• Wydarzenia

Aktualności


Witaj w sekcji aktualności. Kliknij na menu po lewej stronie, aby zapoznać się z wiadomościami na temat pracy i mobilności oraz z newsletterem „EURES i Ty". Poniżej znajdziesz natomiast nasz ostatni wiodący artykuł.

W ostatnim roku praca w domu stała się nową rzeczywistością z powodu pandemii COVID-19 i dla wielu pracowników nie zmieni się to w najbliższym czasie. Aby podnieść swoją produktywność i przyczynić się do ochrony naszej planety, spraw, aby Twoja organizacja pracy w domu była bardziej przyjazna dla środowiska dzięki naszym pięciu prostym wskazówkom!
Picture

1. Używaj mebli biurowych z drugiej ręki

Przed wybuchem pandemii wielu z nas nie wyobrażało sobie pracy w domu i szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nie byliśmy na to przygotowani. W miarę upływu czasu praca przy kuchennym stole stała się mniej stabilna i musieliśmy poszukać czegoś wygodniejszego. Zamiast kupować nowe biurka i krzesła biurowe, spróbuj znaleźć inne meble z drugiej ręki w internecie lub w sklepach charytatywnych. Bez względu na to, czy chodzi o model w stylu vintage czy nowoczesny, nigdy nie wiadomo, co znajdziemy, kiedy zaczniemy szukać!

2. Przejdź na urządzenia energooszczędne

Zamiast opuszczać dom i wyłączać wszystkie urządzenia na czas nieobecności, praca w domu może oznaczać, że będziesz potrzebować zapalonych świateł w swoim domowym biurze przez cały dzień. Oczywiście utrzymywanie włączonych świateł i zasilanie urządzeń takich jak komputery w ciągu dnia wymaga dodatkowej mocy i prawdopodobnie wpłynie na twój rachunek za energię elektryczną. Mimo że twój pracodawca może mieć udział w opłacaniu twoich zwiększonych rachunków, małe zmiany, takie jak umieszczenie biura w pobliżu okna z dużą ilością naturalnego światła lub wymiana żarówek na energooszczędne żarówki LED, mogą obniżyć koszty, jednocześnie chroniąc naszą planetę.

3. Zrezygnuj z drukarki w biurze

Korzystanie z drukarki w domu może mieć znaczący wpływ na środowisko, ponieważ większość kartridży z tuszem nie podlega recyklingowi. Jeśli praca bez drukarki jest niemożliwa, rozważ użycie wkładów z surowców wtórnych, które są ponownie napełniane i sprzedawane. Są one nie tylko bardziej przyjazne środowisku, ale także często tańsze! Możesz również rozważyć używanie papieru z recyklingu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

4. Zrezygnuj z codziennego kupowania obiadu

Kupowanie obiadu w pracy jest często łatwą i wygodną opcją, zwłaszcza jeśli biuro znajduje się w pobliżu sklepów spożywczych i kawiarni, ale kanapki i sałatki na wynos często wymagają wielu plastikowych opakowań. Przygotowywanie codziennych posiłków w domu jest prostym sposobem na zmniejszenie ilości codziennych odpadów i zaoszczędzenie pieniędzy. Możesz również ograniczyć ilość odpadów, przygotowując poranną herbatę lub kawę w domu, zamiast kupować ją w drodze do pracy. Ograniczając korzystanie z jednorazowych kubków i opakowań, oszczędzasz energię i pomagasz zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Jeśli musisz zapakować swój obiad, pojemniki wielokrotnego użytku i torebki na kanapki są świetną alternatywą dla jednorazowego plastiku.

5. Zainwestuj w naturę

Uczynienie miejsca pracy bardziej ekologicznym to nie tylko slogan – to prawda! Wprowadzenie roślin do wystroju biura nie tylko sprawia, że pomieszczenie wygląda lepiej, ale także poprawia jakość powietrza. Rośliny oczyszczają powietrze wokół Ciebie, a niektóre zamieniają dwutlenek węgla w tlen. Dzięki temu redukują stres, sprawiają, że środowisko jest zdrowsze, a człowiek szczęśliwszy! Lilia pokojowa i pająk są popularnymi dodatkami w miejscu pracy.

To jest pięć spośród naszych najlepszych wskazówek, jak sprawić, by Twoja praca w domu była bardziej przyjazna środowisku. A teraz spróbuj wprowadzić je w życie!

Artykuł powstał we współpracy z EURES, Europejskim Portalem Mobilności Zawodowej.

 

Powiązane linki:

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Europejski Urząd ds. Pracy nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

28/05/2021

$title.getData() Image