• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Staże czekają na wybranych studentów medycyny

Picture

Nauka nowych sposobów działania, zdobycie praktycznych doświadczeń, podszlifowanie angielskiego, a przy tym uzyskanie za to zapłaty. EURES Litwa połączył siły z agencją pośrednictwa pracy Jark Healthcare, aby zorganizować dla studentów medycyny letnie staże w Zjednoczonym Królestwie, dające im dodatkowe atuty w budowaniu kariery zawodowej.

Współpraca trwa już szósty rok i, jak wyjaśnia Irina Nanevic, kierownik rekrutacji europejskiej w Jark Plc, firma ściśle współdziała z EURES na Litwie, ‎na Łotwie oraz w Rumunii i w Polsce.

– Pod koniec lutego lub na początku marca jedziemy na Litwę i do Rumunii w celu przeprowadzania rozmów z kandydatami, być może pojedziemy też do innych państw, ale będziemy musieli mieć jasność co do liczb – mówi Irina.

Loreta Zdaniauskienė, doradca EURES współorganizująca kampanię rekrutacyjną, wyjaśnia, że staże odbywają się latem, tak aby nie kolidowały ze studiami. – To bardzo duża szansa i oczekujemy na kontakt od jak największej liczby zainteresowanych studentów.

Jedną z wybranych studentek z Uniwersytetu ‎Łotewskiego była Diana Brenca, która w 2014 r. podjęła staż w domu opieki Holywood blisko Belfastu. – Pracownicy bardzo mi pomagali i mnie wspierali, więc nie miałam większych trudności w przywyknięciu do tej pracy i nauczeniu się właściwego wykonywania wszystkich jej aspektów. Uważa, że dzięki dwumiesięcznemu stażowi zdobyła cenne doświadczenia zawodowe.

 

Skuteczna praca zespołowa EURES i Jark otwiera możliwości dla studentów

Projekt jest prowadzony przez Irinę Nanevic, kierownika rekrutacji europejskiej w Jark Plc z jedenastoletnim doświadczeniem w zakresie rekrutacji i doradztwa za granicą. – Zna kilka języków, więc studenci zazwyczaj uzyskują informacje w swoim języku ojczystym – wyjaśnia Loreta.

Uwzględnia się preferencje kandydatów, gdzie chcieliby pracować oraz czy chcieliby jechać z kolegą/koleżanką. – Irina dopilnowuje, aby przed wyjazdem do Zjednoczonego Królestwa, w jego trakcie i po wyjeździe wybrani kandydaci uzyskali pełne wsparcie, stając się dzięki temu stabilnymi i wydajnymi pracownikami – dodaje.

Irina wyjaśnia, że EURES jest dla Jark bardzo pomocny: – EURES pomaga nam w promowaniu naszego projektu w całym kraju oraz przekazuje nam wiedzę ekspercką w kwestiach związanych z pracą za granicą.

 

Jak działa rekrutacja?

Przed kampanią wnioskodawcy otrzymują opis stanowiska pracy i listę dokumentów, które należy pobrać, wypełnić i zabrać ze sobą na spotkanie. Podczas dnia rekrutacji studenci otrzymują szczegółowe informacje o stażach, procesie rekrutacji i życiu w Zjednoczonym Królestwie oraz mogą zadawać pytania.

Wszyscy studenci biorą udział w osobistych rozmowach z pracodawcami, tj. przedstawicielami Four Seasons Health Care (FSHC) i Jark Healthcare. FSHC jest jednym z największych niezależnych przedsiębiorstw opieki zdrowotnej w Zjednoczonym Królestwie i prowadzi ponad 400 domów opieki w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

– Zazwyczaj w każdej sesji udział bierze kilku studentów z poprzednich lat, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami – relacjonuje Loreta.

Jark szkoli wybranych kandydatów i przekazuje im wskazówki dotyczące zakwaterowania, podróży, otwarcia rachunku bankowego oraz uzyskania numeru ubezpieczeniowego w Zjednoczonym Królestwie. To wsparcie dla kandydatów jest bezpłatne.

Jesteś zainteresowany(-a)? Jeżeli tak, to jak najszybciej skontaktuj się z Loretą lub prześlij swoje CV Irinie. Więcej informacji można również uzyskać telefonicznie pod numerem: 0044 1362656153. Kto wie, może w lecie będziesz rozwijał(a) się zawodowo w Zjednoczonym Królestwie!

 

Powiązane linki:

Życie i praca w Zjednoczonym Królestwie

 

Więcej informacji:

Szukaj doradcy EURES

Warunki życia i pracy w krajach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

26/01/2016

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.