• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Oferta słowackich targów pracy bogata pod względem jakościowym i ilościowym

Dzięki Europejskiemu Dniu Pracy statki wycieczkowe i przedsiębiorstwa budowlane z całego kontynentu chętnie przyjmują nowych pracowników ze Słowacji.
Picture

W kwietniowych targach pracy Job Expo 2017 w Nitrze na Słowacji udział wzięło ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy, z których 50 w pawilonie poświęconym Europejskim Dniom Pracy przedstawiło możliwości pracy za granicą. Wśród wystawców znaleźli się pracodawcy, przedstawiciele prywatnych służb zatrudnienia i unijnych sieci informacyjnych z siedzibą na Słowacji. Obecni byli również doradcy EURES z 10 państw.

 

Serge Terburg jest kierownikiem regionu południowego w grupie Alertec Group w Holandii, specjalizującej się w rekrutacji w sektorze technicznym i budowlanym. „Sieć EURES przywitała nas z otwartymi ramionami” – mówi – „Odbyliśmy rozmowy z wieloma osobami poszukującymi pracy, a pierwsi pracownicy rozpoczęli już pracę u naszego klienta. Słowaccy pracownicy mają wysokie kwalifikacje i wykazują dobrą znajomość języka angielskiego, co stanowi powód do zadowolenia zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów”.

 

Zadowolenie z uzyskanych rezultatów wykazał również Stefan Liebig, dyrektor zarządzający w słowackiej agencji pośrednictwa pracy Backup jobs agency. „Już trzej nasi kandydaci zatrudnili się u wiodącego przewoźnika oferującego rejsy po rzekach i są zadowoleni z nowego miejsca pracy” – mówi. „Oprócz tego czterech naszych kandydatów starających się o zatrudnienie u niemieckiego przewoźnika A-ROSA oferującego rejsy po rzekachznajduje się na drugim etapie rozmów kwalifikacyjnych. Jeżeli chodzi o statki odbywające rejsy po oceanie, w przypadku trzech kandydatów jesteśmy na etapie przygotowania umowy. Można zatem powiedzieć, że zasadniczo przebieg targów był zadowalający i byliśmy w stanie nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami”.

 

W ramach dwudniowych targów pawilon Europejskich Dni Pracy odwiedziło 6500 osób, które chciały uzyskać informacje na temat pracy za granicą. Wśród wystawców znaleźli się doradcy EURES z Czech, Węgier, Austrii, Polski, Bułgarii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Finlandii i Litwy.

 

Szwedzki doradca EURES Olof Person mówi: „Na targach pojawili się kandydaci bardzo istotni z punktu widzenia potrzeb szwedzkiego rynku pracy. Musimy brać pod uwagę nie tylko liczbę kandydatów, ale i jakość posiadanych przez nich kwalifikacji. Spotkałem kilku kandydatów, którzy wykazali się pewną znajomością języka szwedzkiego, co nie zdarza się bardzo często. Z niecierpliwością oczekujemy na udział w targach za rok”.

 

Annabelle Schmitt doradca EURES w Dortmundzie mówi: „Większość osób poszukujących pracy – co najmniej pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt – była zainteresowana pracą w przemyśle turystycznym. Oprócz sektorów, w których pracownicy są pilnie poszukiwani, takich jak logistyka, sektor budowlany i sektor IT, zgłosiło się kilku nauczycieli z doskonałą znajomością języka niemieckiego zainteresowanych pracą w Niemczech, jeden chemik laborant i jeden wychowawca przedszkolny. Skontaktujemy się ze wszystkimi kandydatami, którzy złożyli u nas swoje CV i pragną uzyskać wsparcie w poszukiwaniu pracy”.

  

Łącznie wystawcy przedstawili 4258 ofert pracy dotyczących głównie sektora budowlanego, sektora opieki zdrowotnej i przemysłu turystycznego, i poszukiwani byli między innymi stolarze, metalowcy, spawacze, operatorzy i kierowcy. W tym roku nowym elementem były oferty pracy na statkach wycieczkowych w całej Europie.

 

W ciągu dwóch dni, w których odbywały się targi, zagraniczni pracodawcy przeprowadzili 435 rozmów kwalifikacyjnych z osobami poszukującymi pracy i planują zatrudnić 294 wybranych kandydatów. W liście do wystawców wysłanym po zakończeniu wydarzenia krajowy koordynator EURES na Słowacji Matúš Caban napisał – „Jesteśmy przekonani, że tegoroczne targi pracy pomogły Państwu znaleźć właściwych kandydatów na oferowane przez Państwa stanowiska, i z niecierpliwością oczekujemy Państwa na kolejnych targach, które odbędą się za rok!”.

 

 

Łącza do powiązanych stron internetowych:

 

Job Expo 2017

Alertec Group

Słowacka agencja Backup jobs agency

 

 

Więcej informacji:

 

Znajdź doradcę EURES

 

Warunki życia i pracy w państwach EURES

 

Baza ofert pracy EURES

 

Usługi EURES adresowane do pracodawców

 

Kalendarz wydarzeń EURES

 

Nadchodzące wydarzenia online

 

EURES na Facebooku

 

EURES na Twitterze

 

EURES na LinkedIn

 

EURES na Google+

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

28/06/2017

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.