• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech: historia Sary i Aitora

Podobnie jak w wielu krajach UE Niemcy od dawna mają niedobór wykwalifikowanych opiekunów dla osób starszych. EURES w Niemczech postanowił rozwiązać ten problem dzięki projektowi łączącemu pracę z kształceniem zawodowym w sektorze opieki geriatrycznej. W projekcie tym uczestniczyli Sara i Aitor.

Przeczytaj więcej >>

12/04/2021


Alessandria w roli opiekunki w Niemczech

Dzięki wspólnej inicjatywie EURES i dwóch niemieckich pracodawców grupa Europejczyków poszukujących pracy otrzymała oferty przeszkolenia dla opiekunów osób o specjalnych potrzebach w Bawarii. Jedna z beneficjentek projektu – Alessandria Grossi – opowiada nam swoją historię.

Przeczytaj więcej >>

13/11/2020


EURES w Niemczech: Wspieranie osób poszukujących pracy i pracodawców w kraju i za granicą


How three young Spaniards found opportunities abroad with EURES

As EURES celebrates its 25th anniversary, the network is taking the opportunity to recognise its successes over the past 25 years and to look ahead to the future. In this article, we look specifically at three success stories from EURES Spain.

Przeczytaj więcej >>

17/01/2020


GrensWerk event allows Dutch and German jobseekers to experience the workplace using virtual reality


Pracuj w Niemczech

Myślisz o wyjeździe do pracy do Niemiec? EURES oferuje wiele informacji, by pomóc Ci znaleźć pracę i bezproblemowo się przenieść.

Przeczytaj więcej >>

10/05/2019


Niemiecki park safari i EURES rekrutują pracowników z Włoch


„Niezwykłe miejsca i cudowni ludzie”: Historia Lary

Z EURES w Hiszpanii wciąż napływają przykłady sukcesów. Po Juanie Carlosie i Alejandrze, Lara, która skorzystała z programu EURES, podzieliła się swoją historią, w tym przydatnymi wskazówkami i inspirującymi radami, na stronie FacebookaEURES w Hiszpanii.

Przeczytaj więcej >>

25/04/2019


Niemiecki EURES organizuje wyjątkowe wydarzenie dla młodych ambitnych muzyków orkiestrowych

Niemcy są atrakcyjnym miejscem pracy dla muzyków grających w orkiestrach międzynarodowych. Kraj ten posiada bogatą tradycję związaną z muzyką klasyczną i gra tutaj ponad 50 orkiestr filharmonicznych.

Przeczytaj więcej >>

21/03/2019


Wszystko, co musisz wiedzieć przed wzięciem udziału w Europejskich Dniach Pracy (online)

Na przestrzeni lat Make it in Germany zorganizowała szereg Europejskich Dni Pracy (online) (EOJD), a w roku 2019 zaplanowano ich jeszcze więcej. W związku z tym, aby pomóc poszukującym pracy w przygotowaniach, skontaktowaliśmy się z zespołem Make it in Germany żeby dowiedzieć się, o czym trzeba pamiętać przed wzięciem udziału w EOJD.

Przeczytaj więcej >>

14/03/2019


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.