• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Pięć wskazówek dla pracowników przechodzących na pracę zdalną

Wielu z nas w czasie pandemii pracowało z domu, lecz gdy spoglądamy w przyszłość ten tymczasowy środek staje się coraz bardziej normalnością. Zapoznaj się z naszymi pięcioma najważniejszymi wskazówkami, o czym należy pamiętać przy przechodzeniu na pracę zdalną.

Przeczytaj więcej >>

03/12/2021


4 najważniejsze porady dla poszukujących pracy dotyczące przejrzystej i profesjonalnej obecności w internecie

Obecnie częściej niż kiedykolwiek wcześniej pracodawcy i rekruterzy w internecie szukają potencjalnych nowych pracowników. W EURES przygotowaliśmy kilka porad, jak wykreować i utrzymać przejrzystą i profesjonalną obecność w internecie, aby zaprezentować się w jak najlepszym „wirtualnym” świetle.

Przeczytaj więcej >>

25/11/2021


EURES Niemcy uruchamia stronę internetową dla pracowników sezonowych

Jesteś obywatelem Unii lub państwa trzeciego i szukasz pracy sezonowej w Niemczech? EURES Niemcy niedawno uruchomił nową stronę docelową, która pomoże Ci uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Przeczytaj więcej >>

12/11/2021


Pięć głównych pytań do ankiety na temat powrotu do pracy po pandemiiCOVID-19

W miarę jak miejsca pracy zaczynają otwierać się po pandemii COVID-19 , nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co Twoi pracownicy myślą o powrocie do pracy. Aby poznać ich poglądy i przygotować się do ponownego otwarcia, rozważ wykorzystanie proponowanych przez nas pięciu głównych pytań w swojej ankiecie na temat powrotu do pracy

Przeczytaj więcej >>

24/08/2021


Znalezienie zatrudnienia w Irlandii za pośrednictwem EURES: Historia dwojga Finów

Julia Maanawadu (25 l.) i Tuomas Lahtinen (18 l.) to dwoje Finów, którzy przed pandemią znaleźli zatrudnienie w Irlandii dzięki współpracy EURES w Finlandii i EURES w Irlandii. W czasie pobytu na „zielonej wyspie” zdobywali cenne umiejętności zawodowe, niezapomniane doświadczenia i zawierali nowe przyjaźnie.

Przeczytaj więcej >>

05/03/2021


EURES helps Croatian university graduate build career abroad


EURES helps Croatian university graduate build career abroad


„Nowe środowisko, nowa kultura i nowi ludzie”: EURES pomaga Francuzce znaleźć pracę w Irlandii

Dzięki wsparciu otrzymanemu od EURES Florence Pernock z Normandii znalazła pracę we francuskim biurze podróży w Irlandii. Rozmawialiśmy z Florence, aby dowiedzieć się o jej doświadczeniach w Irlandii, o tym, jakie ma porady dla innych osób poszukujących pracy zainteresowanych zatrudnieniem za granicą i o przyszłych planach.

Przeczytaj więcej >>

18/10/2019


Z Paryża do Dublina: Historia Juliette

Juliette po raz pierwszy zetknęła się z EURES, kiedy pracowała w Paryżu. Dla absolwentów szkół biznesu we Francji 90% odpowiednich stanowisk znajduje się w Paryżu. Juliette chciała coś zmienić w swoim życiu i wyjechać za granicę, a ponieważ odbyła już wolontariat poza swoim krajem, zdecydowała, że nadszedł czas na szukanie pracy za granicą.

Przeczytaj więcej >>

12/09/2019


Od Irlandii po Chorwację i z powrotem: jak EURES pomaga wielkim przedsiębiorstwom w obsadzaniu międzynarodowych stanowisk


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.