• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Znajdź aktualności

Alessandria w roli opiekunki w Niemczech

Dzięki wspólnej inicjatywie EURES i dwóch niemieckich pracodawców grupa Europejczyków poszukujących pracy otrzymała oferty przeszkolenia dla opiekunów osób o specjalnych potrzebach w Bawarii. Jedna z beneficjentek projektu – Alessandria Grossi – opowiada nam swoją historię.

Przeczytaj więcej >>

13/11/2020


Jak znaleźć pracę zagranicą w trakcie ograniczeń związanych z COVID-19? — wskazówki


Jak EURES może pomóc w rekrutacji nowych pracowników w Europie?


„Najlepszy wybór”: Giorgio rozmawia o swoich doświadczeniach z portalem EURES

Inżynier elektryk Giorgio Cover przeniósł się z Włoch do Holandii w 2014 r., kiedy znalazł pracę za pośrednictwem portalu EURES. Kilka lat później Giorgio nadal jest zadowolony z pracy w Holandii. Skontaktowaliśmy się z nim, aby porozmawiać o jego doświadczeniach.

Przeczytaj więcej >>

02/10/2020


How three young Spaniards found opportunities abroad with EURES

As EURES celebrates its 25th anniversary, the network is taking the opportunity to recognise its successes over the past 25 years and to look ahead to the future. In this article, we look specifically at three success stories from EURES Spain.

Przeczytaj więcej >>

17/01/2020


Celebrating 25 years of success: EURES Denmark

As EURES celebrates its 25th anniversary, the network is taking the opportunity to recognise its successes over the past 25 years and to look ahead to the future. In this article, we look specifically at some of the achievements of EURES Denmark.

Przeczytaj więcej >>

06/12/2019


Francuski ekspert ds. analizy danych rozpoczyna nowe życie w Danii dzięki wsparciu EURES

Aurelie Giraud zawsze chciała mieszkać w Skandynawii, więc kiedy nadarzyła się okazja, by przeprowadzić się do Danii, Aurelia nie wahała się ani chwili. Rozmawialiśmy z Aurelie, jak również z Larsem Rungø z Workindenmark, aby dowiedzieć się, w jaki sposób EURES wspierał ją w przeprowadzce.

Przeczytaj więcej >>

05/12/2019


EURES ma 25 lat!


Francuska księgowa podejmuje się nowego wyzwania w Holandii z pomocą portalu twoja pierwsza praca z EURES-em


Praca w duńskim sektorze informatycznym: czworo specjalistów opowiada o swoich doświadczeniach

W 2017 r. EURES Dania rozpoczął cykl „My Big Danish Moment” – serię czterech krótkich filmów o obcokrajowcach mieszkających i pracujących w Danii. Głównymi bohaterami filmu opublikowanego w sierpniu 2019 r., w reakcji na ogromne zapotrzebowanie w Danii na wykwalifikowanych specjalistów z zakresu IT, są zagraniczni informatycy pracujący w tym kraju. Film ten obejrzało już ponad 10 000 osób w mediach społecznościowych. Przedstawia on doświadczenia czworga Europejczyków, którzy w poszukiwaniu pracy w sektorze IT przeprowadzili się do duńskiego Aarhus.

Przeczytaj więcej >>

24/10/2019


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.