Články s novinkami


Akú pridanú hodnotu vám môže ponúknuť poradca s takmer 30-ročnými skúsenosťami?

Takmer 30 rokov Cindy Sijmonsma poskytovala poradenstvo pri hľadaní práce v ktoromkoľvek odvetví kdekoľvek na svete. Cindy je vzorom poradkyne siete EURES, zanietená, motivovaná a vždy pripravená pomôcť ľuďom nájsť cestu v novom prostredí. „Kultúra sa týka oveľa širšieho záberu, než sú knihy a hudba," hovorí. „Týka sa takých obyčajných vecí, ako je správanie počas obeda, či spôsob komunikácie."

Čítať ďalej >>

28/07/2015


Od scenára na plátno – švédski autori zistia, či ich námety majú potenciál

Dvanásť scenáristov dostalo v júni príležitosť predstaviť svoje námety producentom v Berlíne. Na treťom podujatí tohto druhu, ktoré v Nemecku organizovala švédska poradkyňa siete EURES Wanna Spiridonidou, sa autori stretli s filmovými odborníkmi, aby na prezentačnom stretnutí predstavili svoje nápady.

Čítať ďalej >>

24/07/2015


Dvaja mladí Taliani na YouTube vysvetľujú, prečo sa rozhodli pre program Tvoje prvé pracovné miesto EURES

Fabio Bertollini aj Agata Murgano sú mladí Taliani, ktorí naplno využili program Tvoje prvé pracovné miesto EURES pre svoje pracovné príležitosti. Ich skúsenosti sú zachytené v dvoch nedávno zverejnených videách na YouTube. Prečítajte si, prečo sa rozhodli pre program a čo im ponúkol.

Čítať ďalej >>

20/07/2015


EURES – „spojenými silami“ vám pomáhame získať a udržať si zamestnanie

Keď sieť EURES pomohla Panagiote Domestichouovej zamestnať sa ako pomocná zdravotná sestra vo Fínsku, konečne nadobudla pocit, že môže vykonávať prácu, na ktorú v Grécku získala kvalifikáciu. Objavil sa však problém – po šiestich mesiacoch práce jej zamestnávatelia nadobudli dojem, že potrebujú ďalšie doklady. Vtedy jej prišli na pomoc sieť EURES a Europe Direct v Grécku spolu s pobočkou EURES Fínsko.

Čítať ďalej >>

17/07/2015


Možnosti práce v oblasti IT pre Fínov, ktorí uvažujú o presťahovaní do Švédska

Švédsko potrebuje informačných, počítačových a technologických expertov. Niektorí zamestnávatelia zisťujú, že Fínsko by mohlo byť miesto, kde treba hľadať, keďže otrasy v Nokii spôsobili, že veľa odborníkov zostalo bez práce. Poradcovia siete EURES v oboch krajinách sú k dispozícii, aby pomohli ľuďom nájsť nových zamestnávateľov a posunúť sa vpred.

Čítať ďalej >>

13/07/2015


Nová aplikácia vám vypočíta správny plat na základe vášho životopisu

Hľadáte prácu alebo žiadate o zvýšenie platu, ale nie ste si istý, aký by mal byť váš plat? Nová aplikácia vám pomôže vypočítať, koľko ste hodný pre vášho zamestnávateľa.

Čítať ďalej >>

08/07/2015


Mladí španielski zubári sa sťahujú do Holandska

Priateľským rozhovorom medzi Holanďanom žijúcim v Španielsku a poradcom siete EURES v Holandsku sa odštartoval pilotný projekt v roku 2014, ktorý pomáha mladým španielskym zubárom pracovať v Holandsku. Za pomoci programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES o šesť mesiacov neskôr 12 absolventov využilo príležitosť presťahovať sa zo Španielska do Holandska. Tento rok sa ich počet vyšplhá asi na 40.

Čítať ďalej >>

03/07/2015


Prepojiť mladých ľudí a príležitosti na zvýšenie ich zamestnateľnosti je teraz jednoduchšie

Súčasný trh práce nevyzerá byť priaznivo naklonený mladým ľuďom, ktorí sa chcú dostať na prvý stupienok v kariérnom rebríčku. Chýbajúce skúsenosti a pracovné zručnosti v spojení s nedostatkom vhodných príležitostí na ich získanie predstavujú len niektoré z prekážok, ktorým mladí Európania čelia. Pri prechode zložitým životným úsekom po ukončení školy alebo univerzity a pred nástupom do prvého zamestnania potrebujú podporu, aby čo najlepšie využili toto dôležité obdobie.

Čítať ďalej >>

29/06/2015


Marco smeruje do Spojeného kráľovstva za novými skúsenosťami ako ošetrovateľ

Výmena nápadov a skúseností medzi kolegami ošetrovateľmi a osobný rozvoj – tieto dva ciele prilákali 26-ročného Marca Colombera, aby sa pokúsil o stáž v národnom zdravotnom systéme v Spojenom kráľovstve.

Čítať ďalej >>

26/06/2015


Kreativita v myslení poradcu siete EURES

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako poradca siete EURES dokáže vyhovieť potrebám uchádzačov o zamestnanie, náborových pracovníkov a svojich kolegov v iných krajinách? Či už ide o zdravotníctvo, informačné technológie alebo poľnohospodárstvo – poradca siete EURES môže dostať žiadosť o pomoc z ktoréhokoľvek odvetvia. Získať informácie o tom, čo sa kde deje, si vyžaduje kreatívny prístup. Prečítajte si, ako postupoval

Čítať ďalej >>

22/06/2015vzdanie sa zákonnej zodpovednosti

Články „V stredobode pozornosti…" sú určené na poskytovanie informácií o aktuálnych témach a trendoch užívateľom portálu EURES a na povzbudenie k diskusii a úvahám. Nemusia nevyhnutne odrážať názor Európskej komisie.