• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Polska studentka medycyny świetnie sobie radzi w Austrii


EURES pomaga Niemcom poszukującym pracy w znalezieniu


Jak najlepiej wykorzystać Drop’pin@EURES: organizacje


Praca latem w Chorwacji, zimą w Austrii: jednej z osób poszukujących pracy się to udało

Ze względu na swoje przepiękne wybrzeże Chorwacja jest bardzo popularnym miejscem letniego wypoczynku wśród turystów – to oznacza, że istnieje wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników sektora hotelarskiego.

Przeczytaj więcej >>

22/11/2017


Oferta słowackich targów pracy bogata pod względem jakościowym i ilościowym


Praktyczna broszura ułatwia osobom od niedawna korzystającym z usług EURES podjęcie decyzji o rozpoczęciu życia i pracy w Austrii

Jeżeli myślisz o wyjeździe do Austrii w celu podjęcia zatrudnienia, warto zapoznać się z nową broszurą EURES poświęconą warunkom życia i pracy w Austrii. W broszurze zamieszczono ponad 60 stron zawierających przydatne dane i informacje dotyczące wszystkich aspektów związanych z pomyślnym przeniesieniem się do Austrii, dlatego też powinny się z nią zapoznać wszystkie osoby planujące zamieszkać w tym państwie.

Przeczytaj więcej >>

21/02/2017


Nowa praca otwiera szersze perspektywy przed osobą poszukującą pracy ze Słowenii

Ana-Marija Vratanar pochodząca z niewielkiej wioski w Słowenii poszukiwała odpowiedniej pracy w swoim rodzimym kraju, zanim jej uwagę zwróciła pewna oferta pracy. Zamieszczona w lokalnym urzędzie pracy oferta dotyczyła stanowiska w rodzinnym hotelu w Austrii. „Pomyślałam sobie – dlaczego nie?” Ana skontaktowała się zatem z doradcą EURES Žarkiem Markovičem w Lublanie.

Przeczytaj więcej >>

13/01/2017


Węgiersko-austriackie partnerstwo EURES pomaga przedsiębiorstwom typu start-up

Zmienia się sposób, w jaki pracujemy, a wiele tradycyjnych miejsc pracy ustępuje miejsca nowoczesnym technologiom i coraz więcej firm woli pracę kontraktową w odróżnieniu od standardowego zatrudnienia. W obliczu tego nowego standardu również EURES dostosowuje metody, którymi pomaga osobom poszukującym pracy.

Przeczytaj więcej >>

04/04/2017


Dynamiczny film, z którego osoby poszukujące pracy dowiadują się o możliwościach dostępnych na poziomie międzynarodowym

Chcesz poszerzyć swoje horyzonty, zyskać nowe umiejętności lub dać nowy impuls swojej karierze w ramach projektu mobilności międzynarodowej? Jeśli masz nie mniej niż 18 i nie więcej niż 30 lat, obejrzyj nowy film pochodzący z portalu Actiris International, międzynarodowej agencji pośrednictwa pracy działającej w ramach brukselskiej Publicznej Służby Zatrudnienia – Actiris.

Przeczytaj więcej >>

11/10/2016


Zdobywanie nowych umiejętności kucharskich w regionie, w którym znajduje się jedno z najpiękniejszych na świecie pasm górskich

Młody szef kuchni Matej Kulas przepracował dziewięć sezonów jako kucharz w Chorwacji, jednak możliwości zatrudnienia są niewielkie, a miejsca pracy zbyt często są niestabilne. Podjął więc decyzję o rozszerzeniu zakresu poszukiwań na Austrię i udał się na targi pracy zorganizowane przez Dietera Müllera, doradcę EURES pracującego w Vorarlbergu, oraz lokalną izbę handlową. Nigdy tego nie pożałował.

Przeczytaj więcej >>

05/06/2015


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.