• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Pięć głównych pytań do ankiety na temat powrotu do pracy po pandemiiCOVID-19

W miarę jak miejsca pracy zaczynają otwierać się po pandemii COVID-19 , nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co Twoi pracownicy myślą o powrocie do pracy. Aby poznać ich poglądy i przygotować się do ponownego otwarcia, rozważ wykorzystanie proponowanych przez nas pięciu głównych pytań w swojej ankiecie na temat powrotu do pracy

Przeczytaj więcej >>

24/08/2021


Nigdy nie jest za późno na zmianę kwalifikacji i pracę za granicą: Historia Eddy’ego Bomboko


Z EURES możesz realizować wielkie marzenia: historia Gaëlle Delvaux


Praca za granicą podczas pandemii: historia belgijskiego kucharza w Finlandii

Pomimo wszelkich starań młody kucharz o imieniu Ahmed (35 lat) nie był w stanie znaleźć pracy w swoim mieście, Brukseli, w czasie pandemii. A zatem kiedy zaproponowano mu zdobycie doświadczenia zawodowego za granicą, nie wahał się. Dzięki EURES w Brukseli Ahmed szybko znalazł pracę w pięknej Laponii – najbardziej wysuniętym na północ regionie Finlandii.

Przeczytaj więcej >>

07/05/2021


Szukasz pracy za granicą w czasie pandemii? Z doświadczeń Amandine wynika, że jest to możliwe

Amandine zawsze chciała pracować za granicą. Na początku 2020 r. pochodząca z Belgii i poszukująca pracy Amandine rozpoczęła staż w Madrycie w Hiszpanii. Lecz wkrótce potem wybuchła pandemia COVID-19 i Amandine musiała wrócić do domu. Mimo to Amandine nie poddała się i znalazła nową ofertę pracy w Walencji.

Przeczytaj więcej >>

26/04/2021


W Brukseli otwarto nowy punkt kompleksowej obsługi w zakresie indywidualnych porad zawodowych


Jak najlepiej wykorzystać Drop’pin@EURES: organizacje


Actiris International: wyspecjalizowany dział pomagający pracodawcom z siedzibą za granicą w prowadzeniu rekrutacji w Brukseli

Międzynarodowy oddział publicznych służb zatrudnienia w Brukseli ułatwia europejskim pracodawcom rekrutowanie odpowiednich osób na dane stanowisko.

Przeczytaj więcej >>

21/12/2017


Actiris rozpowszechnia dobre wieści o programie „Twoja pierwsza praca z EURES-em” w Brukseli

W grudniu 2016 r. współpracownicy EURES w Actiris promowali na ulicach Brukseli program mobilności zawodowej „Twoja pierwsza praca z EURES-em”. Actiris International jest międzynarodową filią brukselskich publicznych służb zatrudnienia Actiris, które są jednym z partnerów wspierających działania EURES.

Przeczytaj więcej >>

01/06/2017


Przyszli młodzi przedsiębiorcy uzyskują wsparcie w internecie, osobiście i w ramach skrojonych na ich potrzeby warsztatów

Masz ochotę pracować dla siebie? Poznaj I-LINC, stronę internetową poświęconą umiejętnościom cyfrowym, która zawiera porady praktyczne i oferuje wsparcie społeczności umożliwiające podjęcie pierwszych kroków w pracy na własny rachunek. Możesz też poszukać inspiracji w działaniach EURES Finlandia ukierunkowanych na przedsiębiorczość i w rosnącej sieci młodych przedsiębiorców w tym państwie.

Przeczytaj więcej >>

08/11/2016


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.