• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Sześć korzyści zatrudniania osób pracujących z domu

Z powodu COVID-19 wielu pracodawców zostało zmuszonych do umożliwienia swoim pracownikom pracy z domu. Jednak ta początkowa konieczność staje się teraz preferowanym modelem pracy w całej Europie. Oto niektóre powody, dla których praca na odległość coraz bardziej zyskuje na popularności.
Picture

Wyższa jakość i lepsza wydajność

Praca na odległość pozwala pracownikom spędzać więcej czasu z rodziną i bliskimi oraz zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Z wielu badań wynika, że jest ona niezbędna do zapewnienia poczucia szczęścia w pracy, a szczęśliwi pracownicy pracują lepiej. Ponadto praca w biurach wielkoprzestrzennych może często być mniej wydajna ze względu na rozproszenie uwagi i ogólny brak prywatności.

 

Więcej czasu na pracę

Wielu pracowników, zwłaszcza tych w dużych miastach, spędza nawet setki godzin rocznie na podróż do i z pracy. Dojeżdżanie do pracy i powrót do domu są nie tylko uciążliwe pod względem umysłowym i fizycznym, lecz również pochłaniają czas – tak cenny dla osób silnie obciążonych pracą. To z kolei wiąże się powyższym stwierdzeniem na temat produktywności.

 

Wszyscy więcej oszczędzają

Elastyczne rozwiązania w miejscu pracy przynoszą również korzyści finansowe, tak dla pracodawców, jak i dla pracowników. Dzięki mniejszej liczbie osób pracujących w biurze przedsiębiorstwa mogą zredukować koszty mediów, obniżyć nakłady na przekąski biurowe i działania w miejscu pracy. Pracownicy mogą natomiast zaoszczędzić na kosztach dojazdów, zakupach odzieży do pracy czy wydatkach na obiady. Oprócz tego wiele firm ma swoje biura w dużych miastach, w których koszty życia są wysokie. Praca na odległość pozwala pracownikom pracować z mniej kosztownych lokalizacji, a dzięki temu zapewnić sobie lepszą jakość życia.

 

Więcej możliwości zatrudnienia

Przedsiębiorstwa umożliwiające telepracę mają więcej możliwości przy rekrutacji nowego personelu. Pracodawcy nie ograniczają się już do zatrudniania osób mieszkających w rozsądnej odległości od biura lub skłonnych przeprowadzić się. Dzięki telepracy firmy mogą znaleźć idealnego kandydata, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, i zaoszczędzić na dodatkach za przeprowadzkę.

 

Mniej zwolnień chorobowych

Praca z przeziębieniem lub problemem żołądkowym nie jest takim wyzwaniem, gdy pracuje się z domu. Pracownicy lekko niedysponowani mogą nadal pracować przez większość czasu, jeżeli oznacza to, że nie muszą udawać się do biura. Zapobiega to również rozprzestrzenianiu się wirusów w miejscu pracy.

 

Technologia jest dostępna

Pandemia COVID-19 jest najsilniejszym motorem transformacji cyfrowej, pokazując przedsiębiorstwom na całym świecie, że pracownicy nie muszą siedzieć w biurze, aby praca była wykonana. Dzięki dostępności tak wielu narzędzi internetowych wystarczy tylko dobre połączenie internetowe, aby pracownicy mogli współpracować i porozumiewać się na odległość, a pracodawcy – nadzorować ich pracę.

 

Nie potrzebujesz biura do współpracy z kolegami i wydajnej pracy. Zapoznaj się z naszym artykułem 8 najlepszych internetowych narzędzi współpracy dla zespołów zdalnych i dowiedz się, jak pracować w zespole z domu.

 

Powiązane linki:

8 najlepszych internetowych narzędzi współpracy dla zespołów zdalnych

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

22/09/2020

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.