so much information and so many options making it difficult to know where to start. Before you know it, three hours have passed and you’re no closer to landing that dream job.

Čítať ďalej >>

17/02/2017


Od stážistky k zamestnankyni – záruka pre mladých ľudí pomohla mladej Bulharke pri hľadaní zamestnania v jej odbore

Po 10 rokoch štúdia ekonomiky Theodora Dobreva predpokladala, že si nájde miesto, ktoré bude priamo zodpovedať vzdelaniu, ktoré získala. No po skončení s titulom bakalára ekonomiky a finančnej kontroly nemali dve pracovné ponuky, ktoré dostala, s jej odborom nič spoločné.

Čítať ďalej >>

17/02/2017


The 5 ‘S’ rules for writing a killer cover letter

Looking for a job can be time-consuming and sometimes a bit frustrating. It can be daunting to know that you applied for your dream job last week… but so did 300 other candidates! What’s the key to success?

Čítať ďalej >>

10/02/2017


Pracovné príležitosti pre fínskych učiteľov vo Švédsku

Kvalifikovaným fínskym učiteľom sa pri hľadaní práce naskytli nové príležitosti vo Švédsku vďaka spolupráci so sieťou EURES.

Čítať ďalej >>

10/02/2017


Sladká chuť úspechu privádza jednu uchádzačku o zamestnanie z Marseille do Ľubľany

Dva roky od chvíle, keď prijala toto dôležité rozhodnutie a presťahovala sa s pomocou siete EURES z Francúzska do Slovinska, sa šéfcukrárka Valerie Labat-Gest už pripravuje na otvorenie vlastného obchodu v Istanbule.

Čítať ďalej >>

03/02/2017


Pomoc mladým Švédom a Švédkam pri budovaní kariéry v dánskych hotelových a stravovacích službách

Na ceste do dánskeho odvetvia hotelových a stravovacích služieb švédskym praktikantom veľmi pomohlo dvojtýždňové školenie pripravené cezhraničným partnerstvom EURES v regióne Øresund. Prebehlo ako pilotná štúdia, ktorej cieľom bolo zabezpečiť, že obsah školenia bude úzko naviazaný na potreby zamestnávateľov

Čítať ďalej >>

29/01/2017


Nová práca v Rakúsku otvára obzory pre slovinskú uchádzačku o zamestnanie

Ana-Marija Vratanar z malej dedinky v Slovinsku si najprv hľadala dobrú prácu doma. Potom ale uvidela voľné pracovné miesto, ktoré vzbudilo jej zvedavosť. Na miestnom úrade práce inzerovali pracovné miesto v rodinnom hoteli v Rakúsku. „Pomyslela som si, prečo nie?“ Oslovila preto Žarka Markoviča, poradcu siete EURES v Ľubľane.

Čítať ďalej >>

13/01/2017


Želáme všetkým šťastné a veselé sviatky

Sieť EURES by vám chcela pri tejto príležitosti popriať veselé sviatky a šťastný nový rok bohatý na nové príležitosti. Ak medzi vaše novoročné predsavzatia patrí aj hľadanie novej práce, ste nezamestnaný, hľadáte zmenu alebo sa zaujímate o prácu v rámci novej kultúry, sieť EURES je pripravená pomôcť vám pri realizovaní vašich cieľov.

Čítať ďalej >>

20/12/2016


Od hobby k podnikaniu – Záruka pre mladých pomohla mladej gréckej žene dosiahnuť svoj sen

Keď Aristea Zachari skončila školu, nasledovali tri mesiace neúspešného hľadania zamestnania. Nasledovala finančná závislosť od rodičov a starosti o budúcnosť. Keď jej bol systém záruky pre mladých ľudí predstavený na miestnom pracovnom úrade, využila možnosť vyučiť sa za kaderníčku.

Čítať ďalej >>

16/12/2016


Webové semináre pomáhajú ľuďom pri písaní životopisov a sprievodných listov tak, aby vyhovovali švédskemu trhu práce.

Ak vás láka myšlienka práce v krajine s krásnou prírodou, zdravým prístupom k rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom, ako aj bohatou tradíciou v oblasti umenia a dizajnu, tak potom Švédsko môže byť pre vás tým pravým.

Čítať ďalej >>

13/12/2016


vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.