• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

You want to work in Cyprus? A handy guide has got you covered from A to Z…


EURES member organisations make free movement a reality for healthcare workers


W drogę z fińskim oddziałem EURES


Punkt kompleksowej obsługi oznacza lepszy dostęp dla osób poszukujących pracy w obszarach przygranicznych

W biurze EURES-T Górny Ren jest mnóstwo pracy. Biuro obejmuje cztery regiony rozmieszczone na terenie Niemiec, Francji i Szwajcarii, pracuje w języku francuskim i niemieckim i obsługuje blisko 100 000 pracowników przygranicznych. Doradcy EURES, którzy obsługują tak duży obszar geograficzny, nie wspominając o wielu imprezach, warsztatach i działaniach prowadzonych przez cały czas, mają niewiele wolnego czasu. Aby zatem przyspieszyć bieg spraw, biuro EURES-T Górny Ren uruchomiło punkt kompleksowej obsługi.

Przeczytaj więcej >>

08/03/2017


Podróż po Finlandii w celu popularyzacji idei mobilności siły roboczej wśród pracodawców w UE

Doradczyni EURES Taina Tuovinen spędziła niedawno kilka dni, przemierzając na pokładzie minibusa region Satakunta w południowo-zachodniej Finlandii. Celem wyprawy było wyjaśnienie lokalnym firmom zatrudniającym cudzoziemców, że mogą skorzystać ze wsparcia ze strony EURES Finlandia, zwłaszcza w formie kursów języka fińskiego i szwedzkiego.

Przeczytaj więcej >>

02/03/2017


Pomoc młodym Szwedom w rozwoju kariery w hotelarstwie w Danii

Szwedzcy praktykanci chcący znaleźć miejsce w duńskim sektorze hotelarskim zostali zmotywowani dwutygodniowym kursem zorganizowanym w ramach transgranicznej współpracy EURES w regionie Øresund. Był on prowadzony jako badanie pilotażowe służące zapewnieniu ścisłego powiązania między nauką przekazywaną podczas kursu a wyrażonymi przez pracodawcę potrzebami

Przeczytaj więcej >>

29/01/2017


Trudna sytuacja w norweskim sektorze ropy i gazu – EURES w Danii wspiera niektórych zwolnionych pracowników w znalezieniu nowej pracy

Wielu wysoko wykwalifikowanych inżynierów, których umiejętności wniosły kluczowy wkład w budowanie sukcesu norweskiego sektora ropy i gazu, jest obecnie zwalnianych z uwagi na historycznie niskie ceny. Dla niektórych z nich otwierają się jednak nowe perspektywy, ponieważ EURES w Danii pomaga im znaleźć pracę w nowych sektorach, w tym w sektorze energii wiatrowej.

Przeczytaj więcej >>

26/07/2016


Przeprowadzka do Danii za pracą? Program Workindenmark dla małżonków umożliwi również znalezienie pracy twojemu partnerowi

Nie musisz zawiesić swojej kariery, jeśli twoja żona lub twój mąż przeprowadzają się do Danii, aby podjąć pracę, jak to odkrył Tiago Silva, kiedy jego żona została zatrudniona jako psychiatra w duńskim szpitalu. Skorzystał z programu Workindenmark dla małżonków oferującego szkolenie i porady, aby pomóc partnerom osób już zatrudnionych w znalezieniu pracy.

Przeczytaj więcej >>

18/09/2015


Ponad 30 lat pomagania ludziom w znalezieniu pracy – doradczyni EURES, która właśnie przechodzi na emeryturę, wyjaśnia, co zrobić, by działanie przyniosło sukces

Od 32 lat Barbara Gorter-Zahuta dopasowuje ludzi do możliwości, z czego 15 lat spędziła, pracując w europejskiej sieci służb zatrudnienia w Holandii. W kwietniu przeszła na emeryturę. Spotkaliśmy się, by przyjrzeć się zmianom, których była świadkiem, i dowiedzieć się, co należy zrobić, aby uczynić nowy kraj swoim domem.

Przeczytaj więcej >>

28/05/2015


Jedyny w swoim rodzaju przewodnik po tworzeniu sieci kontaktów

W tworzeniu sieci kontaktów (ang. networking) chodzi o budowanie relacji, przedstawianie swojej osoby na zewnątrz i pozyskiwanie możliwości niedostępnych w ramach zwykłego wyszukiwania ofert pracy w internecie. Wiele kwestii należy przemyśleć, szczególnie w przypadku faktycznego udziału w wydarzeniach służących nawiązywaniu kontaktów; dlatego proces ten podzieliliśmy na trzy zasadnicze etapy, tak aby pomóc ci się przygotować, mądrze wykorzystać poświęcony czas i osiągnąć jak największe korzyści z tego doświadczenia.

Przeczytaj więcej >>

08/06/2017


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.