• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Jak przygotować się do wyjazdu za granicę


Moja historia związana z EURES: Javier Cordero


Negocjowanie wynagrodzenia: Jak zacząć?

Może się zdarzyć, że w trakcie swojej kariery zawodowej będziesz miał(-a) okazję negocjować wysokość wynagrodzenia. To nie lada wyzwanie. Czy zażądasz zbyt dużo ryzykując, że narazisz się pracodawcy? A może zaniżysz wysokość należnego wynagrodzenia umniejszając tym samym swoim umiejętnościom? Aby zapewnić ci wsparcie na dobry początek, w poniższym artykule oferujemy kilka cennych wskazówek.

Przeczytaj więcej >>

07/03/2019


Kolejny zadowolony beneficjent programu opowiada swoją historię hiszpańskiemu oddziałowi EURES

W listopadzie 2018 r. opublikowaliśmy historię Juana Carlosa – beneficjenta programu EURES, który podzielił się swoim doświadczeniem na stronie hiszpańskiego oddziału EURES na Facebooku. W grudniu Alejandra Franch z Saragossy była ostatnią osobą, która skorzystała z programu EURES i podzieliła się swoim doświadczeniem w mediach społecznościowych. Oto historia Alejandry.

Przeczytaj więcej >>

21/02/2019


Pięć powodów, dla których powinieneś odważyć się podjąć pracę zagranicą

Praca zagranicą jest dużym wyzwaniem, zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym. Podczas gdy dla niektórych podróżowanie to sama przyjemność, inni się go obawiają. Ale jeśli uda ci się przezwyciężyć strach i niepewność, to istnieje wiele powodów, by podjąć decyzję ...

Przeczytaj więcej >>

14/02/2019


Program „Twoja pierwsza praca z EURES-em” pomaga młodym portugalskim farmaceutom znaleźć pracę w Skandynawii

Szwedzki przemysł farmaceutyczny przeszedł zmianę w 2009 r., gdy ponowna regulacja rynku monopolizowanego przez państwo otworzyła go dla sektora prywatnego.

Przeczytaj więcej >>

26/10/2018


Zadowoleni ekspatrianci opowiadają o swoim Wielkim Duńskim Momencie


„Złota rączka” z Chorwacji rozpoczyna karierę inżyniera w Niemczech dzięki programowi „Twoja pierwsza praca z EURES-em”

Droga Gorana Marinovica do inżynierii precyzyjnej nie była standardowa. W swojej rodzimej Chorwacji wykonywał różne prace – pracował jako hydraulik, sprzedawca, organizator, a nawet prowadził warsztaty w oceanarium.

Przeczytaj więcej >>

06/04/2018


Niemcy potrzebują pracowników sektora opieki... więc Cristina spakowała walizkę

Asystentka pielęgniarska z Hiszpanii, Cristina Cañadas Pequin musiała szybko znaleźć pracę. Kiedy wygasła jej umowa o pracę na czas określony, możliwości zatrudnienia w niedaleko miejsca zamieszkania okazały się bardzo ograniczone. Za pośrednictwem programu Twoja pierwsza praca z EURES-em (YfEJ) złożyła podanie o przyjęcie na praktyki w Niemczech, gdzie zaoferowano jej stanowisko, o jakim marzyła.

Przeczytaj więcej >>

16/03/2018


Rekrutacja do duńskiej firmy zakończona sukcesem dzięki EURES


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.