• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Powrót

Praktyczna broszura ułatwia osobom od niedawna korzystającym z usług EURES podjęcie decyzji o rozpoczęciu życia i pracy w Austrii

Jeżeli myślisz o wyjeździe do Austrii w celu podjęcia zatrudnienia, warto zapoznać się z nową broszurą EURES poświęconą warunkom życia i pracy w Austrii. W broszurze zamieszczono ponad 60 stron zawierających przydatne dane i informacje dotyczące wszystkich aspektów związanych z pomyślnym przeniesieniem się do Austrii, dlatego też powinny się z nią zapoznać wszystkie osoby planujące zamieszkać w tym państwie.
Picture

Jeżeli zastanawiasz się nad przeprowadzką do Austrii, prawdopodobnie zadajesz sobie następujące pytania: „Jakich formalności należy dopełnić przy wynajmie mieszkania?”, „Jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe?”, „Jak działa system szkolnictwa?”, „Czy moje kwalifikacje zostaną uznane?” lub np. „Co muszę zrobić, aby móc zabrać ze sobą mojego psa?”.

Jeżeli chcesz lepiej zorientować się w sytuacji po przeprowadzeniu się do Austrii lub jeżeli po prostu zastanawiasz się, czy Austria będzie dla ciebie odpowiednim miejscem, informacje zawarte w te broszurze ułatwią ci podjęcie właściwej decyzji.

„Mamy nadzieję, że broszura okaże się pomocna dla osób przyjeżdżających do Austrii w celu podjęcia zatrudnienia i że ułatwi im lepsze zrozumienie, z czym wiąże się uczynienie z Austrii swojego domu”, mówi Helmut Gerl z austriackiego krajowego biura koordynacji EURES.

Broszura „Życie i praca w Austrii” jest wydawana już od 10 lat, przy czym Helmut twierdzi, że informacje zwrotne przekazywane przez osoby poszukujące pracy i osoby pomagające im znaleźć zatrudnienie były bardzo pozytywne.

Cykl produkcji broszury, który obejmuje aktualizację jej treści, tłumaczenie, opracowywanie układu graficznego i drukowanie zaktualizowanej wersji, rozpoczyna się w grudniu i kończy się w marcu. „Choć przygotowanie broszury wymaga od nas dużo wysiłku, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że wszystkie kluczowe informacje i dane kontaktowe istotne z punktu widzenia osób rozważających możliwość przyjazdu do Austrii zostały zawarte w jednym opracowaniu”, dodaje Helmut.

 

Powiązane linki:

Broszura w języku niemieckim i francuskim: Leben und Arbeiten  Vivre et Travailler en Autriche

Dodatkowe informacje o Austrii na stronach internetowych Komisji Europejskiej

 

Więcej informacji:

Szukaj doradcy EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

21/02/2017

wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.