• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Cztery rzeczy, które warto wiedzieć o pracy sezonowej w 2021 r.


Jak EURES może pomóc w rekrutacji nowych pracowników w Europie?


Jak EURES może pomóc w znalezieniu pracy w Europie?


Konkurs #EU4FairWork dla pracowników i pracodawców został ogłoszony!


EURES w Niemczech: Wspieranie osób poszukujących pracy i pracodawców w kraju i za granicą


Finlandia: Kraj oszałamiających krajobrazów, bogatej kultury i ekscytujących możliwości zatrudnienia!

Czy kiedykolwiek rozważałeś/-aś mieszkanie i pracę w Finlandii? Porozmawialiśmy z doradczynią EURES, Hannele Soirila, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co może zaoferować ten piękny kraj, jakie wsparcie oferuje EURES , a także na temat niedawnej – przyprawiającej o dreszczyk – rekrutacji, którą zorganizowała wraz ze współpracownikami.

Przeczytaj więcej >>

17/02/2020


The important role of trust in delivering effective career support


Poradnik EURES o pracy za granicą


W jaki sposób praca nierejestrowana w UE wpływa na ciebie?

Praca nierejestrowana w tak zwanej „szarej strefie” stanowi około 15% całej gospodarki europejskiej. UE podejmuje działania przeciwko temu zjawisku za pośrednictwem swojej „europejskiej platformy w zakresie przeciwdziałania pracy nierejestrowanej”. Ale czym dokładnie jest praca nierejestrowana, dlaczego ta platforma jest ważna i w jaki sposób może pomóc ci jako pracownikowi w UE?

Przeczytaj więcej >>

16/11/2018


Niemcy potrzebują pracowników sektora opieki... więc Cristina spakowała walizkę

Asystentka pielęgniarska z Hiszpanii, Cristina Cañadas Pequin musiała szybko znaleźć pracę. Kiedy wygasła jej umowa o pracę na czas określony, możliwości zatrudnienia w niedaleko miejsca zamieszkania okazały się bardzo ograniczone. Za pośrednictwem programu Twoja pierwsza praca z EURES-em (YfEJ) złożyła podanie o przyjęcie na praktyki w Niemczech, gdzie zaoferowano jej stanowisko, o jakim marzyła.

Przeczytaj więcej >>

16/03/2018


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.