• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Moja historia związana z EURES: Pedro Miguel

W ramach obchodów 25-lecia EURES zaproszono osoby poszukujące pracy do dzielenia się swoimi historiami związanymi z EURES w zamian za szansę wygrania interesujących nagród. W ciągu kilku najbliższych miesięcy będziemy prezentować zwycięzców i ich doświadczenia.
Picture

Jaka jest twoja historia związana z EURES?

To pytanie zadano osobom poszukującym pracy z całej Europy w ramach konkursu #EURES25. Zgłoszenia można przesyłać w formie krótkiego filmu lub obrazu wraz ze streszczeniem dotyczącym swojego doświadczenia, a nagrody obejmują kurs językowy o wartości 500 euro lub szkolenie w zakresie umiejętności pomagających zdobyć pracę.

Uczestników zachęcono do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób EURES pomógł im znaleźć wymarzoną pracę, w jaki sposób doradcy EURES udzielali im wsparcia w zakresie dostępu do szkoleń językowych i integracji w nowym kraju lub w jaki sposób portal mobilności zawodowej EURES lub Europejskie Dni Pracy (online) doprowadziły do wyjątkowych możliwości zatrudnienia.

Podczas ceremonii wręczenia nagród w ramach imprezy z okazji 25. rocznicy EURES, która odbyła się w dniu 30 stycznia w Brukseli, ogłoszono trzech zwycięzców konkursu. Trzecim i ostatnim z nich był Pedro Miguel – oto jego historia.

 


Imię i nazwisko: Pedro Miguel

Obywatelstwo: portugalskie

Rodzaj zgłoszenia: Wideo


Profil:

Wyjechałem z Portugalii do Santander w hiszpańskiej prowincji Kantabria. W mieście tym jest mnóstwo śladów historii, a także dużo przyrody, gór i morza – dużo dobrej zabawy!

W Santander pracuję jako pielęgniarz. Należę do wspaniałego zespołu i wszystko jest doskonałe! Zaprzyjaźniłem się z wieloma osobami i zadomowiłem się w tym kraju. Dużo się uczę. Skończyłem kurs języka hiszpańskiego.

EURES – dziękuję!

 

Do pracodawców skierowano równoległy konkurs, w którym mieli przesłać zdjęcie przedstawiające, co dla nich oznacza swoboda przemieszczania się. Nagrodami były bony o wartości 500 euro, a w trakcie ceremonii wręczenia nagród ogłoszono również trzech zwycięzców.

Więcej informacji na temat wyłonionych w konkursie pracodawców – i innych zwycięzców spośród osób poszukujących pracy – można znaleźć na stronie internetowej EURES.

 

Konkurs #EURES25 był częścią już prowadzonej kampanii promującej i upamiętniającej 25. rocznicę EURES. EURES, powstały w 1994 r., obejmuje obecnie 32 kraje i ponad 1000 doradców. Dotychczas na portalu mobilności zawodowej EURES zarejestrowało się 15 800 pracodawców i znajduje się tu ponad 3 miliony ofert pracy.

Jeśli chodzi o kolejne 25 lat służby, sieć postara się zapewnić, by liczni potencjalni pracodawcy i osoby poszukujące pracy mieli wiedzę o EURES – czym jest ta sieć i jak może ich wspierać w wyborach życiowych i procesach zawodowych.

 

Powiązane linki:

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

15/01/2021

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.