• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Nigdy nie jest za późno na zmianę kwalifikacji i pracę za granicą: Historia Eddy’ego Bomboko

Po zakończeniu kariery jako piosenkarz i producent 38-letni Eddy z Belgii zdecydował się przekwalifikować i podążyć za pasją, by zostać szefem kuchni. Dzięki doradcom EURES nie tylko ukończył szkolenie kucharskie, ale także spełnił swoje życiowe marzenie, by pracować za granicą.
Picture

Nigdy nie jest za późno, by obrać nową drogę

Eddy Bomboko rozpoczął karierę jako piosenkarz i producent, ale po kilku latach pracy w branży muzycznej zdecydował się na nową ścieżkę. „Kiedy miałem 38 lat, zdałem sobie sprawę, że kariera muzyczna w Belgii nie jest łatwa, więc postanowiłem przekwalifikować się i zostać szefem kuchni” – mówi Eddy.

Dzięki Actiris International (działowi ds. mobilności międzynarodowej publicznych służb zatrudnienia w Brukseli, które są również członkiem EURES) Eddy ukończył szkolenie i w ciągu miesiąca znalazł pracę w Brukseli.

Gotowy na zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego

Pewnego dnia młody kucharz otrzymał e-mail od doradcy EURES z Actiris International na temat szansy we Francji, którą uznał za interesującą. „Był to sześciomiesięczny staż w ośrodku Club Med w regionie Haute-Savoie. Zawsze chciałem pracować za granicą, dlatego od razu przesłałem zgłoszenie. Była to również doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu francuskich restauracji”.

Eddy twierdzi, że EURES odegrał centralną rolę pośrednika między nim a pracodawcą. Actiris International odpowiadał za organizację rozmowy kwalifikacyjnej i sporządzenie listy kandydatów dla pracodawcy.

„Bez nich nie byłbym w stanie znaleźć tej szansy” – mówi młody kucharz. Eddy pamięta, że proces zatrudnienia odbył się bardzo szybko.

„Doradca EURES zaprosił mnie do biura Actiris na rozmowę z przedstawicielem Club Med. Kiedy przyjechałem, było tam około 10 innych kandydatów. Podczas rozmowy pracodawca powiedział, że uznał moje CV za bardzo interesujące ze względu na moją artystyczną przeszłość. Powiedzieli mi, że wkrótce skontaktują się ze mną, ale że już teraz mam zacząć przygotowania do przeprowadzki do Francji”.

Wartość międzynarodowego doświadczenia

Po zdobyciu doświadczenia we Francji młody kucharz jest teraz gotowy na kolejną przygodę. Uważa on, że międzynarodowe doświadczenie zawodowe ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju kariery zawodowej: „Otwiera ono wiele drzwi. Na przykład jestem obecnie na ostatnim etapie procedury wyboru do pracy w Kongu i myślę, że moje doświadczenie w Club Med odegrało tu ważną rolę”.

Eddy uważa, że pracy za granicą nie należy podejmować pochopnie. „Trzeba mieć pewien stopień dojrzałości. Mam tu na myśli to, że trzeba się przygotować na rozstanie przez jakiś czas z rodziną. Ważne jest również, by mieć wokół wspierających cię ludzi, i z całą pewnością trzeba lubić przygody”.

 

Czy chcesz rozpocząć własną przygodę za granicą? Pomimo pandemii nasi doradcy EURES służą radą i wspierają osoby poszukujące pracy w znajdowaniu możliwości w całej Europie. Skontaktuj się z biurem informacyjnym EURES, aby rozpocząć poszukiwania już dziś.

 

Powiązane linki:

Actiris International

Biuro informacyjne EURES

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

15/06/2021

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.