• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Wracasz do Polski? EURES może Ci pomóc

Mobilność pracowników jest często utożsamiana z wyjazdem za granicę w poszukiwaniu pracy. Jednak dla niektórych pracowników mobilnych powrót do kraju może okazać się tak samo trudny jak wyjazd do obcego państwa. Zapytaliśmy Katarzynę Kawkę-Kopeć z krajowego urzędu koordynacji w Polsce o to, w jaki sposób urząd wspiera pracowników mobilnych powracających z zagranicy.

Przeczytaj więcej >>

11/12/2020


Conference celebrates 15 years of EURES supporting jobseekers and employers in Poland


Polska studentka medycyny świetnie sobie radzi w Austrii


Nowe możliwości dla mechanika rowerowego w Norwegii


Jak najlepiej wykorzystać Drop’pin@EURES: organizacje


Poszukujący pracy Polak znajduje satysfakcjonującą pracę za granicą


Program „Twoja pierwsza praca z EURES-em” pomaga młodemu Polakowi zacząć zarabiać we Włoszech

Maciej Słowikowski, dwudziestopięcioletni Polak, mieszkał w sercu Londynu i pracował tam jako szef kuchni w tętniącym życiem bistro. Aż do czasu, gdy kilka miesięcy temu zarejestrował się w EURES i zaczął całkowicie zmieniać swoje życie.

Przeczytaj więcej >>

14/09/2017


EURES Polska pomaga 26 osobom znaleźć pracę za granicą


Oferta słowackich targów pracy bogata pod względem jakościowym i ilościowym


Powrót do domu: istotne ułatwienia dla Polaków powracających do kraju

Ludziom od zawsze towarzyszy naturalna potrzeba podróżowania, zmieniania miejsca zamieszkania i odświeżania swojego otoczenia. Funkcjonowanie we współczesnym, w coraz większym stopniu zglobalizowanym świecie wiąże się z koniecznością pozostawania nieustannie aktywnym. Jednocześnie w ostatnim czasie można było zaobserwować odwrotną tendencję. Okazuje się, że obecnie coraz większa liczba Polaków mieszkających za granicą zastanawia się nad powrotem do domu. Zapoczątkowana mniej więcej 15 lat temu tendencja do wyjazdu z kraju w poszukiwaniu lepszych warunków życia zaczęła się odwracać i obecnie Polacy poszukują ofert pracy w ojczyźnie. W przeszłości podstawowe pytanie brzmiało „dlaczego?”. Dziś kluczowym pytaniem jest „kiedy?”...

Przeczytaj więcej >>

07/06/2017


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.