• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Pięć głównych pytań do ankiety na temat powrotu do pracy po pandemiiCOVID-19

W miarę jak miejsca pracy zaczynają otwierać się po pandemii COVID-19 , nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co Twoi pracownicy myślą o powrocie do pracy. Aby poznać ich poglądy i przygotować się do ponownego otwarcia, rozważ wykorzystanie proponowanych przez nas pięciu głównych pytań w swojej ankiecie na temat powrotu do pracy

Przeczytaj więcej >>

24/08/2021


You want to work in Cyprus? A handy guide has got you covered from A to Z…


Pomoc dla Europy w korzystaniu z najnowszych technologii

Drukowanie 3D to szybko rozwijający się sektor przemysłu, oferujący każdego roku coraz więcej miejsc pracy i możliwości. Aby skorzystać z tych możliwości, ludzie potrzebują odpowiednich umiejętności i wiedzy. I temu właśnie służą takie projekty jak 3D-Help.

Przeczytaj więcej >>

12/04/2019


EURES w Rumunii pomaga młodym osobom poszukującym pracy znaleźć przygotowanie zawodowe w Niemczech

Od początku kryzysu finansowego w UE odnotowano wysoki poziom bezrobocia wśród młodych osób. Niektóre państwa odczuły jednak skutki bardziej dotkliwie niż inne, a Niemcy to jedyny kraj, w którym bezrobocie wśród młodych od czasu kryzysu faktycznie spadło.

Przeczytaj więcej >>

22/06/2018


Jak najlepiej wykorzystać Drop’pin@EURES: organizacje


Fortuna sprzyja odważnym: historia rumuńskiego dealera samochodowego w Szwecji

Zawsze jest odpowiedni moment na reaktywację kariery zawodowej w innym kraju. W każdym razie tak uważa Nicolae Cazanescu. Kiedy jego 17-letnia kariera w handlu samochodami potrzebowała odświeżenia, zwrócił się do rumuńskiego oddziału EURES o pomoc w poszukiwaniu pracy za granicą. I w ciągu zaledwie 2 miesięcy znalazł pracę, i chce podzielić się swoją historią.

Przeczytaj więcej >>

23/05/2017


Kampania „Tydzień z Internetem 2016” odpowiedzią na problem braku umiejętności i miejsc pracy w Europie

Europejska kampania „Tydzień z Internetem 2016” potrwa od 14 do 20 marca 2016 r. To już siódma edycja kampanii cyfrowej, której celem jest zachęcenie Europejczyków do korzystania z Internetu i technologii w sposób pewny i bezpieczny. Warto skorzystać z tej okazji, by poprawić swoje umiejętności cyfrowe oraz szanse na znalezienie pracy.

Przeczytaj więcej >>

16/02/2016


Dumny i szczęśliwy Rumun osiągnął prawdziwy sukces w pracy za granicą

Constantin Amariei postanowił zmienić swoje życie w Rumunii i podjąć pracę w Czechach, gdy miał 48 lat. Dla niego był to wielki krok, ale był pewien, że EURES zaproponował mu stanowisko, które jest prawdziwe: – EURES nie podsuwa żadnych firm z „szarej strefy” – mówi.

Przeczytaj więcej >>

12/01/2016


Ścisła współpraca między państwami w ramach EURES = najlepsze obsługa osób poszukujących pracy i pracodawców

EURES to ogólnounijna sieć, która ma kontakty poza Europą. Doradcy regularnie spotykają się i często ze sobą współpracują, dzięki czemu znajdują się w bardzo dobrej pozycji, aby dopasowywać osoby poszukujące pracy do odpowiednich osób przeprowadzających rekrutację. Dwóch członków sieci EURES, z Węgier i Rumunii, wyjaśnia, jak to działa w praktyce i dlaczego jest to istotne.

Przeczytaj więcej >>

03/11/2015


Dzięki wsparciu ze strony sieci EURES litewskie przedsiębiorstwo budowlane w szybki i prosty sposób znajduje pracowników do obsadzenia wakatów

Przedsiębiorstwo budowlane Projektana z siedzibą w Kownie na Litwie ma się doskonale mimo prowadzenia działalności w niesprzyjającym klimacie gospodarczym. Przedsiębiorstwo zajmuje się głównie wykonywaniem fundamentów na placach budowy na Litwie, Łotwie, Białorusi i w Rosji. Ze względu na liczbę otrzymywanych zleceń przedsiębiorstwo często musi jednak zatrudniać pracowników i szukać wymaganych profili kwalifikacji na odleglejszych obszarach. Projektana wyraża się jasno o korzyściach płynących z zatrudniania pracowników za pośrednictwem sieci EURES.

Przeczytaj więcej >>

29/09/2015


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.