• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Szukasz pracy za granicą w czasie pandemii? Z doświadczeń Amandine wynika, że jest to możliwe

Amandine zawsze chciała pracować za granicą. Na początku 2020 r. pochodząca z Belgii i poszukująca pracy Amandine rozpoczęła staż w Madrycie w Hiszpanii. Lecz wkrótce potem wybuchła pandemia COVID-19 i Amandine musiała wrócić do domu. Mimo to Amandine nie poddała się i znalazła nową ofertę pracy w Walencji.

Przeczytaj więcej >>

26/04/2021


Opieka nad osobami starszymi w Niemczech: historia Sary i Aitora

Podobnie jak w wielu krajach UE Niemcy od dawna mają niedobór wykwalifikowanych opiekunów dla osób starszych. EURES w Niemczech postanowił rozwiązać ten problem dzięki projektowi łączącemu pracę z kształceniem zawodowym w sektorze opieki geriatrycznej. W projekcie tym uczestniczyli Sara i Aitor.

Przeczytaj więcej >>

12/04/2021


How three young Spaniards found opportunities abroad with EURES

As EURES celebrates its 25th anniversary, the network is taking the opportunity to recognise its successes over the past 25 years and to look ahead to the future. In this article, we look specifically at three success stories from EURES Spain.

Przeczytaj więcej >>

17/01/2020


EURES member organisations make free movement a reality for healthcare workers


EURES zapewnia pomoc sieci hoteli w znalezieniu sezonowych pracowników

Hiszpańska grupa hoteli współpracuje z EURES Słowenia od 2015 r. w celu pozyskiwania pracowników sezonowych do swoich hoteli w Hiszpanii i Grecji. Naszymi rozmówcami byli Alberto Alba i Aleksandra Đukić z sieci hoteli Iberostar, będącej beneficjentem tej kampanii rekrutacyjnej i udało nam się dowiedzieć więcej na temat podjętej inicjatywy.

Przeczytaj więcej >>

31/05/2019


„Niezwykłe miejsca i cudowni ludzie”: Historia Lary

Z EURES w Hiszpanii wciąż napływają przykłady sukcesów. Po Juanie Carlosie i Alejandrze, Lara, która skorzystała z programu EURES, podzieliła się swoją historią, w tym przydatnymi wskazówkami i inspirującymi radami, na stronie FacebookaEURES w Hiszpanii.

Przeczytaj więcej >>

25/04/2019


Kolejny zadowolony beneficjent programu opowiada swoją historię hiszpańskiemu oddziałowi EURES

W listopadzie 2018 r. opublikowaliśmy historię Juana Carlosa – beneficjenta programu EURES, który podzielił się swoim doświadczeniem na stronie hiszpańskiego oddziału EURES na Facebooku. W grudniu Alejandra Franch z Saragossy była ostatnią osobą, która skorzystała z programu EURES i podzieliła się swoim doświadczeniem w mediach społecznościowych. Oto historia Alejandry.

Przeczytaj więcej >>

21/02/2019


Rozmowy prowadzone w formule „speed dating” w Madrycie: EURES w Hiszpanii i EURES w Szwecji nawiązały współpracę na rzecz tworzenia nowych możliwości w sektorze gastronomicznym

EURES w Hiszpanii i EURES w Szwecji współpracowały ze sobą przy organizacji trzeciej edycji innowacyjnej imprezy typu „speed dating” dla przedstawicieli sektora gastronomicznego. Wspomniana impreza była ostatnią z szeregu imprez zorganizowanych w ramach projektu „Szefowie kuchni w Szwecji”.

Przeczytaj więcej >>

12/12/2018


Hiszpański szef kuchni dzieli się opowieścią o sukcesie osiągniętym z EURES

Szef kuchni z Minorki spełnił swoje marzenie o pracy za granicą, znajdując dzięki EURES zatrudnienie najpierw w Szwecji, a potem w Niemczech.

Przeczytaj więcej >>

12/11/2018


Hotel w Niemczech obsadza pilne wakaty z pomocą EURES-u

Dla firm z branży turystycznej i hotelarskiej ważniejsze niż kiedykolwiek jest znalezienie pracowników z zagranicy, którzy zapełniliby wolne miejsca pracy. Małe i średnie przedsiębiorstwa nie zawsze jednak dysponują zasobami lub sieciami umożliwiającymi międzynarodową rekrutację.

Przeczytaj więcej >>

07/09/2018


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.