• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Węgiersko-austriackie partnerstwo EURES pomaga przedsiębiorstwom typu start-up

Zmienia się sposób, w jaki pracujemy, a wiele tradycyjnych miejsc pracy ustępuje miejsca nowoczesnym technologiom i coraz więcej firm woli pracę kontraktową w odróżnieniu od standardowego zatrudnienia. W obliczu tego nowego standardu również EURES dostosowuje metody, którymi pomaga osobom poszukującym pracy.
Picture

Na Węgrzech i w Austrii partnerstwo transgraniczne EURES Panonia (EURES-T Pannonia) reaguje na tę zmieniającą się rzeczywistość, szukając nowych rozwiązań w kwestii dopasowania miejsc pracy, w tym samozatrudnienia. „Biorąc pod uwagę obecną sytuację, zdecydowaliśmy się rozpocząć świadczenie pomocy poza naszym tradycyjnym szkoleniem pracowniczym” – mówi doradca EURES Gábor Balabán. „Niezależnie od tego, czy chodzi o rozpoczęcie działalności gospodarczej, pracę w charakterze wolnego strzelca czy rozpoczęcie franczyzy, EURES-T Pannonia chce zaoferować zainteresowanym osobom poszukującym pracy możliwość nabycia umiejętności i poddania się szkoleniom niezbędnym do tego, aby mogły się skutecznie usamodzielnić”.

 

Zestaw narządzi samozatrudnienia

 

Choć inicjatywa ta jest tylko programem pilotażowym, oferuje już praktyczne sposoby pomocy ludziom realizować swoje cele. „Ponieważ uruchomiliśmy program pilotażowy dopiero w tym roku, nasz praca w dużej mierze nadal trwa” – mówi Balabán. „Ale opracowaliśmy już solidny zestaw umiejętności i szkoleń, dzięki któremu osoby chcące działać samodzielnie nie muszą zaczynać sami”.

 

Szkolenie obejmuje wszystko, począwszy od podstaw rozpoczynania działalności gospodarczej, takich jak zrozumienie otoczenia prawnego i regulacyjnego, po podstawy samodzielnej działalności, na przykład sprostanie zobowiązaniom podatkowym.

 

Sytuacja, w której wszyscy wygrywają

 

Region transgraniczny jest idealnym miejscem do rozpoczęcia tak ambitnego programu pilotażowego. Dzięki mobilności społecznej węgierski start-up może w łatwy sposób produkować swoje wyroby na Węgrzech i sprzedawać je w Austrii. Innymi słowy, mając odpowiednie umiejętności, przedsiębiorstwo typu start-up z siedzibą w regionie przygranicznym ma dostęp do dużego rynku międzynarodowego.

 

Dla wielu Węgrów obecnie mieszkających i pracujących w Austrii program jest również szansą na powrót do domu. „Mając odpowiednie szkolenie, pracownicy tacy mogą wrócić na Węgry, założyć własną firmę i być może osiągnąć lepszy poziom życia” – wyjaśnia Balabán. „Jednocześnie, ich firmy będą tworzyć nowe miejsca pracy dla innych bezrobotnych Węgrów, co stwarza prawdziwe możliwości korzystne dla wszystkich”.  

 

O partnerstwach transgranicznych EURES

 

Partnerstwa transgraniczne EURES mieszczą się na obszarach charakteryzujących się wysokim poziomem transgranicznego przepływu pracowników. Ich głównym celem jest udzielanie specjalistycznych porad i wskazówek na temat mobilności pracowników mieszkających w jednym kraju, a pracujących w innym. Takie partnerstwa transgraniczne skupiają publiczne służby zatrudnienia i ośrodki szkolenia zawodowego, pracodawców, związki zawodowe, samorządy terytorialne oraz instytucje zajmujące się zatrudnieniem i szkoleniem zawodowym, pomagając organizacjom osiągnąć lepsze wyniki poprzez współpracę.  

 

Powiązane linki:

 

EURES-T Pannonia

 

Życie i praca na Węgrzech

 

Życie i praca w Austrii

 

 

 

Dodatkowe informacje:

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

 

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

04/04/2017

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.